Aké staré deti nechávate kúpať sa v bazénena dvore samé?

3. júl 2024

Moja kolegyňa mi minule medzi rečou povedala, že napusti svojim deťom cez víkend bazén na zahrade a ani o nich nevie. Ze sem tam na nich kukne a porobi si kopec veci, kym sa deti hrajú. Nechávate svoje deti v bazéne bez dozoru aj vy ? Ak áno, v akom veku. Kolegynine dieťa má 5 rokov a v bazéne bolo s ďalšími detmi. Vraj dohliadnu jeden na druhého... mňa to celkom šokovalo, tak ma zaujíma, ako to máte vy.

bublinka1426
3. júl 2024

urcite by som ''verila'' az okolo 8-9-10rokov.
5 rocne bez dozoru urcite nie

marca12
3. júl 2024

Neter ma 12 rokov a ani tu nenecham osamote sa kupat. Kolegyna je odvazna zena alebo skor nezodpovedna.

marianarem
3. júl 2024

5 rocne bez dozoru by som ani ja nenechala, moze dojst k nejakej nehode a take male deti nemusia vediet na to zareagovat. Ale zase ani by som nebola nutne vyslovene na stolicke pri nich, len tak, aby som zhruba vedela, co sa tam deje. Nehode nezabranim ani z tej stolicky, skor len aby som vedela rychlo pribehnut keby nieco.

winki13
3. júl 2024

8 rocneho sameho ale max 10 minut aj to som len v altanku a pocujem ho. Ked je v bazene s bratom 5 rocnym....neneham ich ani sekundu. Lebo sa navzajom spliechaju a pod.

nika23t
3. júl 2024

Mam 14 a 11 ročnú. A stále sme von s nimi, ja alebo manžel. Ako nestojím pri bazéne, ale stále ich potrebujem pocut a byť blízko. No a 2 a pol ročná, ta ma v malom bazéne par cm, od nej ani na krok, ani na sekundu.

zena666
3. júl 2024

Bazen s 15cm vody alebo 1,5m vody?

doriiis
3. júl 2024

13 a 8 už v pohode nechám.8 ročnú samu nie.

winki13
3. júl 2024

Ono dost zalezi ako sa detska spravaju....lebo niektore maju tendenciu a srandu druhe proste v ramci hryt potopit a to moze byt dost nebezpecne aj pri 10 rocnych

klip0
3. júl 2024

V akom bazéne ? V takom kde je 5cm vody a len tam prelieva vodu z pohárikov a kúpe bábiku, alebo v takom kde sa to dieťa normálne kúpe ? To je dosť rozdiel

fantaghiro21
3. júl 2024

Moje maju 5r a 7r a len s dozorom....stolicka /kreslo/lezadlo pri bazene a striehnem

belllinka
3. júl 2024

Tak dost podstatne je aj to, ci to dieta vie plavat a potapat sa, ci ma za sebou nejaky kurz. A hlbka bazena.

zuzkacik4
3. júl 2024

Moji maju 6,5 a 4 a tiez len s dozorom...este minuly rok som trvala na tom, aby bol niekto vzdy v bazene (mame velky bazen, kde normalne dospely plava) ale vidim, ze sa da na nich spolahnut, tak tento rok su v bazene aj sami...ale vzdy pod dohladom...ale teda moje skriekaju a viskaju, ze cela dedina vie, ze su v bazene 🤦‍♀️😂 keby boli ticho, viem, ze nieco nie je ok...😁 takze to mam taku kontrolku😁

winki13
3. júl 2024

A tiez su domy, ktore maju napr z obyvacky vychod na terasu a z tade par krokov do bazenu...takze v podste aj v dome clovek vie co sa deje. Ja napr musim vyjst z domu cez dvor a zahradnu branku do bazena. Z domu nemam absulutne prehlad a ani zvuk, čo sa tam deje. A inak ak mam v bazene cudzie deti....nešla by som do domu ani na wc.

luccija
3. júl 2024

Porobi si veľa veci asi na záhrade, ak vo vnútri tak to je nezodpovedné.Praveze najviac som dávala pozor, keď tu boli spolužiačky a do 10 r som z dvoru neodisla

jaond19
3. júl 2024

Moje starsie deti maju 8r a coskoro 13r a chodim ich kontrolovat a krotit lebo sa tam casto tak rozblaznia ze ozaj si neviem predstavit nechat ich totalne bez dozoru. Ale vacsinou som s nimi aj ja vonku (aj s najmladsím pri sebe, toho nespustam z ocí) ale inak bazen mame v dohlade blizko okna takze ked nahodou varím, cez otvorene okno vsetko sledujem aj pocujem (najmladsí 2r je so mnou v dome).

petamich
3. júl 2024

v akom bazene? nafukovacom? tak asi okej, v bazene s 1.5 m vody, no to asi nebude uplne dobry napad

bubinovci
3. júl 2024

Moje deti maju takmer 13, 10, 6 a 3,5 roka a nikdy nesmu byt v bazene ked nie je niekto z dospelych v zahrade
Aj ten najstarsi ked je sam tak v zahrade vzdy niekto je, mam predtym obrovsjy respekt, deti si neuvedomuju vsetky rizika, aj ked moj 13 rocny je fakt kludne a zodpovedne dieta, dohliadne na mensie sestry ked treba, ale vzdy sim niekde na blizku a ked na chvilocku stichnu uz aj sa pytam a kontrolujem ci su ok

betulinka1
3. júl 2024

Same dieta nikdy ak su dvaja tak max si odbehnem zobrat vodu alebo wc. Inak som stale pri bazene bud s nimi alebo si na lehátku citam knihu. Ak ostane ticho ihned kričím co je. Maju 10 rokov. Obaja su plavci od 3 rokov a plávajú aj v hlbokej vode v mori bez problemov ale za mna treba stale pripomínať bazénové BOZP. Pozor ked skaces na druhy okraj, nerob salta tak blizko kraja, neskáčete pri sebe ale dalej treba ist od seba 😉.

dadka1997
3. júl 2024

Nezodpovedná matka

dominikamacakova
3. júl 2024

Ja nechávam na pár minút 3 a 4 ročné v bazéne kde je voda po členky.

medda_beda
3. júl 2024

Nenechala by som.Viem čo sa všetko môže stať.Dieťa-dieťaťu prvú pomoc asi neposkytne.

zorkahorka
3. júl 2024

Aky velky je bazen? My sme ho jedno leto mali pod oknom v kuchyni, bolo v nej asi pol metra vody a moj 4rocny syn s 5rocnym bratrancom sa v nom clapotali sami - s kolesom na plavanie. Voda im bola ani nie po pas. A ja som na nich sem-tam z kuchynskeho okna kukla

guudy
3. júl 2024

Pre mna absolutne no go.
Samych sme nechavali, az okolo 8-10 r, ked uz vedeli perfektne plavat. Skor nie. Nikdy. Utopit sa da aj v 15 cm vode.

nikaeli
3. júl 2024

Ja môjho 6,5-ročného nenechám bez dozoru ani vo vani, nie to v bazéne.. a to je kľudné, rozumné dieťa..

martinka13
3. júl 2024

15 a 9. Obaja sú perfektní plavci. Zväčša sme ale aj tak v blízkosti a počujeme ich.

candii
3. júl 2024

V žiadnom prípade bez dozoru nenechám 8 ročného a 6 ročného. Zvlášt ešte keď sú spolu tak sa ešte viacej bláznia a nešťastie sa stane za pár minút. Nikdy neriskujem o zdraví a živote svojich detí.

rfrd12
3. júl 2024

Ani 12 rocnu nenecham, nesedim pri nej, ale vzdy je pod dozorom, nikdy nevies, moze sa posmyknut, vyrazit si dych…

janka_266
4. júl 2024

@winki13 k našim chodia tak susedov deti sa kúpať, našťastie trvajú na tom, že vždy len s ich dozorom

cookie29
4. júl 2024

Nenechala by som. Neviem ci je nejaky vek, ono dost zalezi aj od spravania, ale decka blaznia, santia, staci ze si tukne hlavu a pod... nestoji mi to za to. Mne najmensie (3r) minule skoncilo v bazene zakrytom, lebo stupilo na kryt a prepadlo. Uprimne skocila som za nim ja aj synovec (12r) ale predstava, ze tam nie je dospely, nie dakujem.

mmoni89
4. júl 2024

Moji chlapci majú 10,8 a skoro 5.Starsi sa môžu kúpať aj sami,s tým ze som doma ,bazén je na terase kde na nich vidím z kuchyne takže niesom.uplne že sedím pri nich,ale tak priebežne kontrolujem každú chvíľu.ked je tam 5rocny som pri nich.Ale keď sú sami doma tak majú zákaz samozrejme ,musí byť vždy niekto na blízku.