Agresívne prejavy u 2-ročného

anjelik1991
21. sep 2022

Pekný deň, chcem sa spýtať či máte skúsenosť s tým že je malé dieťa bez zjavného dôvodu agresívne. Napríklad syn je často agresívny aj keď ma napr. príde objať, dať pusu, a potom ma chytí a stipne ma silou. Alebo len tak príde a buchne má. My rodičia sa tak nespravame voči sebe ani voči nemu. Neviem kde sa to mohol naučiť a odpozorovať. Často zúri, zatne zuby až mu skripu. Teraz sa ho snažím naučiť uspať bez kojenia a pri tom ako sa snaží nájsť si polohu spánku tak ma veľmi silno kope. Aj keď ho upozorňujeme, že to bolí a nerobí sa to. Nemáte skúsenosť a rady? Trvá to už dlhšie

vanesenka
21. sep 2022

@anjelik1991 autizmus? U nás sa to prejavovalo tak zo začiatku ... nechápala som zo začiatku...ale už to prešlo tieto stavy

gerfinka
21. sep 2022

@anjelik1991 a už rozpráva? Mladšia dcérka mala agresívnejšie prejavy, ale teda len také capkanie do zeme rukami, po niečom, niekedy aj po mne. Ale ako sa rozrecnila, ustalo to. Proste nevedela vyjadriť, čo potrebuje, tak to riešila takto.

ivangeline
21. sep 2022

Tak bud je dlhodobo neporozumeny a nie su mu naplnane potreby dostatocne alebo...no autizmus.. ci mate slabe hranice..