Agresivita u 17-mesačného dieťaťa

6. jan 2023

Ahojte ma niekto skusenost s agresivnym dieťatkom v tomto veku ? Ide o to ze zacal utocit taha za vlasy starsiu sestru , hryzie ju , takisto mna priblizim sa k nemu chcem ho napr. Vziať na ruky rozbehne sa a capne ma to tvári ,takisto hryzie ..to iste otec povieme ze nesmies prestane aj pohladka ale nechapem vobec odkial to prameni.
Dcera taka nebola , mame harmonicke manzelstvo v domacnosti niesu nadavky ani krik neviem preco sa tak sprava :(
Nevravím ze je to stale ale nieje momentalne den.aby nebol agresivny syncek .
Co sa tyka rozvoja tak ma 17 mesiacov chodi od roka , vnima všetko donesie co potrebujem rozmumie mi ked od neho nieco chcem , vie ukazat na danu vec nemam pocit ze zaostava v niecom ale neviem zaradiť to spravanie jeho ...poradite ak ma niektora maminka skusenost?

pribinak
6. jan 2023

Skúša čo si môže dovoliť
To nie je ani tak agresivita ako taka, sko odvaha a dravosť, musí vedieť že nesmie bit, treba ňu chytiť ruky a dôrazne a nahlas povedať NIE

autor
6. jan 2023

@pribinak nie hovorime stale on chape ze to nemoze podla mna ale berie to neviem ako keby hru alebo srandu

pribinak
6. jan 2023

No veď treba byt dôrazný a riadne mu podržať ruky, aj keď sa nude hnevať. Vtedy to už ako hru brat nebude

kacena4
6. jan 2023

je to normalne v tomto obdobi, predpokladam ze este moc nerozprava a tak ak chce nieco vyjdadrit vyjadri to fyzicky. a robia to deti ked zacnu chodit kedze maju vacsi zaber a moznosti dostat sa tam kam chcu po to co chcu. je to normalne, treba len dieta ucit, kde su hranice co je pripustne a co nie

ruzasipova
6. jan 2023

Mojmu v 17 mesiacoch zacalo obdobie vzdoru. Z nicoho nic bolo same “nie” a veci s tym spojenych.

monikafff
16. jan 2023

Ahoj mam presne to iste prave teraz ma 18 mesiacov a presne toto zacala robit ze ked necakame zrazu dostaneme ranu,hryzie ma, od malicka spavala sama v postielke a teraz musi somnou a musi ma citi . presne ako pises vsetko rozumie vsetko vnima ale pribudlo toto. docitala som sa ze by to malo trvat 1-3 tyzdne max . u nas to je uz 2 tyzden a nieco ustupuje a nieco sa zhorsuje tak pevne verim ze ako to prislo tak to aj odide 🙂