9-mesačné bábätko zrazu nechce cez deň spať

20. mar 2023

Ahojte, 8 a pol mesacna dcerka ma zrazu problem so spankom cez den, doteraz som ju uspavala kojenim a pospala mi v pohode za den 3-3,5 hodky vacsinou rozdelene do 2-3 spankov...Uspavanie bolo na par minut, teraz ju uspavam dakedy snad aj hodinu a potom mi pospi 30 minut a je hore s placom, vidno ze by spala dalej len si sucha ocka , ked ju dam do nosicu tak tam este dospi, ale je to proste blbe, vidno ze si ani ona neoddychne a ani ja, ked ju mam v nosici nic neporobim ... :( Viete mi poradit co robim zle ? Vecierku mame fixnu okolo 19 zaspava , rano 6-7 vstava, budi sa max. raz v noci,takze len s tymi dnami je problem...

matullienka
20. mar 2023

Upraviť spánkový režim skús znížiť počet spánkový z 3 na dva prípadne z 2 na 1

autor
20. mar 2023

@matullienka skusam....na 2 sme uz fungovali nejaky cas ked spala dlhsie tak to bolo ok ale jednoducho 2 take kratke spanky jej nestacia....

autor
20. mar 2023

pozeram ze to nebude ani spankova regresia asi, kedze tam prave naopak by mali byt dlhsie denne spanky a v noci by mali byt skor problemy so spankom...

matullienka
20. mar 2023

Aj pri tej regresii to nemôžeš brať ako pravidlo. Každé dieťa je iné a inak tieto vývojové etapy zvláda. Držím palce nech sa to čím skôr upraví

sakaca
23. mar 2023

no pravdepodoben potrebuje prejsť na menej spánkov, moja v tom veku spala už len raz... ona nebola veľky spáč a ked bolo najhoršie pomohol mi Rischino nosič.

frantiska12862
2. nov 2023

Dobrý deň mám mam 8 mesačne bábätko a ma problém zo spaním od narodenia. Keď sa narodil na 4 deň mal koliki nespaval reval snazili sme sa ho uspavat v kočiari na rukách v kolíske proste to nešlo niekedy sme boli uz velmi zúfalí tak sme ho 1 o 2 rano vozili v aute tam zaspaval ked sme ho vystupili s auta hned vstaval teraz ma 8 mesiacom davam ho spat o 12 na obed spi 30m niekedy 1h a pol a v noci ho davam spinkať az o 9 pol 10 no on proste nechce spat prispavam ho v kočiari som kolisem ho aj 3-4 h spi 10m a je hore som zúfalá žijem v BG manžel chodí do práce ak môže pomáha čo najviac no som vyčerpaná prosim pomôžte mi dajte nejaké radi a či aj vam sa to stalo ďakujem za každý jeden komentár vo pred