Ako často čistíte veci deťom?

31. júl 2023

Ahojte, ako často čistíte hračky bábätkám ? Naša malá má všetko v jednom kuse ogcané a oslintané, mám pocit, že nič iné nerobím len chodím s parným čističom a čistím plyšáky, podložku, hračky...

rk123
31. júl 2023

tak ja neviem, raz denne vecer ked zaspala som umyla pod vodou a hotovo 😂
ale zase ona nema/nemala vela hraciek.
podlozku umyla s dezinfecnym sprejom co je vhodny aj pre deti.

denkabemommy
31. júl 2023

Plyšáky sme nemali, hračky som umývala ako sa mi chcelo, podložku 2-3x týždenne. Doma máme všeobecne čisto, takže som nemala potrebu drhnúť každú hračku každý deň, ani jedno z mojich deti nemali žiadne problémy, ani afty, takže asi stačilo 👌

andrejka1974
31. júl 2023

Nie určite nedrhnem hračky každý deň však ak máš doma čisto tak nemá čo chytiť a čím menej budeš čistiť tím bude odolnejšia

andreatytler
31. júl 2023

Ak bolo ogrcane, umyvala som to hned.
Oslintane a beznu spinu som neriesila nejak extremne.
Podlozku raz za tyzden umyla ako ine podlahy
Plysaky oprala raz za tyzden alebo aj raz za 2 tyzdne
Hracky som len zo zaciatku umyvala, potom uz len ked boli vyslovene spinave.

lenkakravcova
31. júl 2023

Ja ich hádžem normálne do práčky. 🤔😄 Vždy keď sú špinavé (ogrcané hneď).

autor
31. júl 2023

@lenkakravcova nemôžu ísť do práčky, potom tie pískacie nepiskaju. Tiež to hneď čistím , ale to je tak 5 x do dňa lebo ona grcá vkuse.

lenkakravcova
31. júl 2023

Tak tie jej nedávaj kým grcá. Daj nejaké iné čo sa ľahko udržiavajú.

thoughtfulweirdo
31. júl 2023

Plysaky som kvôli grckam nedávala, ostatné som umyla, keď som videla špinu, inak nie 😄

autor
31. júl 2023

@thoughtfulweirdo keď ona chce len plyšáky 😂 najideálnejšie tie čo pískajú. Ostatné hračky ju buď nezaujímajú alebo ju len rozčuľujú lebo sa jej nemestia do úst. Má aj gumené hryzadlá, pískatka, lopty, hudobné,ale to je skoro nedotknuté u nás.

andreatytler
31. júl 2023

Kup nejake latkove vrecuska (alebo usi z plienok) a daj do nich gumene piskacie hracky.
Ked ogrcia, vrecko daj prat a hracku utri handrickou.

lenkakravcova
31. júl 2023

Inak aké pískacie myslíš? Lebo ak niečo tohto typu, tak tie bežne perie a nikdy sa im nič nestalo.

autor
31. júl 2023

@lenkakravcova áno aj takéto aj väčšie, napríklad má takého ježka.. ja keď som to oprala tak sa tam dostala voda a vôbec to nepískalo. Tá voda je tam doteraz a prádla som to tak okrem meiacom 😀

lenkakravcova
31. júl 2023

Hm, možno vadný kus. 😄 Lebo ja ich takto periem bežné a zatiaľ žijú úspešne funkčné. Vlastne keď tak rozmýšľam, ja ich dávam vždy prať s dekami. Plná plná práčka a pomedzito hračky (tak po 1/2 prádla pridám hračky a zase 1/2 prádla), na 1200 otáčky na 40C.

euka210
31. júl 2023

Pri prvom ked bol male babo par krat, pri dalsich uz vobec.

dddominikaa125
25. jan 2024

@rk123 zdravím smiem sa opýtať na ten prostriedok? Ďakujem