9 mesačná dcéra je na mňa veľmi naviazaná

aredhel
29. mar 2013

Ahojte...mám 9-mesačnú dcérku a už od 8. mesiacov je na mňa neskutočne naviazaná. Stále sa pýta na ruky a ak ju vezme niekto iný okrem mňa veľmi plače a nedá sa utíšiť dovtedy, kým ju nevezmem späť. Taktiež nechce byť nikde sama, stále ma musí vidieť. Máte niekto s niečím takým skúsenosti? Viete mi poradiť čo sa s tým dá robiť? je možné že sa to zmení keď trošku podrastie?

marcelatje
29. mar 2013

@aredhel Zmení sa to určite, je to úplne normálne 😉 myslím že práve teraz začína obdobie kedy si dieťatko matku aktívne vyžaduje a vie prejaviť svoju nevôľu byť u niekoho iného. Jedinou jeho istotou si ty preto chce byť s tebou môže odmietať otca, aj starých rodičov či iných členov rodiny. Dieťatko sa časom osmelí a bude sa vedieť zahrať aj s niekým iným, či samé 🙂

soldi
29. mar 2013

@aredhel pravdepodobne preziva obdobie separacnej uzkosti. najrychlejsie a najlepsie to prejde tak, ze jej vyhovies a budes s nou co najviac a vzdy po ruke, aby ziskala istotu, ze si tu stale pre nu 🙂

katy1979
29. mar 2013

Vacsina deti si tym prejde. Ako baby pisu je to separacna uzkost a vyskytuje sa presne vo veku tvojej dcery. Tak ako prisla tak odide. Nenut ju nasilu davat inym na ruky ci robit to co nechce.

aristka
29. mar 2013

toto je typické pre tento vek len to musíš vydržať

hradnapani
29. mar 2013

@aredhel precitaj si hocijaku knizku o detskom vyvine, je ich na trhu velmi vela. Aby si mala aj z odbornej stranky informacie o prirodzenom vyvine a etapach v zivote tvojho dietata - vsade sa docitas, ze je to uplne normalne spravanie a vlastne je aj dobrou znamkou vztahu medzi tebou a dcerou. Skor by bolo horsie, keby taketo obdobie medzi vami neprislo 😉

zuzi79
29. mar 2013

je to úplne normálne, má len také obdobia, aj ja som to zažila s dcérkou

gaby21
29. mar 2013

@aredhel Ako pišu baby, tvoje babatko prechadza obdobim separačnej uzkosti, najlepšie a najrychlejsšie to prezijete tak, ze jej plne vyhovieš, a nebudeš nutit do ničoho co mala nechce. Skus si vygooglit čo presne separačna uzkost babatiek je, aby si mohla pochopit, čo tvoja dcerka prave preziva 😉

aredhel
autor
29. mar 2013

dakujem vam vsetkym za rady...je to moje prve dieta a zial o nicom takom som este nepocula no a bolo mi to cudne pretoze co vidim ine deti v jej veku tak tie sa neboja a su v pohode...preto som sa trosku zlakla co sa to stalo...ale tak dufam ze to cim skor prejde lebo pri nej toho nespravim vela a tiez ma uz zacinaju boliet krize co ju stale vlacim na rukach lebo nechce hopat ani v ohradke ani na zemi, len na rucky sa pyta stale 🙂

reni12
29. mar 2013

Veď to je krásne, keď túži byť pri maminke 🙂 za pár mesiacov Ti to bude chýbať, tak si to vychutnaj, robota počká

ivanka.7
29. mar 2013

@aredhel myslim ze si tym viac-menej prejde kazde dieta a nemusi to byt v uplne rovnakom veku 🙂 nasa mala separacnu uzkost tak 2-3 mesiace dozadu a teraz ju tu mame zas :D tak len dufam, ze ju to do mesiaca zas prejde, lebo mam v plane ist vecer druhykrat od nej v zivote na dlhsie ako hodinku prec, tak dufam, ze sa to zaobide bez nejakych velkych scen 🙂

zazalienka
29. mar 2013

aj ja som si tým prešla, doteraz je Miško na mňa veľmi naviazaný, okolo 7-8 mesiaca som sa nemohla nikde pohnúť, nedajboh ho nechať varovať babke, stále bol na mne prisatý, tým že bol dlho kojený tak som od neho ani nikde nechodila, doteraz ani nebol na varovke tak aby napr. prespal u babky, v noci sa aj teraz budí a potrebuje ma cítiť.. má 3 roky ale mám pocit že pupočník nejak teta doktorka zabudla odstrihnúť.. je to nádherné, mojkajte sa koľko to dá, lebo veľmi rýchlo to prejde a potom Ti bude ľúto.. o krížoch niečo viem, malý mal v roku 12,5 kg, svoje som si odpestovala.. ale nebanujem.. uži si to čo to dá..

reni6287
13. máj 2014

zazalienka naadherene a vystizne si to napisala

kikuleenka
13. máj 2014

@aredhel neboj sa, ani sa nenazdas, a budes ju vonku kade-tade nahanat a prosikat, aby sla ona za Tebou 🙂