Ako často kúpate detičky?

21. apr 2023

baby ako casto kupete, sprchujete deti? moja dcera ma 2,5roka a teda kazdy den jej dam rychlu sprchu dupu nohy umyt musim, mladsiu do pol roka som aj kazdy druhy den, starsia ma viac pohybu poti sa ideme vonku ..neda mi ju neumyt, no tu to prichadza ked sa ozve svokra😂😵‍💫🙄🤯 naco?? naco ju sprchujes kazdy den? akoze mne to je jedno je to moja vec, len ma zaujima vas nazor ako casto vy umyvate svoje deti?

pribinak
21. apr 2023

Každý deň. A hlavne dieťa si to osvojí a potom neskoršie nie je problém aby večer šlo do sprchy.

Však sa nemusí kúpať a spchovat hodinu, stačí krátka sprcha.

Starší ľudia vnímajú hygienu inak ako mladšia generácia

deti95060810
21. apr 2023

dupu umyť musím... 🙂

magic08
21. apr 2023

nase deti sa kupu kazdy den.

petka1402
21. apr 2023

Každý deň

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
21. apr 2023

Sprchujeme sa kazdy den, ked treba aj niekolkokrat. nielen my dospelaci ale aj krpec. Kupel vo vani len ked je na to cas.

andrea_82
21. apr 2023

ty si intímne časti neumyješ každý deň? Zuby si neumyješ každý deň? Tak nevidím dôvod, prečo by sa dieťa nemalo tiež každý večer rýchlo osprchovať.

svokrinjazykmonika
21. apr 2023

Každý deň

autor
21. apr 2023

dakujem zeny, dieta predsa nepojde spat neumyte

kris_tin257
21. apr 2023

Syn 3,5 roka dcéra 2 mesiace každého kupem každý druhý deň, čiže jeden deň syna druhý deň dcéru na striedačku 😊 keď je leto a moc teplo tak syna podľa potreby

matkahelka
21. apr 2023

ja pojdem proti prudu, ale ja nevidim dovod na to vysusovat pokozku takemu dietatu kazdy den. mam 16 mesacnu, kupem kazdy 2-3 den od narodenia. tak mi to kazala aj nasa pediatricka a dokonca aj v porodnici. a aj starsiu som kupala rovnako. zadok a "predok" umyvam po kazdej stolici, vlhcene pouzivame len mimo domu. a nekope v bani, aby som jej cele telo musela macat. v lete ked dieta beha a spoti sa, je to ine, ale teraz? ja obliekam minimalne, nie 4 vrstvy navyse, takze moje deti pokial nebolo 30 stupnov sa nepotia. starsia ma 14 rokov a div sa svete, aj napriek tomu, ze ako decko nebola kupana kazdy den, ma navyk sprchovat sa kazdy den.

zuzkaa1991
21. apr 2023

Tak ja som asi od 3r ci kedy naviedla ze ked nechce sprchnut sa tak zadok a pišulu musíme aspon teraz ked.je chladnejsie....takto aj 3 dni za sebou a potom sprchnem celu ;) skratka ani mne neda aby som spodok neumyla aj jaa som pocuvala ze netreba aj tak od.mala.ju umyvam kazdy den ;)

daniela2202
21. apr 2023

Predaa v sobotu 😂

zorkahorka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckasvec
21. apr 2023

Tiež každý deň taka rýchla sprcha a aj môj si pri tom podupe v sprche 🤷‍♀️ keby môže sa tam aj naháňa hore dole 😅

sense
21. apr 2023

Ja som do 3 rokov kupala alebo sprchovala obden, ako nám lekárka kazala, ale umyť som ju umyla. Teraz sa sprchuje denne rýchla sprcha ale kúpeľ len tak raz za mesiac, nie kvôli šetreniu, ale kvôli pokozke

hennyinnsbruck
21. apr 2023

Ked bola malinka kazdy den … potom koli lahkej dermatiide 2x tyzdenne .potom problemy s kozou ustali a nevratili sa . V lete kazdy den rychla sprcha.

54tinka54
21. apr 2023

Od narodenia sa kúpe každý druhý deň, každý deň nám neodporúčala pediatrička, z dôvodu vysušovania pokožky.
Po každom kakaní ho ale umyjem s vodou.

lenuska9999
21. apr 2023

Sprchujem deti každý deň. Ak treba napr v lete, aj viac krát do dňa. Ja by som tiež nešla spať neumyta, je to nechutne. Okrem toho treba si osvojiť hygienické návyky už v detstve

milanemila
21. apr 2023

3 rocnu sprchujeme kazdy den a kupanie v napustenej vani 1-2x do tyzdna podla toho ako jej treba umyt vlasky. Teraz mame 2 tyzdnove babo a to kupeme kazdy druhy den kym nie je horucava vonku a nepoti sa. Nechapem, co sa ti do toho svokra stara 🙈 ved ona vam ucty za vodu neplati 🤷🏼‍♀️

kristinapetronela
21. apr 2023

Každý deň .výnimočné idú bez kúpania spat .jedine ak sme niekde boli dlho alebo sú chori ale potom zas aj doobeda sa aspoň osprchuju

noami12
21. apr 2023

Tiež kupem každý deň 🙂

zorkahorka
21. apr 2023

Robim to presne ako @matkahelka. Po narodeni sme kupali kazdy druhy den. Nie som fanusik vlhcenych obruskov, po vykakani umyvam ritulu vo vani. Kazdy vecer detom sprchujeme nohy a ritule, nepotia sa tak ako dospeli. Cele telo s vlasmi im sprchujeme raz za tyzden. Absolutne nesmrdkaju, su cistucki. Ked budu vacsi, bude to ine

1angelika
21. apr 2023

Každý deň krátka sprcha, ale nie každý deň so sprchovacím gélom, niekedy len vodou.

xena0
21. apr 2023

Och nepočúvaj svokru... Je normálne sa umývať každý deň

stanulienkat
21. apr 2023

Dieta odmala kazdy druhy den. Tak kazala aj pediatricka. Vraj nemam nicit koznu barieru a deti nezapachaju od potu. Zadok umyvame denne.
Apropo, co je dupa?? Normalne po slovensky sa neda?

martyzpp
21. apr 2023

Tak ako sa aj ja sprchujem kazdy den, aj decka kupeme kazdy den. Mame to ako vecerny ritual pred spanim. Manzel ich kupe a ja si zatial upracem kuchynu… Starsi syn je atopik a tam je to praveze aj nutnost, lebo pot by mu drazdil jemnu pokozku.

autor
21. apr 2023

@stanulienkat normalne niekedy s deckom rozpravam aj milsie ako to je medzi dospelymi tak mi to tu uslo, pardón

cookie29
21. apr 2023

Rozmyslam tiez co to je dupa... nerozumiem

no podla mna je rozdiel umyt a sprchovat/kupat. A zalezi aj od toho co robime. Babatko som zvycajne kupala 1-2/tyzdenne pokial sa napriklad nepokakali po usi. Ale to neznamena, ze som neumyvala. Mokrou zinkou. Teraz su uz vacsia, ak boli sportovat, sprcha. Ak boli pri mori, sprcha. Ak je horuco tiez. Ak bol bezny den, staci umyt nohy a oplachnut.

misinka0611
21. apr 2023

No ešte to, aby sa niekto staral o do toho že deti každý deň osorchujem, resp. sa okúpu. Vymysli si vtipnú odpoveď, ktorá ju umlčí 🙂

Ja sa sprchujem každý deň a aj moje deti sprchujem, alebo sa kúpu každý deň od narodenia. Ja by som sa zle cítila ak by som išla neumytá do postele spať a pre deti to bol rituál pred spaním. Budeš tu mať rôzne odpovede, ty si urob ako chceš, ako ti vyhovuje a urob tak, ako si myslíš, že je pre tvoje deti najlepšie. Každý to ma inak a inak to sprchovanie laždy deň berie. Niekto argumentuje vysusenou pokožkou ( aj keď sa si myslím že rýchla sprcha s dobrou detskou kozmetikou nemá pre čo vysušiť pokožku, veď ruky si častejšie umývame ), iný hygienou. Veď ani samotný pediatri sa nevedia v tomto zhodnúť 🙂