Ako 2-ročnú motivovať k ukazovaniu prstom?

anonymnamamina
17. júl 2021

Mamičky ako motivovať ukazovat 2 rocne dieta prstom? Viem deti ukazujú uz od nejakých 9 mesiacov naša proste nie a akoby ani nechce....ale či náhodou nemáte nejaké tipy triky a nápady?

pribinak
17. júl 2021

@anonymnamamina ale veď nemusi ukazovať prostom.

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@pribinak nemusí vobec ukazovať? Pretože naša neukáže ani v knihe ked sa jej pytam ani na predmet ktorý si prosím nijak iba na to pozera

hazelgracegus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus pride mi zvlastne ale ze dcérku som ukazovať prstom ani nevidela.... máločo rukou nieto prstom... kde je havo a ona urobí hav hav, kde je vláčik a pozera na neho a nic

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus môže byt problém ze ma neustále plné ruky ?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
17. júl 2021

a ako spolu komunikujete? Ked nieco chce, neukaze na to?

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@mamamasama nie stoji pri tom hľadí na to, potom na mňa, keď sa nepostavil začne mrcat prídem tam, ukazujem prstom toto alebo toto? Mrnci ďalej, tak skúšam až zoberie a zdrhne

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus co to ale znamená ci si to vypýta ona jednoducho stojí pozera na to, začne mrncat dupkat nohami a ked dlho dlho neprídeme bud sa vzdá a nechá tak alebo príde za nami mrncat ale nezavedie nás tam, no keďže z diaľky ju sledujem ja väčšinou viem co chce

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus nic, stoji pri knihe pozerá na mňa a na knihu a začne listovať ďalej

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus hlavne kym ja čakám ci niečo ukaze kym sa opýtam kde je traktor ona len kuka a kuka na mňa na knihu, ja ti ho čakám, a ona už netrpezlivo sak listuj dalej

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus odide, necaka pomrnci si chvíľu a led nedám nájde si náhradu a nezaujíma ju to

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus nevie rozprávať iba napodobňuje zvieratka, odporučila nam neurologa, dcérka totiž nereaguje ani na také veci ako kde je lopta prines mi loptu nic... ani sa na ňu nepozrie

mamamasama
17. júl 2021

ak sa jej spravanie inak nevymyka normalu, tak by som to vôbec neriesila.. ak su vsak aj ine veci, ktore sa ti mozno nepozdavaju, patrala by som, ci nebude problem inde...

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus majú nam vylúčiť autizmus

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@mamamasama toto nám nepríde normálne ze akoby nerozumie nie je možné že sa opýtam kde je havo (mame psíka a ona hav hav)

mamamasama
17. júl 2021

@anonymnamamina a kontakt s vami a inymi ludmi ma aky? Lebo zasa aj moj je niekedy taky.. sa smejem, ze ako teliatko.. ked on neho nieco chcem a on si ide svoje...

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus bojíme sa toho autizmu veru :/ ale pritom len zápočuje otázku ako robí? Už sa kuka na mňa a caka na aké zvieratko sa opýtam, uvidí plienku hned uteka na gauc sa zvalit lebo vie ze ju idem prebaliť a hneď ako ju vyzlečiem celu otvorí si kupelnj a caka pri vani lebo vie ze sa ide kúpať neviem ci toto robia autisticke detičky

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@mamamasama malo ludi je s nami, väčšinou len mňa a ocina vidí... žijeme v zahraničí... mesiac chodi do jasli ale aj tam je zatiaľ samostatná jednotka, za 2 roky materskej sa dokopy stretla 15 krat s iným dieťaťom a na pieskovisku vonku no ale to je všetko, inak keď už k nám niekto príde hned uteka k dverám vysmiata

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus to sa ešte nacakame :/ najprv nam ma prísť dotazník ktorý treba vyplniť až potom dostaneme termin a to týždeň čakáme uz na dotazník a na termin mozno aj 2 mesiace uff

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus na to som už inak prišla dávno, nehladat na nete, uz som aj poplakala, stresovala, depkovala a nikde som nedošla.... o to sa už ani nesnažím lebo citat veci o autizme napríklad tak v tom čím viac to čítam tým viac si myslím ze aj ja ho mam hlavne ja asociál

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
17. júl 2021

@anonymnamamina jasne že nemusí. To nie je žiadna podmienka zdravého vývinu dieťaťa

anonymnamamina
autor
17. júl 2021

@hazelgracegus tak ako ona napríklad keď nás zbadá alebo vzdy ked prídeme po ňu do izby alebo do jasli sa smeje a uteka celá natesena oproti, ale uz ked len povieme daj papa alebo kde máš ciapku koniec nezajem nerozumie

mamamasama
17. júl 2021

@anonymnamamina neboj sa... kazde babatko je ine a aj sa inak vyvija.. mna tiez milionkrat vystrasil google a aj MK... tu ti vela ludi hned urobi diagnozu... nemaj obavy .. mozno je mala len introvertnejsia.. aj ja som bola, ale vdaka Bohu nebol internet, takze mamina sa na mne doteraz bavi... ja som dokazala sediet tiez cca dvojrocna a tvrdohlava aj hodiny bez pohnutia, ked sa mi nieco nepozdavalo... v sucasnosti by som uz urcite mala nejaku diagnozu 😅