Aké je cestovanie s 5,5 mesačným bábätkom?

galaxy
1. mar 2014

Ahojte maminky, nemáte prosím skúsenosti s cestovaním s takýmto malým bábätkom? Mám možnosť ísť na východ Slovenska za rodinou. Cesta tam trvá asi 5-6 hodín. Ešte nikdy sme nespali mimo domu a necestovali sme tak dlho. Volakedy mne ako dieťaťu, dávali rodičia kinedril aby som cestu prespala, je aj niečo pre takéto male deti? Alebo viete mi dať nejaké rady čo a ako pri cestovaní, aby to moja malá zvládla? Prípadne napíšte mi prosím vaše skúsenosti, ako u vás vyzerala taká cesta, čo si mám zabezpečiť na cestu, na trávenie času mimo domu teda, na čo nezabudnúť a pod. Mom Moc Dakujem.

luba28
1. mar 2014

potrebujes vsetko ako keby si bola doma,...plienky,obrusky,mlieko,flasu,cumel,oblecko,hracku,...my sme boli sice len v tatrach a Polsku a to je cca 3 hodiny,...ale v pohode to zvladol,,....väcsinu ti bude male spat si myslim,...je nieco na ukludnenie v lekarni si pytaj,.ale ja som nic nedavala,resp.ma to nenapadlo,....neboj,zvladnete v pohode,...benzinky su vsade,cize aj zohriat sa da ,aj prebalit,....

nikolet_89
1. mar 2014

presne ako pise luba28 + ak chces mat istotu, ze babo cestu zvladne chodte na noc urcite to male zvladne a zvykne si spat aj tam

karamelka007
1. mar 2014

my sme išli so 4mesačnou a 850 km, najlepšie na noc, prespala 4 hodiny, napapala sa a potom vydržala až do cieľa.Nič sme jej nedávali, kolísanie v aute ju uspalo...bude to ok.

edie63
1. mar 2014

Ja by som v noci nesla, budete mat rozhadzany den vsetci a to cestujete iba na druhy koniec Slovenska, cize podla mna je to zbytocne. My cestujeme s dcerou pravidelne takmer od narodenia 6-8 hodin a nikdy sme nesli v noci a vzdy to bolo v pohode, resp. dalo sa to vydrzat. Ja by som ju zbytocne nenapchavala liekmi, pokial nie je nejako extremne citliva na cestovanie. Okrem uz spomenutych veci, ja by som vzala aj ohrievac flias do auta (pre istotu) alebo prevarenu, resp. horucu vodu v termonadobke, clovek nikdy nevie (podla toho ci davas UM, prikrmy a pod.)... My vzdy mame so sebou hracky (hrkalky), knizky na zabavenie. Vsetko sa da zvladnut, z vlastnej skusenosti viem, ze rodicia (hlavne mamicky) su vzdy nervoznejsie ako deticky. Stastnu cestu! 🙂

vevesh
1. mar 2014

ja som isla s este mensim dietatom 4000km....a take 4-5 hodin mame na programe aj dvakrat v tyzdni....
zo skusenosti najlepsie je cestovat v noci (ale nie kazdy vodic to zvlada, predsa je to narocna cesta...) - nenarusi sa rytmus spanku pre babo, ak sa neda tak predvecerom....nechaj ju pred cestou sa vyhrat (a v aute ti bude spat- to je najpohodlnejsie riesenie pre vsetkych), ak jej nechces narusit rytmus spanku a bdenia (ak nejaky mate) a musite vyrazit o urcitej hodine, musite sa pripravit aj na plac a dlhe zastavky a celkove predlzenie cesty...
co sa mi super osvedcilo su interaktivne hracky, ktore pustaju nejake melodie alebo svetielka, alebo oboje...
kinderil sa neodporuca, ale v stave najvacsej nudze mozes dat (pozor neziaduci ucinok je hyperkativita!!!) - takze dvakrat merat, raz strihat... 😎 😎 😎 😎
najdolezitejsie je > TVOJA PSYCHICKA POHODA, ZE TO HRAVO ZVLADNETE 😀 😀 😀 a nie je to take zle ako to vyzera 😉

atomica87
1. mar 2014

My sme isli z presova do ba, isli sme cez den a bola to hroza...maly vobec nespal, dva krat sa nam pokakal, dost aj plakal....inak s pk na oravu chodime bezne...ideal je ist tak hodku pred vecernym spanim...
Hodku pokuka z okna, potom ho odvali a spi az do ciela...potom sme ho len prelozili nakojili a bol pokoj...nesli sme ani na noc, ale ani cez den. A ak nemame na vyber a musime ist cez den, tak chodime hodku pred obednym spankom...to akurat vstane kym dojdeme.
A co sa tyka kinedrilu...dokym mal vajicko obratene proti smeru jazdy, nevrackal nikdy. Od kedy ma normalnu autosedacku otocenu v smere jazdy, tak sa vzdy pogrcka. Snazim sa mu nedavat pred cestou mlieko ani nic mliecne a v aute mu nedavam jest nic, mam dojem ze to zabera...
A s tymi zvukovymi hrackami je to pravda....aj nam sa osvedcili

sharlotta
1. mar 2014

My sme isli prvy krat z BA do Presova, ked mala dcera 6 tyzdnov. Celu cestu prespala, okrem dvoch zastavok na kojenie. Ked mala 6 mesiacov, boli sme v Chorvatsku. Isli sme tam 10 hodin a naspat 12. V pohode spala skoro cely cas, nic som jej nedavala. Ked uz bola starsia, pustali sme detske pesnicky, nejaku hracku som jej dala, spievala jej. Uplna pohoda, nic take sa nedialo. So synom sme isli cestu BA-PO, ked mal 2 mesiace a tiez spal cely cas.

lucirella
1. mar 2014

Ahoj. My cestujeme kazde tri mesiace 900km s nasim drobcekom od jeho troch mesiacov. Ked bol takto maly, tak vacsinu cesty prespal. Maj pri sebe vsetko, co potrebujes doma a co ho bavi (hracky, knizky) a nahradne oblecenie (ak by blinkal, alebo ak by plienka nahodou nepobrala celu davku kakania 🙂 ) Inak nejazdime na noc, nam to nevyhovuje, no vacsina, co poznam, jazdia prave takto. Ak nebude vela spat, tak sa pripravte na dlhsie prestavky. Urcite sa toho neboj. Priprav sa na to ajdusevne a bude to ok, uvidis ;). Lieky by so nedavala. Bude to v pohode.

sarinka123
1. mar 2014

Isli sme na noc 900
km s takym dietatom. Zvladla to lepsie ako ja.
Skoro celu cestu prespala. 2 krat sme stali na papanie.

stary_ujco
1. mar 2014

Nicoho sa neboj, zober si so sebou vsetky veci co doma bezne potrebujes a hotovo. S detmi bezne jazdime na 4-5 hodin a prudka pohodicka. Ked mala 3 mesiace, mala v pase viac peciatok ako ja za poslednych 25 rokov...

sense
1. mar 2014

my sme isli s 3jmesacnou 1200 km, isli sme na noc, robili sme aj pausy mala som pre istotu viburcol cipok pri sebe...ale celu noc prespala a na krmenie sme ju zobudili...

henikav
1. mar 2014

My chodime na noc, deti spia, je ticho, ked treba zastavime na benzinke, tam poprosime aby nam ohriali mlieko, alebo detsku vyzivku, lebo v aute to trva vecnost a my ked chceme papat tak okamzite 😉 Ale prebalujem zasadne v aute, hygiena na benzinkach sa mi velmi nepozdava tak aby som tam malu vyzliekla. Prvykrat sme sli 1700km, ked mala malicka len 3 mesiace, sla som len ja s detmi, takze som celou cestou soferovala a decka vacsinu prespali. Ked sa uz zobudili, uz to slo pomalsie, uz som musela castejsie stat, trosku ich prevetravat...
Lieky by som babatku nedavala, ale ak mate vzala by som cestovnu postielku, posluzi na spinkanie, aj ako zahradka, tam na mieste urcenia. Na cestu tolko flias, kolkokrat budete papat, aby ste vzdy mali cistu, lebo ich mozno vyplachnes, ale mozno nebudes vediet zakazdym poriadne vyumyvat. Ja mavam v kazdej flaske uz nameranu vodu, v dozickach mlieko, ked treba, uz len vsypem mlieko do flase a moze sa papat. Takto si cistu vodu mozes aj vopred prihriat v aute, kym v nej nie je mliecko, v takom pripade ber ohrievac na mliecko. Vezmi este nieco proti horucke, keby nahodou, rezervne oblecenie, keby babatko grckalo, alebo ina nehoda, napriklad plienocka pretecie.... vsetko lahko obliekatelne, radsej viac tenkych vrstiev, ako dve hrube. Vsetci budte rovnako povyzliekani, alebo naobliekani, aby nebolo nikomu priliz teplo ci zima, babatku vezmi deku, plus jednu do rezervy. latkovu plienku ako tienidlo na okno ak pojdete cez den a babo bude spinkat, zvyknem mu zacviknut plienku do okna aby malo tien. Hracky, vlhke aj suche vreckovky

miracle
1. mar 2014

Nechcem ta vystrasit, ale u nas cestovanie vyzeralo asi takto:

Dieta c. 1 - nemalo absolutny problem so sedackou, krasne vydrzal cca 4 hodinovu cestu v aute, vlaku, lietadle, ale cez den - akonahle sme isli v noci, kedy sa nemohol prehadzovat, tak prereval cely 3 hodinovy let v lietadle (o.i. sa pokakal, kedze vascinu letu sa dojcil, tak ozvracal mna, babysatku, seba, manzela a asi aj lietadlo.... no horor).

Dieta c. 2 - neznasalo cestovanie uz hadam v maternici. Po posadeni do vajicka reval, preplakal vascinu cesty. Ked bol trosku vasci, po cestovani preplakal este take 2-3 hodiny, lebo bol vytrhnuty zo svojho rezimu, ci ulity. A tak to trvalo asi rok, potom si na sedacku nejako zvykol a cestujeme v pohode. Vascinou v aute nespi a je hore 4-5 hodin. Zvykli sme cestovat aj na noc, ale to sme museli stat doslova po 20-30 km, dostal mliecko, ponatahoval sa... Najlepsie sa nam asi osvedcilo vyrazit skoro rano, par hodin skor ako bezne rano vstava...tak je rano dostatocne unaveny a v aute si pospi.

Co ti treba na vylet - vela plienok, nahradne oblecenie pre babo, teba a nejaky zvrsok pre manzela, nieco zaujimave, cim udrzis jej pozornost - nova hracka, alebo nejaka, co dlho nevidela, nieco co doma zvycajne netolerujes alebo nerobievate casto (my sme asi od roka nosili voskovky...) knizky, oblubenu hudbu, vankusik, plysacika. Pomaha aj spievat, hrat sa rozne hry...

Zaver - kazde dieta je ine, kazdemu vyhovuje nieco ine a musis sa to prist sama. Vela stastia. Ja som aj napriek nasmu hororovemnu cestovaniu c. 2 na cestovanie nezanevrela a cestujem velmi rada...

mata8
2. mar 2014

Ahoj, ja si myslím že ak je dieťa kľudné môžete cestovať aj cez deň, veci si pochystaj všetky zober papanie na cestu a vyrazte keď , tak keď jej bude treba spinkať ešte pred tým ju nakŕm proste aby jej nič nechýbalo a určite to zvládnete, tak štastnú cestu 🙂 🙂 🙂