Ako často kúpete novorodeniatko?

vasjar
13. jún 2021

Ako často kupete novorodeniatko?

pribinak
13. jún 2021

@vasjar každý večer pred spaním. Dieťa sa rýchlo naučí, že okúpať, napapat a spinkať. Je to raky rituál.

sruma
13. jún 2021

Kupavala som kazdy druhy. Teraz ked je horuco tak kazdy den. No nemam novorodeniatko ma 4m. Ale pri novorodeniatku by som urobila tak isto teraz v lete. Ale ked sa narodil, prvych 7 dni som nekupala, a prvy mesiac kazdy treti den.

nikpa
13. jún 2021

@vasjar rovnako ako
@sruma

deti95060810
13. jún 2021

každý deň... kým nám nezakázali na základe diagn.

tncka
13. jún 2021

@vasjar kazdy den,lebo ked sme prisli z vychadzky tak zjapala az kym sa neokupala,nenajedla a az potom zaspala. Ked som vynechala kupel,zjapala aj po najedeni. Tak z kocika rovno do vane a bol pokoj🙈

jazula
13. jún 2021

V pôrodnici hovorili každý druhý deň, pediatrička povedala každý...kúpeme každý večer, lepšie potom zaspáva 🙂

bagre
13. jún 2021

@vasjar synov /letných/ sme opláchli každý deň, zvyšné 2 jesenné deti každé 2-3 dni /nerátam umytie pokakaného zadočka/

ivula0807
13. jún 2021

Kupala som od narodenia kazdy den, urobili sme si z toho vecerny ritual. Dnes ma tri roky a tiez sa sprchuje kazdy vecer.

felicita027
13. jún 2021

Každý večer

jvasenka
13. jún 2021

@vasjar prve tyzdne som ju iba utierala mokrou plienkou a potom kupel kazdy 2-3 den ak netrebalo inak..nam aj dr vravela ze netreba kupat kazdy den... novorodenec sa ti nezaspini ako vacsie dieta...prip viem ze sa robi aj tak ze 1 den dieta okupes iba s vodou resp oplachnes a na dalsi umyjes s mydlom..podla mna kazdodenne kupanie zvytocne vysusuje pokozku

bluka2
13. jún 2021

Raz, dvakrát za týždeň (zima, leto) úplne bohate postačilo 🙂

stanulienkat
13. jún 2021

Lazdy 2-3 den. Aj dr. nam tak povedala. Ak zname mi povedali,ze ju nemam macat ako macku. To dieta sa nepoti,nema sa kde zaspinit. Samozrejme pri kazdom prebalovani spodok.

jazula
13. jún 2021

Len dodám, že kupeme len v čistej vode, vo výnimočných prípadoch pouzijeme trochu detského mydla - v tomto sa porodnica a pediatrička zhodli 🙂

sruma
13. jún 2021

@stanulienkat ja som tiez tak planovala kazde 2-3 dni. Ale ked moj sa poti. Niekedy ma az vlasky uplne mokre, a ked papa same kropaje ma. A to ma iba kratke bodycko na sebe. Ked nie je horuci den, vynechavam dni 🤷‍♀️

bluka2
13. jún 2021

Jaj a samozrejme len čistou vodou

3vita
13. jún 2021

Každý deň od narodenia až doteraz. Teraz má 2

bagre
13. jún 2021

áno, čistou vodou stačí. Mydlom sme tak 1x za týždeň, ak bolo treba. Malý drobec sa nepotí ako my, ale ak je teplo tak predsa len vlásky sú polepené, pršteky zapatlané /ten bordel čo tam majú medzi nimi neviem skade 🙂 /, tak preto sme v lete oplachovali. Mydlo naozaj netreba, detská vôňa je naj

kkovacovak
13. jún 2021

@vasjar pri kúpaní ani tak nejde o tú samotnú hygienu ale o to že si bábätko vytvorí zvyk/rituál a začne chápať že sa ide za chvíľku spinkať. Je to fajn kvôli jeho psychike 🙂 Stačí čistá voda, občas kvapka nejakého prípravku a premazať kyselinou mliečnu. Masáž že tiež fajn a bábätko vie ukľudniť a pripraviť na spánok

ivinkapink
13. jún 2021

aj my sme kupali kazdy den, dufala som ze si zvykne, ze je to ritual a pochopi ze sa ide spinkat...ale kdeze 😀 u nas to nefungovalo...

sruma
13. jún 2021

@kkovacovak moj ma ritual, ze zastriem zavesy vzdy pol hodku pred spanim. Mojkame sa spolu v nasej posteli, precitam mu rozpravku dam mliecko a ide do postielky. Takto mi zaspi aj ked vynecham kupanie. A to od narodenia neuspavam. Pekne zaspi sam, do pol hodky je tuhy 😊

sruma
13. jún 2021

@ivinkapink samozrejme na kazde babo plati ine. Niektore deti sa kupani viacej rozsantia.

kkovacovak
13. jún 2021

@sruma to je fajn že sa tak naučil. Každé bábätko je iné. Niektorému nepomôže nič aj keby sa mama na hlavu postaví. Ale to s tým kúpaním má tiež niečo do seba. Minimálne ten pocit z teplej vody a pre novorodeniatko je voda prirodzená z bruška 🙂 Dôležité je nájsť si to svoje čo vyhovuje obom

sruma
13. jún 2021

@kkovacovak samozrejme moj brat si pamatam, toho sme mohli aj kupat, aj vozit, aj cicikat, kolisat aj na rukach mojkat a jednoducho nie a nie spat. Az ked sme boli vsetci KO az potom zaspal. Chuda mama si s nim “uzila”. A on ani poobede nespaval, doma a ani v skolke, este nadal ucitelke co ho upozornuje aby spal 😂😂😂 tato sa tak hanbil ked mu ucitelka dohovarala😂😂

kkovacovak
13. jún 2021

@sruma tak u vás si skôr mama zaslúžila kúpeľ a masáž 😄

sruma
13. jún 2021

@kkovacovak asi tak 😂

andreatytler
14. jún 2021

@vasjar Prve dva tyzdne sme ho len utierali morkou handrickou. Potom 2x do tyzdna a iba 1x s mydlom. Ale v lete sme ho posadili do vanicky s vodou na zahrade aj kazdy 2 den... neviem ci sa to rata ako kupel.