9 mesačný syn nerobí nič, čo by už robiť mal

16. máj 2022

Ahojte….
mamicky,uz som taka zufala a nestastna…
moj syn ma cerstvych 9 mesiacov..neplazi sa,nestvornozkuje,no on ani nesedi,iba sa hra na zemi a toci sa…skusa sa plazit,pekne dviha nozky ale nejak mu to neide..u neurologa sme boli ked mal 7 mesiacov,povedal ze vsetko ok netreba cvicit..napriek tomu som ho zobrala k fyzioterapeutovi ked mal 8 mesoacov…tiez hovoril ze vsetko v poriadku…teraz chodievame na baby plavanie,lektorka tiez hovorila ze podla jej je vsetko ok,krasne dviha hlavicku atd netreba sa stresovat…na poradnu ideme buduci tyzden az…Je pravda ze je “velky” ma skoro 11kg…ale nechapem preco nic nerobi,on sa snazi ale ked zisti ze mu to neide tal zacne radsej plakat…skusenosti?kedy vase deticky zacali plazit sa a ostatne?dakujem

anjelicek26
16. máj 2022

Ale ved robi vsetko, co ma... otaca sa a plazi...skvele... do roka ma stvornozkovat a sadnut si (az s toho priecny sed)... do 1,5 roka ma chodit... takze ma 3 mesiace, aby zacal sadat a stvornozkovat, baby plavanie je skvele na celkovy svalovy tonus, daj mu cas... fakt oni si to pred diplomovkou porovnavat nebudu, ze a ty si sa kedy plazil? Vaaazne, az vtedy? Ved aj lekar ti vravi, ze je to v poriadku, tak je to v poriadku.

es2021
16. máj 2022

Niektorym to dlhsie trva, hlavne tymto tazsim detickam. Pokial ta viaceri ludia uistili ze je to v poriadku, tak mu este daj cas. Pripadne sa na poradni porozpravaj s lekarkou.

luccija
16. máj 2022

Je to úplne v poriadku.Pride jeho čas...motivuj dávaj mu hračky ďalej...každé dieťa je iné aj moja začala chodiť dosť neskoro vždy iba popri nábytku bola bojazlivo..iné deti už 4 m chodili

katka281
16. máj 2022

Ahoj, nebud nestastna. Niektore deticky na to idu pomalsie, treba mu dat cas. Nas maly zacal chodit ked mal 8 mesiacov, za chvilu bude mat rok a pol a este absolutne nerozprava a z kazdej strany pocuvam len ako by mal uz ovladat niekolko slov 🤦‍♀️ kazde dieta napreduje inym tempom, tvoj malicky mozno zacne skor napr. rozpravat. Davaj ho vela na brusko, motivuj ho hrackami...ak si to doteraz robila, tak len pokracuj. Uvidis ze to pojde 😉

mima172
16. máj 2022

Moja dcéra si prvý krát sama sadla, keď mala 1r a 3 dni, týždeň nato začala štvornožkovať. Chodiť začala v 16m. A zabudla som plazenie - to začala na konci 10m. Neboj, tvoj malý je podľa popisu v poriadku. Podľa kg je troska ťažší, čiže aj to zohráva svoju rolu, no všetko je ok 🙂

siska53
16. máj 2022

Nasa bola skor chuda, mala ale slabsi svalovy tonus, tiez sa len plazila.. vsetko dobehla, ma 10rokov a je uplne ok.

erikahun
16. máj 2022

To je ako u nas:D tiež máme 11kg a 10 mesiacov:D a otačať sa začala až v 8 mom:D teraz sedí, ale musime ju posadiť, no vysedí dlho pekne🙂 a plaziť? to trošku začina cuvať :D ja sa nestresujem, kedy začne, začne, ved raz bude chodiť:D radšej pomalšie ako nespravne :D Nechaj to na nom, on vie kedy je jeho čas🙂

vilma7
16. máj 2022

Má svoje tempo. Môj prvý x plazil v 11mes. A chodil od 16.
Jeho sestra bola až moc rýchla...som si myslela že bude chodiť oveľa skôr ako braček a bum... začala v 16.mes. takže kľud.

oblecenie99
16. máj 2022

Chápem,že máš stres,ale boli ste u lekára,aj na fyzio,potvrdili,že je to v poriadku,tak sa neboj. Píšem ti to ako mamička,ktorá s dieťaťom cvičila: dobehnú to, zvládnu to, neboj sa. Uži si ten krásny čas s dieťaťom, zameraj sa na to,co už vie,a nie na to,čo by malo tabuľkovo vedieť. Mne dnes FB akurát vyhodil spomienku spred dvoch rokov,na tej fotke mal synček 5 mesiacov,ležal na bruchu vedľa svojho otca a hrali sa s nejakou hračkou. Milá fotka, nechcelo sa mi veriť,že bol aj taký malý.. avšak pamätám sa z toho obdobia len na to,ako som bola v strede,že sa nedáva na dlane a nevytlaca hrudník. Mala som si užiť tu chvíľu a tešiť sa z toho,ako pekne chytá tu loptičku. Mám spomienku len na moje uzkosti z toho obdobia..a úplne zbytočné uzkosti,lebo teraz by som ho vonku niekedy zaviazala o seba s tými detskými "popruhmi",je akčný až až 😅 Daj dieťaťu ešte čas,dôveruj mu. Ono to zvládne,má svoje tempo. Keby neurológ alebo fyzio mali čo i len malú pochybnosť,určite poradia cvičiť.