Aké najčastejšie témy ste riešili počas prvého roka života detičiek?

natalyasurova
6. jan 2024

Ahoj mamičky💞 chcela som sa spýtať aké najčastejšie témy ste riešili počas prvého roka zivota detičiek? Kľudne napíšte aj neskôr pri starších detičkách
Ja som najčastejšie riešila fyzicky vývoj, spanok, plač, papanie, a neskôr otázky psychického vývoja ako rozvoj pomocou aktivít, vhodne hračky, rozprávanie, odplienkovanie…vy ste to mali ako? niekedy rodina/manzel vraví že to preháňam…🤭

darkswan
6. jan 2024

@natalyasurova odplienkovanie v prvom roku?

tamta
6. jan 2024

Ano, prídeš mi podľa popisu premotivovana ale prečo to riešiš teraz, ked tvoje dieťa ma už 3 roky?

anjelicek26
6. jan 2024

No ved ked ta to bavi vymyslat kopu aktivit, tak rob ako chces, "prehanas" ak si to mysli rodina, vybav si to s nou... vacsinou si vsimam, ze "premotivovane" mamicky sa najviac stazuju, kolko toho maju a nestihaju a potom s toho prameni to, ze im rodina povie - uber trochu tempo - a este sa urazia, ze oni chcu pre dieta to najlepsie a ono to tak "v ich ociach" proste musi byt a bez toho dieta neprezije a snad ani ZS o par rokov nedokonci...

petronellla87
6. jan 2024

@natalyasurova 💩💩💩...Naozaj. Tvar, farba, konzistencia, frekvencia atd😂

stellarstar
6. jan 2024

@darkswan prečo nie? 😂 už som videla jednu turkyňu kt dávala par mesačným dvojičkám plienky dole 🙈 zakryla a nechala ich dalej spat v kočíku

vilma7
6. jan 2024

Nič som neriešila, o dieťa som sa starala najlepšie ako som vedela. Dieťa sa vyvíja prirodzenou cestou, tak som ho v tom podporovala a sprevádzala.

petamich
6. jan 2024

nemam pocit, ze by som nieco nejako extra riesila, proste siel den za dnom 🙂 fyzicky vyvoj som nejako extra neriesila, napredoval vlastnym tempom, prikrmy neboli tiez nejaka raketova veda, v zasade pekne jedol, odplienkovanie v roku isto nie, spanok jeden den tak, iny tak, holt obdobia, ako prisli tak odisli

minenkak
6. jan 2024

@natalyasurova ja jediné, najčastejšie prechádzky von a smiech,strašne veľa sme sa do troch rokov zabávali

vyrovnanaosoba
6. jan 2024

Ako riešiť? Ja som neriešila nič, len ostatní okolo mňa dávali otázky, na ktoré som niekedy odpovedala, niekedy pousmiala, niekedy som sa zamyslela, či to myslia vážne.
Keď sa po💩 prebalila, keď sa hrali, bola som rada, že môžem vypiť kávu, keď spadli, pofukala, keď boli choré, išla k lekárovi. Nikdy som sa nezaujímala o konzistenciu 💩 ani intenzitu plaču. Keď nechceli jesť, nedala som, keď sa hodili do prvej mláky, doma som prezliekla.
Či sa hrali s kockami, či točili pol dňa kolesá na aute, som vôbec neriešila.

mikadooo
6. jan 2024

@natalyasurova najskôr kojenie+koliky+každú chvíľu poradňa, prípadne odborné vyšetrenia. Potom keď prešiel ten šialený prvý štvrťrok tak sople, nočné budenie a nekonečné nosenie na rukách, plus pranie prezliekanie (reflux+maltofer, takže každá grcka bola zafarbená). Potom zima, prvé ATB, prvé zuby, prvé príkrmy a radosti s tým spojené. Konečne odpadlo nosenie, malá sa začala pohybovať sama. No a potom už jej kuchyňa "pri mne" nestačila, takže od 3/4 roka som jej musela byť stále za zadkom. Čiže, povedala by som to tak, že "furt niečo"... 😄

janababana
6. jan 2024

@natalyasurova ze ci uz je na plienke modry pasik…

natalyasurova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia13022023
6. jan 2024

Vývoj som neriešila, išiel svojim tempom, riešila by som len keby zaostával, či už motoricky alebo psychický.
Mlieko sadlo hneď, prikrmy som riešila len keď som začala dávať, ale hneď pekne jedol. Našťastie nemal problém s bruškom, kakanim, jedením a keď prispôsobis dobre spánky tak ani so spaním nebol problém.

ivangeline
6. jan 2024

Spanok,travenie.

majlo1234
6. jan 2024

Prve tyzdne dojcenie a uspavanie, potom nic. Celkovo som typ, co maloco velmi riesi v zmysle stresuje sa tym. Ale chodili sme cvicit, prikrmy som so guglila…takze co som nevedela, to som si nasla

20erika07
6. jan 2024

Nic extra, spanok, brusko, strava prvy rok najintezivnejsie, lebo to bol najväčší boj. Mozno keby nejak vo vyvoji nenapredovali tak by sa kolotoc zväčšil, ale ostatné islo samé ako malo, nic nebolo treba riesit viac ako ten spánok a stravu.

zuzanka.zuzu
6. jan 2024

len jednu - kedy sa už konečne JA vyspím 🙈🙈🙈🙈 chvíľku mi trvalo než som pochopila že bezstarostne už nikdy, ale teraz má 3r a rozhodne sa to zlepšilo 😉

mary174
6. jan 2024

Ahoj, kazda mama robi najlepsie co vie. Komentare niektorych mamiciek pritomnych radsej nekomentujem. Povedala by som ze clovek riesi ak ma daky problem. Ja som tiez dost riesila, dieta mi prve 4 mesiace zivota cez den spalo len na rukach, neodlozitelne, potom zacalo nekonecne nocne budenie 10-20×, tak som si dovolila ako totalne vycerpana znicena riesit spanok. Taktiez motoricky vyvoj, maly sa mi posadil, zacal stvornozkovat az v 11 mesiacoch, ine deti uz chodili tak samozrejme ze to clovek riesi. Papa mi pekne takze prirodzene jedlo nemam dovod riesit. Ale celkovo mne pride materstvo extremne narocne. Maly ma rok a pol a stale sa mi v noci v pohode budi 10x, sme z neho unaveni cela rodina, je extremne zive dieta neposedi. A uz som aj zabudla ze prvych 6 mesiacov mal silne koliky prereval vacsinu dna, a 8 mesiacov grckal 15x denne, ale to uz mame za sebou nastastie.
Moja neter napr je bezproblemova spi ako zabita od narodenia, pekne napredovala motoricky, papala vsetko tak asi pri takom dietati clovek moc neriesi.

nicol_10
7. jan 2024

Všetko a preto som sa po roku a pol vrátila do práce 😂😂 inak by mi z toho siblo 🤭🤭