Ako často púšťate dvojročným deťom TV?

sunsun11
11. máj 2021

Maminy chcela by som sa spytat ako casto pustate detom tv? Maly bude mat skoro 2 roky, vela sa hrame, chodime do prirody, ale ked potrebujem navarit niekedy sa vyhra sam, ale ked nie niekedy mu zapnem tv zvieratka, zvuky, pozera, napodobnuje, avsak som si vsimla ze sa stale viac a viac dozaduje, aby som mu to zapla.. dokaze robit cirkus ak nie, dokonca place. Vtedy vytiahnem knizky so zvieratkami, citame si ale po chvili opat ukazuje na telku. Ako tomu zabranim aby si nezvykol? Dakujem

magdalenal
11. máj 2021

dcére sme nepúšťali ako 2ročnej nič. max piesne audio.... keď som si niečo sama potrebovala, dala som ju k sebe do kuchyne, do sedačky a hrala sa, nechala som jej hrnce prázdne a hrala sa s nimi, do postielky si vzala knihy a listovala v nich, čítala ich tým svojim jazykom, vydývala zvuky zvieratiek, ... inak som sa snažila variť v čase keď spala, alebo deň vopred keď bol manželem doma. Naša má 5 rokov a ešte ani raz som jej nezapla rozprávku preto, aby som si ja mohla niečo urobiť.

123369
11. máj 2021

@sunsun11 a môžem sa spýtať,na čo je toto vôbec dobré? Nepúšťať televízor? Nikdy som toto neriešila,a od malička má rada detské pesničky, Spievankovo,smejko a tanculienka,Miro Jaroš a pod.A keď si ich začne spievať len tak pri hraní, veľmi sa s toho teším,je to také milé.A len sa pýtam, každého vec😊

neera_jm
11. máj 2021

Do roka a pol sme TV nezapinali, iba pesnicku Bumbac na youtube pozrel, ked som mu strihala nechty 🙂 Teraz mu zvykneme pustit rano a nieked aj cez den Duck TV. Tam su pre take male deti edukacne extra kratke "rozpravky". A uz videl asi 3x Krtka na youtube. Ale od nas praveze vyzaduje, aby sme sedeli pri nom a komentovali to 🙂

magdalenal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magdalenal
11. máj 2021

@123369 u nás, to nie je napr. že "filozofia výchovy", že naschvál nepušťame. len tým, že my s manželom nepozeráme TV, len večer film občas, tak cez deň tú potrebu akosi nemám vôbec a tým mi to ani nenapadne a dcére tiež nie. u každého inak, niekde ide TV celý deň ako "křoví" 🙂 niekto ju nezapne celé dni, vždy o nastavení rodiny... nám nechýba tak nepúšťame, u známych je zapnutá aj keď sme na návšteve, naša si chvíľku pozrie a potom sa hrá s deťmi

palomablanca
11. máj 2021

@sunsun11 odporúčam skryť ovládač 😁 a keď ho nenájde (samozrejme že nenájde) tak sa tv nezapina 🤣, funguje to vždy, zvykne si

romanko999
11. máj 2021

rieišili sme niečo podobne ale u nas to bolo tak, že sme museli snou sediet a pozerat Youtube pesnicky , nepacilo sa nam to a tak sme pocas obedneho spanku televizor odlozili do inej izby aby ho nevidela , povedali sme, ze prisiel ujo opravar a mala smolu, po dvoch tyzdnoch sme ho dali naspat na miesto ale opravar ho stale neopravil 🙂 a takto bez TV fungujeme viac ako 2 mes. , znovu citame knizky, chodime viac von a nemusime sa dotahovat, ze teraz sa nejde pozerat TV 🙂

bubuzu
11. máj 2021

@sunsun11 mam dvojrocneho,pustali sme v zime tak na cca 20 minut,denne,nejaky youtube,bagre,traktory,krtecka...a teda riadne sa na to namotal,zacal byt o dost nervoznejsi,nespokojnesi,uplne ine dieta aj potom cez den.pozerala som to s nim,ziadne rychle striedanie obrazov,jemna hudba....pomaly sme to utali a teraz si ani nespomenie...rano otvori dvere na dvor a dnu ho musim nasilu dovliect.mozno ak by bol v pohode,neriesime to.a teda,ja proti tomu nic nemam,ale napr. ani my tv nepozerame,obcas nejaky film,mne to teraz aj pride ako strateny cas,sediet za tv/pc,odkedy mam dieta.

humajnicek
11. máj 2021

My sme tiež veľmi málo púšťali telefón, skôr som sa ho snažila inak zaujať aby sme TV nemuseli pozerať

marzuz89
11. máj 2021

@sunsun11 ako tomu zabrániť? Už iba vydržať a telku niekoľko dní vôbec nezapnut.

Nuž, drobec je seriózne závislý. Aby mi dieťa robilo scény, lebo ono chce pozerať telku? Aby sa nevedelo sústrediť na hru, lebo telka? Aby revalo, keď mu 37my krát za deň nechcem pustiť telku? Prepáč, nikdy, v tomto mame doma jasno a amli sme dlho pred pôrodom 🤗

Ako píšem, skus telku pár dní nezapnut, veľa sa so synom rozprávaj, že mu rozumieš, že sa hnevá, ale pred telkou sedieť nebude. Ak sa bojíš raného kroku, tak Max napríklad 15min a na tom si trvaj, po vyčerpaní limitu do konca dňa zapínať neexistuje 🙂

bluka2
11. máj 2021

@123369 je to dobré na mozog, lebo existuje negatívny vzťah medzi časom pred televízorom v detskom veku a inteligenciou. Preto su aj odporúčané max. časy koľko má dieťa v akom veku byť pred TV alebo inou obrazovkou, napriklad americká pediatrická spoločnosť má takéto čísla (určite budú aj iní, lebo je to dávno podložený fakt)... ako blikaju tie obrazy, to je omnoho viac pre mozog spracovať, než hry, čo by si deti volili bez televízora. Potom si žiadajú takéto rýchle, intenzivne podnety a normálna hra ich ťažšie uspokojí. Je to návykové.
Do veku 2 rokov je ten odporúčaný čas 0. Len ako vysvetlenie, prečo to niektorí nechcú.

saja1
11. máj 2021

Moja 3,5 rocna ma dovolene 30 minut vecer, pod podmienkou ze poslucha a je oblecena v pyzamku. velmi mi ti vyhovuje, pretoze ja si pocas toho psychicky oddychnem, doupratujem, a zaroven to ma ten presviedcaci efekt 😀 okolo dvoch rokov sme boli presne ako vy, obcas som jej to pustila ale potom to bol boj, plac... takze som sa to snazila pouzivat co najmenej, niekedy viac, niekedy menej uspesne 😀 az okolo troch rokov zacala byt taka viac racionalna, ze sa s nou dalo dohodnut, tak sa to ustalilo.

deedol
11. máj 2021

moj ma 3r a nepozera vobec. ani my vlastne, len vecer obcas film/serial, ale nie v TV. u nasich si obcas pozrie vecernicek, ale nebavi ho to. radsej si cita :D

elizabet173
11. máj 2021

@sunsun11 nepúšťala by som vôbec TV pustíš večer, keď už bude spať. Keď bude starší, bude sa mu dať vysvetliť a dohodnúť sa s ním - napr. večer jedna rozprávka a dosť, ešte je maličký.

elizabet173
11. máj 2021

@123369 ja sa zase pýtam, na čo je dobré ten TV dieťaťu púšťať. Pesničky sa naučí aj bez neho a úprimne, zrovna to, čo si spomenula by som dieťaťu nepustila nikdy, Sme hudobne šlahnutá rodina, vyberáme si určitú kvalitu, takže toto určite nie. Malé dieťa zaujme hocičo, čo je rytmické a pohybujú sa pri tom obrázky, to neznamená, že mu to musím aj púšťať. Je more činností, pri ktorých sa dieťa zabaví, niečo naučí, ktoré jeho život obohatia, ale odrhovačky z TV to naozaj nemusia byť. A ak si pozrieš niektoré rozprávky, čo nemajú ani hlavu ani pätu, tiež asi budeš vyberať, čo bude pozerať a čo nie.

laura_222
11. máj 2021

@sunsun11 my sme s malou prvy dva roky vela cestovali cize v lietadlach pozerala rozpravky teraz na 3,5 a vobec ju to uz nebavi pozrie ked sa fakt nudi ale ked ma na vyber medzi aktivitou a telkou vzdy si vyberie aktivitu

mija777
11. máj 2021

Ale mobil sa dáva detičkám už hádam od kojeneckého veku 🙂🙂🙂
Nechcem v zlom, len mi nedalo nezareagovať. Vždy sa v podobných debatách čudujem, kde sa berú tie deti závislé na mobiloch, seriáloch, nevychované a neviem ešte aké, keď väčšinou čítam iba o dôslednej výchove 🙂🙂

julajlatvar
11. máj 2021

@123369 prečítaj si napr. Knihy o tejto problematike (napr. Klub nerozbitnych deti alebo knihu Krotitelia displejov) a veľmi rýchlo zistíš,prečo to nie je dobré. Detský mozog je veľmi ovplyvnitelny. Okrem toho,,e si rýchlo vybuduje závislosť,doslova z toho deti hlupnu a menia sa im charaktery. Odporúčam fakt tie knihy,je tam množstvo štúdií faktov,výskumov a rozhovorov s odborníkmi.

elizabet173
11. máj 2021

@mija777 asi to bude tým, že mamičky, ktoré mobil strčia dieťaťu už v kočíku, len aby dalo pokoj, to sem písať nebudú. Je to prirodzene ich vec, ale správanie takýchto detí sa veľmi líši od ostatných už v mladšom školskom veku. V staršom je už závislosť niekedy natoľko silná, že deti sú agresívne, ak nie sú hodiny na mobile. Kamarát robil vedúceho v tábore a tam si po dieťa museli rodičia prísť, lebo mal úplné amoky, keďže mobil nemal. Je to veľmi podceňované.

mija777
11. máj 2021

@elizabet173 pochopiteľne 🙂 Píšem to preto, lebo deti bez prístupu na mobil a PC hry sa vyskytujú raritne 😉
Celkovo správanie väčšiny detí nekorešponduje s názormi na výchovu v podobných témach, tak som si koment neodpustila, že kde sa skrývajú tie detičky 😜

elizabet173
11. máj 2021

@mija777 ja ťa chápem, ale také deti existujú, samozrejme píšem o deťom predškolského veku, keď už chodia do školy, je to bez mobilu dosť ťažké, ale zase je tu rodič, aby to korigoval. Ja som sa tak vždy čudovala, že kde sú tie deti, čo s nimi maminy chodia von doobeda aj poobede za každého počasia, keď som stretávala vždy dve tie isté s deťmi v gumákoch a pršiplášťoch.

metoyou4
11. máj 2021

My sme púšťali všetkým deťom a sú z nich úplne normálne,bezproblémové deti.Jeden je už na výške,druhý končí strednú,najmladší sú na 8 ročnom gymnáziu a sú to neskutočne zlaté deti.Naozaj máme z nich radosť.Treba len,aby mali pred rodičmi rešpekt,keď sa povie vypnúť,máte povinnosti ,dopozerajú a idú sa poučiť,pokosiť ,pomôcť doma...semtam majú bordel v izbách,ale v sobotu musia byt všetky bez prachu a čisté.Ja som prísna aj manzel,no telku ako deti naozaj pozerali.Aj počítače majú ak ide všetko ako má.Ja som zastaralá dedinčanka asi.Ale tiež sme ich naučili aj recitovať aj spievať aj do prírody sme viac chodili.Teraz už menej,lebo chodia s kamarátmi 😊

any_soj
11. máj 2021

@sunsun11 syn dva a pol - radšej ho nechám nudiť sa kus, keď niečo potrebujem a on sa nechce hrať sám alebo mi pomôcť. Púšťame mu možno 10 minút denne videá z YouTube (koncerty, tanec, teraz sa mu gymnastika páči) - sme väčšinou pri ňom vtedy. Často začne hystercit, keď je koniec. V takom prípade, ak je to veľmi, mu vysvetlíme, že na druhý deň nebude pozerať nič, lebo mu to nerobí dobre a je z toho nervózny.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz