Aké je to byť matkou len chlapcov?

ondrejkanova
4. apr 2012

Ahojte mamičky chlapcov. vyzerá to tak, že budeme mať druhé a určite posledné dieťatko opäť chlapca. chcela by som vedieť na čo sa mám tešiť aj netešiť. prosím napíšte mi vaše skúsenosti. vacsina ludi ma po tejto sprave skor lutuje, tak zrejme to nebude nic prijemne a jednoduche co ma caka...su aj ludia co ma utesuju, ze neboj, to zvladnes a pod.....trochu sa toho desim. vsetko je to take vseobecne, ze neviem coho sa vlastne mam bat. preto by som rada vedela konkretnejsie. velmi pekne dakujem.

mummy01
4. apr 2012

Ahoj,ja mam syna aj dceru ale moja sestra ma synov a vobec sa nestazuje.Maju 5 a 3roky a spravaju sa k nej ako k princeznej a sestra tvrdi ze je super mat 2 chlapcov-dedia po sebe oblecko aj hracky,maju spolocne zaujmy.Vobec sa neboj,hlavne nech su deti zdrave.

lucia20
4. apr 2012

Prepac, ze zareagujem ale neda mi. Ja mam sice tri dievcata. Stala sme muz cakal na chlapca a mame tri baby. pri tretej nam povedali, ze je chora a vies co???? nam bolo suma fuk, ci budeme mat doma tri dievcata, lebo sme len chceli aby prezila. myslim, ze riesis uplne nepodstatne veci. Myslis, ze s dievcatami je menej problemov? ze su menej zive? menej vymyslaju??? prosim ta vobec neries taketo veci. Problemy s detmi su rovnake, ci je to chlapec alebo dievca, rovnako sa budu bit, rovnako sa budu skriepit a rovnako ta budu hnevat. ci maju pipika alebo nie. to je jedno. bud stastna, ze mas zdrave deti a mozes byt s nimi.

mobilo
4. apr 2012

ja mám dvoch chalanov bolo nám to jedno. Sú perfekt neskutočný parťaci , strašne živý ale naši ...nemenila by som ich za nič na svete. Je jedno či je to baba alebo chalan hlavne je zdravie.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janica81
4. apr 2012

🙂 ja mam doma jedno dievcatko a poviem Ti je za 2 chlapcov.... ale teraz k veci, tiez suhlasim s babami,ze dolezite je aby boli deticky zdrave, a nie ci su len chlapci alebo len baby!!! Zalezi od vychovy, povahy a temperamentu deti co budes mat, nie od pohlavia.... okrem toho robims detmi a mam pod rukami kopu bracekov co sedia ako pripecení a dievcata co prevratia aj dom hore nohami!!! Takze DOLEZITE je mat zdrave dietatko !!!

A este nieco poznam mamicku co si vzala do hlavy,ze bude mat babu...a uz ma 5 chalanov...a neda si povedat,ze musi skusit suseda ak chce BABU 😀

mirka285
4. apr 2012

tiez nechapem co riesis?ako co je na tom cudne mat dvoch chlapcov 😕 😕 tes sa,ze su zdravi .

dada1212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
horseshoe
4. apr 2012

Ahoj. podla mna je to uplne jedno, ake to bude pohlavie, najdolezitejsie je, aby deticky boli zdrave. ale inak mi vzdy prislo ako vyhoda mat rovnake pohlavie deti - budu si lepsie rozumiet co sa tyka zaujmov, mozu mat spolocnu izbu, oblecenie, hracky...samozrejme, vela zalezi od vychovy. A tych ludi, co ta lutuju,lebo budes mat opat chlapca vobec neries, take reci mi pridu minimalne trapne. 😒

mataharyy
4. apr 2012

To jsou ty standardy co lidé vyžadují a mě tak neskutečně vytáčejí!!!
Mám doma dva kluky (tři a jeden rok) a jsme šťastný! A lidi s takovejhlema kecama jsem rovnou posílala (ač slušně) do háje... Úplně jsem milovala řeči typu "jé zase to bude kluk jo, no a co budete dělat?" z toho jsem měla bojovou náladu, takže po pár podobných reakcí už jsem na otázku "co to bude" odpovídala "doktor zatím tvrdí že dítě, ale možní se dočkáme chobotnice" a bylo po starostech 😝 Mít doma dva kluky je úplně stejné jako mít doma dvě holky, nebo kluka a holku... prostě máš doma dvě děti, které dle povahy vyžadují to, či ono a je jedno jakého jsou pohlaví! Není to jednoduší, ani náročnější než mít doma všemi tolik uznávaný páreček. To že lidé jsou zabedněný a jediné co je společensky přípustné je páreček je úplně zcestný a naprosto stupidní názor 🙄
A víš co, pač chceme ještě alespoň jedno dítko a proto že u manžela v rodině jsou holky nedostatkové, tak počítám s tím že bude zase kluk a vůbec mi to nevadí, když bude holka taky fajn, ale je mi to fakt putna, hlavně aby byli děti zdravé a to jakého budou pohlaví je mi naprosto luxusně jedno a kecy lidí okolo jsou mi jedno ještě dvakrát tolik. Když je někdo primitiv a potřebuje to dát najevo, tak prosím, ale já si z něj vlasy trhat nebudu! 😝 😎

mandragora22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
4. apr 2012

aj druhe dieta chlapec-vacsina ludi ma po tejto sprave lutuje-zrejme to nebude nic prijemne-ludia ma utesuju,neboj to zvadnes.....
??? skutocne??? admini uz aj sem!!!! 😠

dahra
4. apr 2012

Otcova sestra ma 4 synov, ziadnu dceru a je stastna. Synovia ju lubia, vychadzaju spolu dobre (dnes maju vsetci okolo 30-tky).

zuzulienka1973
4. apr 2012

Ze to riesis.Niekto by chcel dieta a nemoze ho mat.Kolko je tu takych mamiciek ,co sa snazia o dietatko a nedari sa.Urcite by si s nimi nemenila.Tak sa radsej tes z toho ,ze vobec mozes mat deti.

stardust
4. apr 2012

neboj, zvyknes si na ich zivost, priebojnost 😉 A neskor aj budes rada, ze im budes kupovat auta, nie nejake gycove barbiny 🙂

maca_p
4. apr 2012

@mandragora22 @dada1212 @bobocka baby vidite ufo? ci co? 😉

@ondrejkanova - ja som sa tesila. kedze su presne po dvoch rokoch, ani garderobu som nemusela menit - to je iba maly bonus, pre niekoho, kto ma obvini zo zaujatia voci dievkam 😎
prve mesiace to bol riadny chaos, kym sme nabehli na aky-taky rezim + obdobie vzdoru starsieho surodenca a ine paradicky 😀

akika722
4. apr 2012

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 toto nemyslíš važne 😲 😲 😲 😲 😲 že väčšina ťa po tejto sprave ĹUTUJE????? 😲 😲 😲 😲 😲 keby mne niekto poveda že ma lutuje lebo ma dvoch synov asi sa neudržim 😠
prečo by ťa mali lutovať? kurnik... bud rada že budeš mať zdrave deti,aj keby si mala mať 25synov 🙄
nemam slov 🤐

mama.wolfka
4. apr 2012

asi som z nejakej divnej doby prišla, ale často sa mi stáva, že nechápem ľudí dnešnej doby ... názory, činy, postoje ... no nemám ani slov ... asi len ... úbohé sú deti takýchto rodičov !!!
som ja divná, či?

masinka
4. apr 2012

@ondrejkanova take reci pustaj jednym uchom dnu a druhym von. hlavne nech su deturence zdrave, na pohlavi vazne nezalezi. Ak chces nieco konkretnejsie, chlapci su vraj narocnejsi ako deti (nachylnejsi na koliky, divokejsi), baby maju zase komplikovanejsiu pubertu...
ked som cakala prve dievcatko, tak mi kolegynka, co cakala chlapceka zavidela - ze som na tom lepsie ako ona, lebo podla nej bolo lepsie mat dievca+chlapca alebo 2 dievcata, ako mat 2 chalanov, co teda mne vtedy nehrozilo... takze verim ,ze su aj ludia, co buducu mamicku 2 chlapcov lutuju.... mna zase, ked sme cakali 3 dievcatko, vytacali otazky ci to bude konecne chalan a ked som povedala ze 3. baba, tak hned ze ci teda budeme skusat dalej....ako sorry, to kazdy musi mat aj syna ? som stastna ze mam tri krasne zdrave princeznicky a keby som nemala za sebou 3 cisarske, tak by som brala aj stvrtu 😀 inac ked si ich porovnam napriklad s mojim bratom, tak su kazda aj za styroch chalanov 🙂
@stardust - ja som rada, ze mam plny byt snehulienok, LPS a Diddlov, neviem si predstavit, ze by som tu mala samych Gormitov, Transformerov, Pokemonov a ine potvory 😉

svetllana
4. apr 2012

My mame troch synov a nemenila by som..ale tak isto by to urcite bolo aj keby sme mali tri baby alebo zmiesane. Proste clovek si zvykne a vobec neriesi co by bolo, ak by bolo...a nemenil by urcite. Rozhodne nie milujuca mamina. Ak by bol aj stvrty chlapec, nevadilo by mi to ani za macny mak 😉 A to, ze Ta niektori lutuju nekomentujem, na takych mam pomenovanie, ktore sa sem nehodi, ved ako moze niekto niekoho lutovat na zaklade pohlavia dietata? Ach! Keby si cakala, co ja viem 9teho alebo 10teho chlapca a mas doma samych chalanov, tak pochopim, ze niekto nieco taketo povie (i ked....ale budis no), ale druheho? Chore!

digysa
5. apr 2012

Tak ty sa chystas na potomka cislo 2, jedneho krasne syn uz mas doma a na svet ma prist surodenec pre braceka a teba ludia lutuju.

Mna by zaujimalo, co ludia na slovensku rozpravaju matkam, ktore:

neuspesne absolovovali 2-3-4te umele oplodnenie a bezvysledne...

...alebo prave presli druhym potratom....

...alebo sa prave dozvedeli, ze nemozmu mat deti....

Take mamicky uz ani netreba lutovat.....tym uz hadam treba len na rozlucku zo svetom nieco dobe zaspievat...ci ako??? 😅 😝

stanislavao
5. apr 2012

Aaaale prosim vas, vobec nechapem preco vas strasia, lutuju a pod. ja mam dvoch synov, rozdiel vekovy je 5 rokov - co by som uz v zivote mat tento rozdiel nechcela. bud menej, alebo viac. ale tak clovek ked je uz na chlapca zvyknuty, tak nic hrozne. uz som si zvykla, ze mame auticka, pusky, ze nemame babiky, barbie, pony a vsetky tie domceky, nabytky pre barbie a pod. je uplne jedno, co mate dievca, alebo chlapca, podla mna. moze byt kludny chlapec a tak isto aj moc zive dievca. a ti ludia, co vam povedali, ze vas lutuju a pod, tak to su ludia, ktoy su polutovania hodni oni sami. vobec to neni nic hrozne. a ked budu starsi, tak sa spolu zahraju. vsetko je to o vychove a nie o tom, ci mate dievcata, alebo chlapcov.

titkovamiriam
5. apr 2012

Ja mam troch synov a je to najkrajsie na svete!!!!!!!!! 🙂

milankovazuzana
5. apr 2012

Ahoj, Tvoje obavy sú predčasné a zbytočné.Ja si myslím, že v dnešnej dobe je vôbec zázrak, ak sa dieťatko narodí a k tomu zdravé.A je jedno, akého pohlavia.Ľudia, ktorí Ti takéto reči hovoria to asi nemajú v hlave v poriadku 🙂 Predsa nieje rozdiel vychovávať chlapcov, alebo dievčatá, niekedy dievčatká sú vačšie loptočky ako chlapci 😀 Len sa Ty pekne teš na miminko a absolútne nerieš túto vec, lebo Ťa zbytočne odpútava od podstatnejších vecí.Prajem Ti všetko dobré 🙂

traktor
5. apr 2012

ja to napisem tak..väcsina ludi ti po tejto sprave zavidi....ze môzes mat dieta, zdrave dieta a je uplne jedno akeho pohlavia..co ine by za to dali..

giovannajana
5. apr 2012

Keď som zistila, že moje dvojičky budú chlapci, tiež som sa najprv zľakla, lebo som si to nevedela predstaviť. Dcérkina reakcia nebola pozitívna, lebo ona si už predstavovala, že bude mať sestričky a kreslila ich aj na obrázky. Ale rýchlo si zvykla na tú myšlienku. A moja mama tiež vzdychla, že no nazdar, dvaja chlapi...
7.3. som išla do poradne a zistili, že mojim chlapčekom nebijú srdiečka. Na druhý deň som ich musela mŕtvych porodiť... ☹
Všetko na svete by som dala za to, keby sa moji chlapci mohli vrátiť späť!!!
Nepočúvaj hlúpe reči a váž si, že budeš mať zdravé detičky! Je to dar a nie samozrejmosť.

horana
5. apr 2012

Moja teta mala 2 chalanov a tajne tuzila cely zivot po dievcatku. Samozrejme bola spokojna so svojimi chalanmi, nakolko boli dobrych povah a aj teraz ked uz su dospeli to obaja daleko dotiahli, su uspesni, zdravi, spokojni. Co viac si moze matka zelat? Napriek tomu sa v sukromi vyznala ze caka ci vnucence budu dievcaka, akokolvek sa niekomu moze zdat malicherne kupvanie saticiek a pod., ona sama tato teta je lekarka a pozna cenu zdravia a zivota, aj tak citila akoby jej nieco chybalo. Priznala sa ze ano, velmi si zelala dievcatko a nemala, co uz. Ta tuzba aj ked zasunuta ju v podstate neopustila cely zivot, hlavne ked videla dcery jej surodencov.

Ja mam parik, a dievcatko je druhe. Poviem tak, ze az ked pribudlo, akoby pribudol urcity typ zenskej energie do rodiny a skutocne by som dopriala kazdej mame zazit mat dceru.
Napriek tomu citim, ze aj ked sa moji maju radi, ze s dvoma (ci viac) detmi rovanakeho pohlavia je to akoby trochu lahsie. Lebo oni sami tie deti maju podla mna vyssiu sancu na take to osobne zverovanie sa, prezivanie podobnych typov zaujmov a tak. Aj rodic lahsie ukociruje "jednu liniu".

Cize povedala by som kazda konfiguracia aka len moze nastat ma svoje vyhody a nevyhody, ked uz raz tak osud rozda karty, treba sa sustredit na vyhody a vytazit nich maximum.
Baby mozno byvaju lahsie na zdvladnutie v detstve, tam casto rychlejsie chapu a napreduju, zase su castejsie uplakane. Ale v puberte, ju lepsie casto prekona chalan ked je dobre vedeny a aj na prahu dospelosti je s nim potom menej problemov. Pisem samozrejme velmi nahrubo a obecne a vynimiek je milion.

Na ludkse reci sa vykasli. Muzov kolega teraz pribudlo 4. dievca u nich a vseobecne mu praju sustrast ze zbankortuje na vlozkach 😠 ....

miriamapeter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mery.maja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karamel
5. apr 2012

Ako si deti vychovas, take ich budes mat.....ci je to dievca, alebo chlapec 🙂

anniera
5. apr 2012

Ja mám dvoch synov, neposední, vymýšľajú ale hlavne že sú zdraví 🙂 Chceli sme síce aj dievčatko ale príroda to zariadila tak ako zariadila a v podstate už teraz vidieť výhody toho že sú obidvaja chlapci. Majú spoločné hračky, vedia sa zahrať (nemusím jednému dieťaťu kupovať bábiky, kočíky, domčeky pre bábiky a druhému autá, náradie.....čiže šetrím priestor), nosia po sebe šaty - keby bolo jedno z nich dievča tak by to nebolo celkom možné. Vedia upratovať, starší rád pomáha pri domácich prácach (mladší je ešte malý), normálne mi napríklad vyvešia prádlo, sám od seba mi poutiera každý deň prach 😀 Lietajú na bicykloch, behajú s kosačkami (detskými 😝 ), lozia na preliezkach, pravidelne padajú, udrú sa....sú to chlapci, ale sú moji a nedala by som ich ani za všetky dievčatá sveta 😀

trnka77
5. apr 2012

nechcem byť zlá...ale zobuď sa!!!!!budeš mať druhé zdravé bábo...mne keď sa narodil druhý chlapec,od známych či neznámych som počúvala..."to je škoda,že máte dvoch chlapcov"...alebo"..."nezadarilo sa???"...vždy som im pozrela rovno do očí a moja odpoveď bola:výborne sa zadarilo,mám dvoch zdravých chlapcov"...a môžem ti povedať,že už viac krát ma s podobnými blbými otázkami neotravovali...a vidíš dnes mám troch chlapcov 😀 😀 😀 ...ide ma z nich niekedy poraziť 😉 a priala by som si,aby aspoň jeden mal kľudnú povahu,ale všetci traja majú vrtule v zadku 😀 😀 ..ale sú zdraví a ja ich ľúbim