Ako často chodíte s deťmi von?

14. jan 2022

Ahojte. Ako často chodíte s deťmi von? Mám 1,5 ročné dvojičky a veľmi ťažko sa mi s nimi chodí von. V kočíku nechcú byť (keď ich tam dám strašne plačú), padajú stále ako hrušky 🤭 (nevedia ešte perfektne chodiť) jedna beží tam a druhá tam. Keď s nimi idem von som spotená ako po maratóne. Nemá mi kto pomôcť, manžel pracuje vždy do večera, príde domov okolo 17:30 a to je už zima. Je to samej naozaj o držku, keďže nechcú byť vôbec v kočíku, už sa teším keď budú väčšie a budeme môcť byť stále von. Ako to robíte? Ako chodíte s takými deťmi von? Chodíte každý deň? My chodíme teraz cez zimu naozaj málo, pretože viac sú na zemi ako chodia, každu chvíľku padajú a v kočíku nechcú byť. Mám z toho ozaj hrozný pocit, že som zlyhala, že som zlá mama, že deti držím len dnu ako v klietke. ,😢😢😢 Prosím dajte mi radu. Vďaka

autor
14. jan 2022

Samozrejme keď je manžel doma ideme von každý deň, ale on je doma len dva dni v týždni. 😕

lucka114
14. jan 2022

Chod s nimi na oplotené priestranstvo,ihrisko tam ich vypusti a nechaj ich aj padať... Aj to patrí k tomu ...

nevelyn
14. jan 2022

S jeden a polrocnym dietatom chodim dvakrat denne aj v zime, ideme obaja peso, ale beriem kocik pre pripad, ze by nesuhlasilo s navratom domov alebo cestou do kopca. Ale uz predtym nez ideme von, tak som v strese, pretoze viem, ze sa bude jedovat, robit strasne sceny, ked ho budem potrebovat dat do kociku, obaja budeme od blata atd. Pred casom mi este utekal na cestu, to uz teraz pochopil, ze si to nezelam. Tiez sa konecne naucil, ze ked zakricim stop, tak sa stoji, takze sa to zlepsuje, ale dava mi zabrat, napriklad sa zasekne uprostred prechodu pre chodcov. Uprimne, ja sa ti nedivim, ze nechodis, je to pre matku velka zataz s 2 malymi krpcami v takomto veku, obzvlast ak byvate niekde, kde je premavka alebo nie je oplotene ihrisko. Zase my chodime aj podvecer za tmy, nechceli by manzel po navrate z prace na spolocnu prechadzku v pripade pekneho pocasia?🙂

patys123
14. jan 2022

Fuha, mas to ozaj tazke pri dvojickach, to je presne taky vek ze ani chodit ani kocik presne ako pises, kazda mamina to pozna a to mame vacsina jedno. Ja by som skusala.aspon pred dom trosku...nikam daleko nechodit, kaslat na spinave veci nech sa aj vyvalaju po zemi ak nie je velmi mokro. My velakrat ideme len pred dom, cupnem si s detmi na zem a hladame kamienky, konariky ..im to uplne staci. A isla by som s nimi von aj vecer ked pride muz domov, my tak chodime bezne ked je uz tma. Alebo skus este nejaku kamosku.

callisia
14. jan 2022

Tiež mám 1,5 ročného. Vonku teraz 1, občas stihnem 2x denne. Minimálne na hodinu. V lete to bolo na oveľa dlhšie. Buď sme na záhrade alebo futbalovom ihrisku, tam si môže padať koľko chce. Ale zas on už moc nepadá. Ak by som mala dvojičky také ako on tak v pohode ako doteraz. Len on je taký rozumný. Zatiaľ ho neláka behať kade tade bez rozmyslu. Radšej zbiera kamienky, kope do lopty. Záleží od dieťaťa. Ale ako píšu, buď ísť niekde na lúku alebo oplotené ihrisko.

simca06022011
14. jan 2022

No aspon denne, my sme chodili 2x, ale teda mam len jedno a revy v kociku som riesila id zaciatku ignoraciou. Nie som tazny kon ani nahanac deti. Alebo voditko ☺️
Alebo skus nájsť niekoho kto by sem tam zbehol s tebou ☺️
A inak presne tie ohradne ihriska skus pozrieť u vas.

jana_eyre_2
14. jan 2022

Ja som mala prve dve deti s malým rozdielom.. vždy som chodila každý deň s nimi 2x a tak to robím aj teraz keď sú školáci a škôlkar.. ja sama neznášam byť celý deň doma, takže je to spôsobené najmä tým, že neviem vydržať bez prechádzky.. ale z môjho pohľadu absolútne nie sú zle matky tie, ktoré s deckami každý deň nechodia.. podľa mňa to má robiť každý tak ako mu vyhovuje..

tomikejt
14. jan 2022

Mam ročneho, chodíme von dvakrát denne, doobeda a poobede,niekedy aj večer keď je umrncany. Doma by som sa zbláznila, on je práveže doma umrncany a vonku dobrucky 😄

tehotna40
14. jan 2022

Mam 2 deti 5 a 1 rok, chodíme von každý deň v každom počasí. Je to fuška sa vychystat, hlavne teraz v zime. Mala tiež nechcela byť v kociku, teraz sme kúpili kinderkraft trojkolku a tam sedí paci sa jej tam, skúste niečo také nájsť, neviem ci majú také niečo aj pre dvojičky.

jana_eyre_2
14. jan 2022

Moc skoro mi odoslalo príspevok omylom, zase mi mrzne mobil, potom mi preskočí prst na zle miesto.. chcem len povedať, že keď neradi sedia v kočíku, čo chápem, lebo som také deti mala tiež treba skúsiť sa vždy dostať na nejaké oplotené priestranstvo, skúsiť už aj odrazadielka, alebo tie bicykliky čo sa tlačia či ako to nazvať.. majú z toho inú perspektívu.. jeden čas sme chodili von s Tatrou veľkým autom, to tlačilli, alebo som ich ťahala.. vždy som bola ovesana, spotená, ale fakt sa mi deň moc vliekol ak sme náhodou nešli vín..

hanuskac
14. jan 2022

Jednoznacne si kup voditka na deti bud ako ruksak ale tie od tommee tipee conje na ucenie chodenia. A potom uzavreté ihrisko ak mas moznost. Je to náročné a vzdy sa musis snazit aby ti drzali ruku aj ked mas voditku. Tie od tommee tipee mal ten poruh aj take menšie za co sa drzia ked sa ucia chodit, takze mozes zabranit aj pripadnemu oadu. Prajem ti vela sil.

zelenejablcko
14. jan 2022

Asi by mi niektoré mamičky odtrhli hlavu, ale my chodíme podľa nálady, nie každý deň. Viem, že to má rád a je vonku šťastný, ale som tehotná a ledva prežívam. Rozhodla som sa aspoň nestresovať z predpísaných prechádzok. Ak ideme raz za dva dni, dobre. Ak raz za týždeň, čo už, ale tiež dobre.

hsara99
14. jan 2022

Ja mám ročného a chodíme 2-3x za deň. A len k tomu že “je zima”, raz mi jedna pani povedala že “neexistuje nevhodne počasie na von, len nevhodne oblečenie” 🙂 s krpcom chodíme či prší, či sneží, či je pod nulou…

tosomja
14. jan 2022

Mam 20m syna, ktorý v kočíku bude len keď spí. Ale to chcem radšej aby spal doma a 8m dcérku, ktorá tiež nie je kamoška s kočíkom. Ju dám do kočíka, kým tam vydrží, syn chodí. Keď zaspí dcérka, sme vonku aj tri hodiny. Keď nespi, tak takú hodinku, väčšinou ju beriem do nosiča taky čas.
Chodíme vonku každý deň, aj keď prší, aj sneží. Jedine keď boli tie silné vetry, tak nie.
A chodíme aj 2x denne. Doobeda okolo 9-12tej a poobede okolo 15tej na hodinku. Beriem vonku aj nejaké piškóty, jogurt, banán.
Chod úplne bez kočíka vonku, a chod tam, kde môžu padať, na ihrisko, do parku.

tosomja
14. jan 2022

@hanuskac toto by som v živote decku nedala. To radšej budem chodiť len na balkón s nimi

sasitimi17
14. jan 2022

V lete sme chodili dva krát do dňa, keď bola menšia ako tvoji tak mi vždy ešte v kočíku aj zaspala vonku. V zime väčšinou raz…
Ono hej vravia že chodiť von za každého počasia no ja by som nešla počas dažďa von s dvojičkami ktoré každú chvíľu sa zbierajú zo zeme 😀 veď nikoho ani nevidno von vtedy tak ja neviem čo tu niektoré trepú že idu von za každého počasia

kittykat22
14. jan 2022

ked bol syn tak maly, tak som ho v kociku dotrepala na ihrisko, dala vonku a cau. Tam mohol behat, skakat, padat a bol spokojny. Potom do kocika a domov. Chodili sme vonku vzdy 2x do dna. Doobeda a potom poobede. Ale mala som jedno dieta. Trik ako dieta udrzat v kociku su chrumky. Posadis do kocika, das chrumku a kym ju zje, ste na mieste. O pol roka uz budu chodit same aj bez chrumiek 🙂

guiseppinka
14. jan 2022

Kamoska ma necele 2 roky rozdiel a kupili nieco ako chariot (ina znacka). Natrepe tam obe deti a tlaci ich ako v kociari. Da sa to dat aj za bike a ist na vylet. Toto by sa im mohlo pacit, lebo nie je to ako klasicky kociar, ale.mas ich pod dohladom a nezdrhaju

evica17
14. jan 2022

@kittykat22 u nas nefunguju chrumky :p proste chrumku strci celu do usta a za par sekund je po nej. To by zjedol balik chrumiek.kym by sme dosli dade

autor
14. jan 2022

Ďakujem baby za rady, určite si z nich niečo vezmem ♥️. Budem sa snažiť nájsť niečo čo zaberie, skúsim aj tie odrážadlá tak uvidíme. Najhoršie pre mňa je dostať sa s nimi na ihrisko, tam sa to už dá, dostať sa tam a späť je ale boj. Dúfam že na nich niečo zaberie. 🙂

denda007
14. jan 2022

Mám 2 ročného, chodíme vonku 2krat na 2 hodiny. Najhoršie je to obliekanie, u teba 2 krát. Keď je doma je ako diviak, ale akonáhle je vonku je to úplne iné dieťa. Ale tak pozrite sa na to z tej stránky že je lepšie mať doma vo vnútri spokojnu mamu, ako vonku ufucanu nadávajúcu kôpku nervov. Dá sa to pochopiť keď sú tie deti dve v rovnakom veku 🙂 príde jar, bude dobre...len vydržať

martul
14. jan 2022

Nezlyhala si, viacmenej sa sama staráš o dvojičky, klobúk dolu. Ja som mala síce naraz len 1😃, ale mala som také popruhy malého som zapla a keď letel len s pridvihla. Znie to hrozné ale vyzerá to ako vodítko pre psíka. Ale môj chrbát to zachránilo

luccija
14. jan 2022

@guiseppinka aj u nás v dedine to ma jedna pani pre dvojičky.
Ak nevedia dobre chodiť to máš ťažké ja by som sa snažila ich nejako obalamutiť hračku do ruky, aj tie chrumky, aj keď to neznášam🙂a snažiť sa ich sedieť v kočíku.Aj tebe dobre padne zmeniť vzduch.Moja suseda má dvojky, ale oni radi sedia v kočíku.Alebo nejakú trojkolku a tlačiť pred sebou
Potom neskôr tie popruhy na deti sú super

charlotte271
14. jan 2022

ahoj, ja mam tiež dvojky dievčatá, majú 13 mesiacov, začali chodiť zatiaľ vnútri, ale na chodenie vonku to ešte úplne nie je, vedia sedieť v kočíku, ale max. 30-40 minút. Stále premýšľam, ako s nimi budem fungovať vonku sama, lebo aj doma každá iným smerom, len tam to nie je taký problém 🙂. Začala som pozerať popruhy. A pôjdem do toho....Ja som s popruhami v pohode, radšej to, ako kvôli sekunde nepozornosti alebo kvôli rozhodovaniu sa, či budem zachraňovať tú vpravo alebo vľavo sa nedajbože niečo stane. Alebo ak sa dá, tak ako vraveli nadomnou, ísť na oplotené priestranstvo je tiež riešenie...

nadazdi
14. jan 2022

Pokiaľ nie sme na svahu, zimu nelubim, prvá dcéra vyrástla v Auparku, tato druha cez covid chodí 2x denne von len preto, lebo beriem starsiu do škôlky a zo škôlky, vôbec mi z deti neubudlo 😂 keď bude krajšie, budeš ich mať staršie a lepšie sa ti bude chodiť ako teraz cez toto počasie ani neviem čo to je, no hnus 😅

enoula
14. jan 2022

Klobuk dole, dvojicky a toto hrozne obdobie...akoze na nervy s jedným a nie dvomi naraz 🙈 V tom veku bol uspech aj pred panelak sa len dostat a tam pozerať a zbierat kadejake kamene, listy alebo loptu mat. Našťastie ihrisko bolo kusok cez travu, tak sa dalo za pol hodiny aj tam dostat. Zaklad bolo dobre oblecenie, softshell nepremokavy a neprefukavy, pripadne tie gumove do dazda, gumáky na mlaky. Takze v tom mohol sediet chvilu a potom to len oprášiť a ist😃
ešte mi napadlo, že autom ist niekam kde ich vypustis, ked nechcu kocik uz. No a len vydržať asi nejak s nimi toto obdobie

sonicka19983
14. jan 2022

Určite to zvládaš bravúrne....ja by som ich nechala v kočíku (no a čo že revu aspoň sú v bezpečí) a vybrala iba tam kde je bezpečne.... treba zobrať chrumky a nech papaju alebo pijú alebo dudkaju v kočíku...a ostatní okolo mi môžu vieš čo...nech sa skúsia postarať.... ty sa prejdeš, prevetraš hlavu a z nich neubudne....neboj...

lenka2710
14. jan 2022

Ja mam tiež 1 a pol ročného krpca, chodievame každý deň doobeda a večer ako kedy, niekedy dlho spi a kým sa naje je veľakrát aj pol 6,to už nejdeme, ale keď sa stihneme do pol 5 vychystat, tak ideme aj poobede! Tiež už ide sám, ale beriem aj kočík, keď sa chcem niekde rýchlejšie dopraviť alebo začne štrajkovať, tak ide do kocika! Ale on chodí od 11.mesiaca, takže už mu to ide pekne! Tiež väčšinou chodíme po pešej zóne, alebo niekde na voľné priestranstvo bez áut! Zoberieme lopatku (keď bol sneh), loptu, vozík, zbiera do neho šišky, kamienky, vozí, presypava a zabavi sa celkom pekne! Tiež sa mi veľakrát nechce, ale mam aj prvacku, po ktorú ešte treba chodiť a rýchlejšie mi prejde deň! Síce to obliekanie je cez zimu katastrofa, to ho naháňam po byte a keď ho dávam do overalu, sa trepe ako kapor, ja celá spotena, no ale co už, doma by mi sibalo 😂

lenka2710
14. jan 2022

Keď môj nechce byť v kočíku, dám mu chrumku, tyčinku, alebo nejakú inú maskrtu, sedí a chrume a ja sa zatiaľ prepravím kde potrebujem 😉