A zasa ten plač...

tesha21
10. feb 2019

Ahojte mamičky, znova sa na vás obraciam s prosbou o pomoc, lebo som už zúfalá.... mám mesačné dieťatko, všetko ok, napapá sa, prebalím ho, pohráme sa, zaspinká , ale akonáhle ho položím otvorí oči a plače...v kočíku vždy spával ked sme sa šli prejsť , teraz ani to... pomáha jedine šatka, ale v tej ho nemôžem mať stále, inak nič, zavinovanie, hudba, biely šum, prihováranie sa, ticho či zvuky, nič... som s ním sama doma a ani najmenšie činnosti ako zobrať si dačo jesť alebo umyť mu fľašky neurobím bez plaču, dokáže preplakať celé hodiny a ja už neviem čo robiť... najhoršie je to večer, ja už z celého dňa zničená, uspím ho a do piatich minút zasa plač... nie som zástancom teórie nechať dieťatko vyplakať, ale už som v slabej chvíli skúsila aj to, ked sa unaví na minutku prestane a potom zasa to isté... prosím poraďte čo by mohlo pomôcť

labutienka333
10. feb 2019

@tesha21 skôr si myslím ze mesačne bábätko, ti dáva na javo ze niečo nieje v poriadku, ved si predstav že doteraz bolo v teplučku v tvojom brušku a zrazu tento svet, plný hluku, nových vecí atď, možno ho boli bruško, možno mu chýba tvoj dotyk. Pocit ze pri nom niekto je, vyskúšaj body to body, telo na telicko,..

dadus_ka
11. feb 2019

@tesha21 mozno by som zmenila tu postupnost na prebalim ho, pohrame sa, napapa sa a zaspinka. Skus. Take male babatka by mali spinkat po papani. To papanie ich samo o sebe vycerpa a uspinka.

tesha21
autor
11. feb 2019

@labutienka333 ja to všetko chápem, snažím sa mať ho čo najviac pri sebe, nevadí mi uspávať ho na rukách ani sa mu stále venovať, ale doteraz mal svoj režim a zrazu toto... a po celom dni ked si človek bez revu nezoberie ani krajec chleba som vystresovaná ja, a práveže si tiež nemyslím že je to pre dieťa dobré keď musí byť s niekým kto má nervy, potom ma to mrzí za nás oboch a skončíme s plačom obaja....

tesha21
autor
11. feb 2019

@dadus_ka skusila som. robievala som to naopak ale tiež som si všimla že pri papaní zatvára očká, tak vždy papá pred spánkom, odgrgne si, aj zaspí, ale ak ho položím tak smola, zasa je hore a začne plakať....skúsila som aj dlhšie počkať, aby zaspal poriadne, nepomohlo....

viera
11. feb 2019

@tesha21 davas ho spat na brusko alebo na chrbatik?Ma svoju postel(nieco ako ohradku?)Alebo spi v dospelackej posteli? Mas pozatvarane vsetky okna ked tam spi? Zatiahnute?Teplota v izbe je?...

comika
11. feb 2019

@tesha21 moj syn plakal od prvej chvile do cca 3 mesiacov v kuse. Niekedy to boli 5 hodinove place, bez prestavky. Robili sme vsetko co len radili, pisali na nete a v knihach, nic nepomahalo. Bol plne dojceny, tak sme skusali aj Um ci nie je hladny, skusali sme rozne polohy nosenia, hudbu, proste vsetko. Nic nezaberalo. Najhorsie pre mna bolo vybehnut do obchodu. To som sa vratila aj s mokrymi nohavickami. Ale jedneho dna to prestalo. Doslova zo dna na den. Ako keby mal vypinac Off/On. Nikdy sme nezistili pricinu placu.

tesha21
autor
11. feb 2019

@viera cez noc iba na chrbatik kvoli bezpecnosti, na brusku ani nelezi rad ked to skusam, nechce tak zostat. Na boku sam lezat este nezvladne.Ma svoju postielku hned vedla mojej, skusala som drzat ho za rucicku/dotyk ked sa zobudi aby vedel ze nie je sam, nepomaha. V posteli s nami spat nemoze, ak je manzel doma ten sa hrozne prehadzuje a mne uz raz maly skoro spadol tak sa bojim, ale beriem ho rano k nam sa pritulit. Teplota izby sa snazim aby bola okolo19ked spi, pred spanim vetram, dakedy aj pocas noci ak treba. Spime potme bez zastretych okien

tesha21
autor
11. feb 2019

@comika wau, ako si to zvladla? Ja nemozem kojit tak skusam ci mu prave nechyba viac dotykov a kontaktu sa mnou...tiez sa spolieham ze to po troch mesiacoch prejde, ale co dovtedy? uz som sa malemu aj vyhrazala ze ak neprestane pojdeme ho reklamovat do porodnice :D

viera
11. feb 2019

@tesha21 ty ho nekojis?...Pije z flase?

comika
11. feb 2019

@tesha21 co ti poviem. Teraz s odstupom casu to spominam, ze som bola ako na autopilote. Sama neviem ako som to zvladla. Mala som aj slabe chvile kedy som ho najradsej darovala niekomu 🙂 . Hlavne nebud sama, popros mamu, manzela, sestru, hocikoho, susedu.. aby boli s vami, aby ti ho podrzali hoci aj na 3 minuty, fakt staci malo aby si sa zresetovala. Lebo v okamihu slabej chvili je zena fakt zufala, nervozna, a najviac bezradna. Pohladam take video, (ktore som nasla az ked to vsetko preslo), ako utisit neutichajuci plac a poslem ti ho. Ja to nemam odskusane, ale ty nemas co stratit.

zuzipolo
11. feb 2019

@tesha21 ahoj,nepoteším ťa,ja som malú do 6 týždňov mala výhradne na rukách cez deň a prvé dva týždne aj v noci sme sa pri nej s mužom striedali.potom to prešlo..netuším čom to bolo,ale potom už bolo lepšie,aj keď mala koliky do 3 mesiaca..

@viera ani ja som nekojila,ale odsavala si,nie každý môže,aj keď chce a výčitky jej nepomôžu!

comika
11. feb 2019
https://www.youtube.com/watch?v=j2C8MkY7Co8

pozri toto video a vyskusaj. Mozno to funguje aj na europske deti 🙂. Ja osobne som uz nestihla to overit v praxi. Ale prosim daj vediet ci to zabralo. Dakujem

nikaeli
11. feb 2019

aj u nas to takto bolo.. presne pred rokom.. prve dva tyzdne uplna pohodicka, zlatunke babatinko a odrazu sek a plac a plac a plac.. ako spominaju maminky, aj 4-5hod vkuse.. my sme uz boli zufali.. poobede, vecer sme sa prestriedali, ale cez den sama, po sekcii, na obed prisla domov starsia domov zo skoly a obedovala prazenicu, lebo som nestihala nic.. po mesiaci a pol sme kupili satku a satkovala som cele dni.. ano cele dni.. lebo inak to neslo.. taketo stavy trvali cca do 3-4mesiaca (kdesi som citala, ze je to akoby stvrty trimester, ktory nastava po narodeni - kym si babo zvykne na vonkajsi svet).. dnes ma drobec prve narodeniny za sebou a je to zlate dieta, chodi, dzavotka, robi prve nezbedy.. neboj sa satkovania, nebude zavisle, ako sa to niekde prezentuje.. my sa dnes satkujeme len pri uspavani a potom ho vyklopim do postielky..

29simona29
11. feb 2019

@tesha21 nemá náhodou reflux? Lebo keď plače, ak ho položíš a v šatke nie, príde mi to, že je to reflux

lucyluv
11. feb 2019

Chápem čo prezivas, ja som prvý polrok prežila jedine na donáškach jedla a musela som mať upratovačku. Nič sa nedalo poriadne s dieťaťom robit, bola som zničená, hladna, unavena, kočík dieťa nenávidelo, akékoľvek položenie bolo utrpením. Postupne sa to zlepsovalo. Musí ti niekto pomôcť, to sa nedá zvládať, hlavne na psychiku je to narocne, hoci telo si časom zvykne aj na takýto režim.

lucyluv
11. feb 2019

Ale teda myslím si, že je veľká pravdepodobnosť, že za tým niečo bude, prečo toľko plače. Moja mala boľavé cievka, nasli jej rotavirus v stolici a chuda ozaj trpela polroka, takže nemohla som ju len tak položiť, že plackaj si a lež v bolestiach.

cawes
11. feb 2019

Medacne babätko urcite este nemali rezim, ved tak male babätko ani nevie kedy je den a noc. Nepotesim ta moj maly to robil zhruba do 1.5roka proste reval, a reval. Ako babätko reval od rana od 7 do vecera do 23. potom akoze zaspal na 3hodiny a zase plakal kym som nedobehla s flaskou, nechci vediet ako som fungovala. Kupila som mu lehatko vinracne, a aby som upratala a navarila tak sedel v nom a pozeral na mna. Ukludnovala som sa vetou mozno bude specak, a este aspon sa mu precistia pluca😂 po roku a pol to preslo, reval uz len vecer pred spanim 2-3hodky teraz ma 6, vecer si lahne 18:30 bez revu a spi do 7 rana😂

diewcatqoo
11. feb 2019

Ahoj, ked hovoris, ze doteraz mal rezim, tak to urcite nie... mesacne babatko nema rezim ani nahodou 🙂 cerstvi novorodenci vacsinu dna len spia a tak po tyzdni, dvoch zacnu vnimat svet okolo, tak oziju. Ten rezim sa vam zmeni este niekolkokrat 🙂
Tak male babo potrebuje blizkost. Vykasli sa na domacnost, na upratovanie, jedlo si zabezpec donaskou alebo nejako inak a venuj sa malickemu.
Co sa tyka materstva, pre mna toto bola najvacsia facka - ze ty ako clovek zrazu ides do uzadia a prvorade je malinke. Dlho trvalo, kym som si na to zvykla. Ja som sice kojila, ale nemohla som sa od neho pohnut - reval a reval a ja som nevedela preco. Cele dni sme prelezali na posteli a kojili sa. Ja som za den zjedla mozno dva krajce chleba lebo nebola moznost od neho odist. O zadrziavani, ked mi bolo treba na wc ani nehovorim 🙂
Ak davas um, ake pouzivas? Nemoze mu robit zle prave mliecko? Davas vigantol? U nas prave vigantol robil sarapatu. Kaka dobre? Nema v stolici krv alebo nema ekzem? Nezvracia? Ak sa ti to zda naozaj prilis, konzultuj s pediatrickou, mozno mat nejaky problem.
Viem, ze je to hrozne tazke, ale skus sa dat nejako do pohody. Nervozna mama = nervozne babo. V tychto chvilach je velmi tazke najst nejake pozitiva, ale to babatkovske obdobie utecie velmi rychlo a este ti bude za tym luto. Ak mas moznost, daj babo aspon na hodinku niekomu inemu, chlapovi, mame, komukolvek. Vypi si kavu v klude, vyloz nohy a sprav si par minut pre seba. Pripadne si najdi nejaku maminu, ktora si tym uz presla a vyrozpravaj sa - ulavi sa ti a budes kludnejsia. Drzim palce ;)

eliska13
11. feb 2019

@tesha21 môže mať reflux a to ho páli aj, keď nezvracia, môže mať veľa plynu v sebe a bruško ho tlačí môžeš skúsiť rektalnu rúrku uvidíš či sa vyprdi, dávaš ho odgrgnúť medzi pitím mlieka?môže mu vadiť mlieko, alebo plače len tak...také dieťa nemá režim možno chce byť s tebou snáď to rýchlo pominie nás to mal iba pár týždňov vždy večer, ale bolo to na nervy, ale to bola jasná kolika priťahoval si nohy k sebe a pucil sa

sterea
11. feb 2019

Mozno ma intoleraciu na laktozu, skus mu davat par dni - tyzden specialne mlieko urcene pre tieto deti. Sestra mala tiez take uplakane dieta a vypomahala si vybracnym lehatkom. Kamaratka tiez do pol rok nosila dieta na rukach lebo stale plakalo. Aspon mala utecha teraz su to pohodove deti 🙂. A skus zmenit psotup. Prebaluje sa az po napapani Skus mu pocvicit nozickami aby sa uvolnili vetry, ale nie hned po jedle. A podloz nozicky na postielke v oblasti hlavy, kvoli refluxu, aby si vytvorila sikmu plochu.

tesha21
autor
11. feb 2019

@viera nie nekojim :/

tesha21
autor
11. feb 2019

@comika pozrem a skusim, vdaka 🙂 ozaj treba dakedy asi len zatat zuby a povedat si ze to obaja dako dame ;)

viera
11. feb 2019

@tesha21 Tak mne to pride, ze tie revy mozu byt z mlieka....alebo presne ako pisu baby reflux...Podla toho ako to popisujes si myslim, ze neznasa mlieko...Tym by som sa zaoberala....

viera
11. feb 2019

@zuzipolo Ty si nejaka mimo?"""ty ho nekojis?...Pije z flase?"""...Jej s tymto nieco vycitam?????Nespominala v uvode ze ci koji alebo nekoji...Pytala som sa preto, ze je to dost dolezita vec, ktora urcite toto ovplyvnuje...Nikto jej nic nevycita...

dadus_ka
11. feb 2019

@tesha21 a urcite je najedeny? Kolko spapa? Lebo moj sa niekedy takto dojeda aj na 3x kym zalomi. A ked ani to nepomoze tak mu dam dudel, ten ho upokoji a ked zaspi vypluje ho. A neukladam ho na chrbat ale na bok.

tesha21
autor
11. feb 2019

@nikaeli satka je super vec nebyt tej tak som uz na prasky🙂 ale zasa maly mi v nej pekne spinka, a ak ho dam napr do kocika hned je hore...

@29simona29
@lucyluv
@eliska13 moze to byt reflux, o tom som moc nevedela ale ako tak citam priznaky by mal... ale to ma na kadeco tak skusim a uvidime ;)

comika
11. feb 2019

@tesha21 date, urcite, ine vam nic nezostava 🙂

tesha21
autor
11. feb 2019

@cawes
@diewcatqoo no s tym rezimom som si asi riadne fandila, ako hrda nadsena mamicka ze ake mam dokonale dieta 🙂 ale tak ucime sa obaja, ja a on. Lehatko na hojdanie kupujem urcite! 🙂

nikaeli
11. feb 2019

@tesha21 aj moj sa po vyklopeni zobudil - uspesne vyklopenie a pokracovanie spanku nastalo az niekedy okolo 9.mesiaca.. a co sa tyka rezimu - moja starsia bola ako hodinky.. pomaly na minutu presne vo vsetkom.. drobec je uplny opak.. teda bol.. uz sme sa ako tak nastavili a pekne fungujeme asi dva mesiace.. chce to len cas ❤

eliska13
11. feb 2019

@tesha21 reflux by mu zistili na sone