9 mesačná bezo mňa nevydrží ani krátku chvíľku

akcul13
28. jan 2019

Ahojte. Náš problém začal asi tri týždne dozadu, v podstate zo dna na den. Dcerka ma takmer 9 mesiacov. Od narodenia sme nemali problem, ze by sa bala druhych ludi, ked sme chodili po navstevach, tak isla z ruk do ruk a ani nepipla. Teraz place, ked uvidí starych rodicov. Ďalšia zmena, ze nevydrží chvilku bezomna. Predtym sa dokazala sama pohrat, ja som nemala problem si navarit, upratat. Dala som ju do postielky alebo ohradky a vydrzala tam aj pol hodinu. Teraz, do ohradky bezo mna ani na sekundu, ak som jej neni na ociach spusti strasny rev. Fakt si ju musím na wc brat niekedy lebo nevydrží, ked som s nou sama doma. Manzel mi vraví, ze som ju rozmaznala, ale ja som si toho neni vobec vedoma, ked predtym nebol s nou problem. Myslite, ze to je separacna uzkost? Bojím sa, aby taka uz neostala. Mate podobne skysenosti?

pribinak
28. jan 2019

separacna uzkost

silvi70
28. jan 2019

@akcul13, je to separačná úzkosť - prečítaj si pár článkov, napr. https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/4258...

deti95060810
28. jan 2019

áno ,separačná úzkosť...niektoré deti tým prejdu rýchlejšie, iné pomalšie...mali sme s tým pri jednej dcére veľké problémy...trvala cca 5 mesiacov.

pavucikvet
28. jan 2019

@akcul13 normalny prejav dietata. Casom z toho vyrastie. Manzelovi odporucam precitat si nejaku literaturu k tejto teme. Dieta sa vyvija. Nikdy nebude rovnake ako bolo predtym. Okolo 2 rokov moze mat nocne mory a bude sa budit s placom.

siska53
28. jan 2019

@akcul13 ano, to je separacna uzkost.

pleun
28. jan 2019

@akcul13 áno presne to, čo baby píšu. Začína to okolo ôsmeho mesiaca, Ale je to individuálne... Je to úplne normálne, neboj sa prejde to...

tatisna
28. jan 2019

Úplne normálne,..dieťa sa bude stále meniť ako rastie, potom príde obdobie vzdoru a to je vyšší level 😁 len vydržať a manžela nebrať vážne, je z toho "vystresovaný", to sú chlapi jednoducho...

hettinka
28. jan 2019

Je to normálne, už si veci uvedomuje. Možno je zo aj tým, že isla z rúk do rúk a zľakla sa.

patka_673
28. jan 2019

tento stav aj ja velmi dobre poznam...u deti v tomto veku to je normalne...u nas to trvalo cca 3 mesiace a potom bol uz klud..ale taktiez ako ty opisujes, som pomaly ani na wc nemohla ist...

gasinka1983
28. jan 2019

Separacna uzkost...toI prejde same od seba

tanalyn
28. jan 2019

Baby majú pravdu, je to separačná úzkosť, tak isto ako to samé od seba začalo to potom aj len tak skončí, u niektorých detí to trvá dlhšie u niektorých kratšie

petrusa87
28. jan 2019

U mojich dvoch dcerok to bolo taktiež iba so mnou chceli byť a dokonca pri babke s ktorou boli úplne každý deň, tak plakali....to prejde

malinajahoda
28. jan 2019

@akcul13 aj u nás separacna úzkosť. Už od 7. novembra. Všade spolu a to myslím úplne všade.