9,5-mesačné dieťa neštvornožkuje

eva1235
15. okt 2022

Ahojte, prosim Vas mam 9,5 mesacne dvojicky chlapcov a este nestvornozkuju, len sa tocia dookola obcas sa zdvihnu na rucky vzpriamene inak nic. Kedy zavali vase deti robit pokroky? Robili ste aj dake cvicenia, alebo na vsetko prisli same? Dajujem za rady a k neurologovi a pediatrovi ma nemusite posielat tam sme uz boli 😉

lasoli
15. okt 2022

a co robia,sedia uz alwbo len take lezia,pretacaju sa?By som skusila vojtovki troska na nakopnutie.alw zasa ak su zive,vnimave bystre tak su mozno len pohynovo lenivsie

eva1235
autor
15. okt 2022

@lasoli ano pretacaju sa stale na chrbatiku nieje sanca aby vydrzali. Potom sa len krutia dookola. Ked posadim sedia sice trosku roztrasene ale sedia .. ale zato uz pekne vypravaju mama a take blabotanie

aurora33
15. okt 2022

@eva1235 urcite ich sama neposadzuj, už len to že su v sede roztrasené ako píšeš, svedčí o tom že ešte na to nie su pripravené. Do sedu sa majú dostať samé.

konikkon
15. okt 2022

@eva1235 a čo ti povedal pediater a neurológ?

dominikamacakova
15. okt 2022

Majú čas myslím až do 11 mesiacov a niektoré deti ani neštvornožkujú

eva1235
autor
15. okt 2022

@konikkon vsetko ok, ale ked vidim ine deti ovela mladsie co pomaly uz chodia tak neviem no

eva1235
autor
15. okt 2022

Vy ste dako podporovali vyvoj dietata? Alebo na vsetko prislo samo?

janka_266
15. okt 2022

@eva1235 dávať ich cez nohu na bruško pred nich hračku, nech idu za ňou. Najlepšie fungovalo, že bol 20 min v miestnosti kde bol len koberec a tam začal stvornozkovat, ale v 11 mesiaci

mia_von_prag
15. okt 2022

Pediatri to moc neriešia, na všetko je čas. K tomu sedeniu, ty ich neposadzuj, musia na to prísť sami,môžeš pomôcť jedine fyzioterapiou.

Ja som na vlastnú päsť vyhľadala fyzioterapeuta, keď sa malá nepretáčala v 5,5m. Mala veľmi slabé ruky, svaly. Ukázali nám cvičenia na doma a na fyzio cvičili vojtovku. Po 2 týždňoch (2 lekciach) sa začala pretáčať. Potom som bola ešte tak 3 x priebežne na cvičení. Teraz má 9, 5m a začína štvornožkovať.

konikkon
15. okt 2022

@eva1235 je to určite stresujúce pre mamu, keď vidí, že iné deti už pomaly chodia, ale skutočne má ešte čas a navyše, keď ti to aj odborníci potvrdili, nie je dôvod na obavy. Aj keď teraz je strašný trend chodiť kade tade na fyzioterapie, ktoré teda určite neublížia, niekedy maju efekt, niekedy žiadny, ale u zdravého dieťaťa sú zbytočne, keďže na všetko príde samo.

aurora33
15. okt 2022

@eva1235 urcite neporovnávajte vaše detičky s inými. Každé jedno je originál a ide si svojim vlastným tempom. A vôbec nie je dôležité ako rýchlo napredujú, skôr aká je kvalita pohybu. Pokiaľ pediater aj neurológ sa vyjadrili že je všetko ok, tak buďte pokojná a nechajte svoje deti nech robia to, čo vedia.

ikonica
15. okt 2022

Moja starsia zacala stvornozkovat ako 11 mesacna... Ale chodit okolo nabytku zacala este predtym... Ale poslala nas pediatricka na fyzioterapiu... Dali nam cvicit nejake cviky z vojtovky... Ale uprimne musim povedat, ze sme to moc necvicili.... Ak mas pocit, ze nieco nie je ok, pytaj si vymenny listok na fyzio... A ked ti ho neda, tak chod na vlastnu past...

erika212
15. okt 2022

Ešte ma čas. Môj má rok a dva mesiace a začal strvornozkovat keď mal 11. Sedieť dieťa začne po stvornozkovani. A určite ich nedávaj sedieť. Keď sa im spevnia svaly, tak si sadnú sami. Nič sa neboj. Keď sú inak zdraví, tak je všetko v poriadku.

mistymay33
15. okt 2022

@eva1235 moja sestra ma tiez dvojicky chlapcov, narodene v januari, a tiez nestvornozkuju. Sediet vedia pekne, ale len ked ich posadia.

katesocka
15. okt 2022

Môj syn začal stvornozkovat krátko pred 1. narodeninami, sám si sadol ako 11 mesačný. Dokonca z bruška na chrbát sa začal pretáčať až v roku. Pediatricka o tom vedela, neriešila nakoľko sa malý vždy vedel dostať všade kam chcel/potreboval aj bez toho 😂

amelie2017
15. okt 2022

Moj sa dlho len plazil. Stvrnozkovat zacal koncom na prelome 10-11 mesiacov. Teraz ma 15 mesiacov, este sam nechodi. Len popri stene, nabytku.

mogaa
15. okt 2022

@eva1235 a čo čakáš na MK? že ženy ti hneď povedia že tvoje deti majú diagnozu? lebo sama píšeš, že u neurológa už boli a ten zrejme usúdil že sú ok....detto pediater...každé dieťa ide svojim tempom, nič sa nedá urýchliť...sú deti čo bežne začnú štvornoškovať v 11-12mesiacoch, dokonca aj také čo najskôr začnú chodiť a až potom štvornoškujú.....stále dookola sa to tu opakuje, každé dieťa ide svojim tempom a bežne sa niektoré fázy preskakujú...ak by tvoje deti neboli ok pediater a hlavne neurológ by vás už poslali na rehabilitácie na vojtovku....

ebbelin
15. okt 2022

@eva1235 ahoj, náš začal robiť všetko naraz v 10m. Ale teda my sme chodili uz vopred (z mojej iniciatívy) na súkromné detske cvičenia k fyzio plus plávanie čiže u nás nebol problém v tom žeby bol svalovo slabý ale proste zrejme nemal potrebu stvornozkovat a sadat si...pred 10m si krásne sadol zo sikmeho sedu a par dni nato sa pustil po 4. Teraz uz ma viac ako rok a pochoduje pri nábytku, na podložke skúša už ako sa postaviť.

ls56
15. okt 2022

Ahoj. Nehovorím, že je chyba, že to ešte nerobia, ale asi im treba trošku dopomôcť. Ak maš chviľku čas, tak si pozri na instagrame profil: spravna_manipulacia_s_babatkom
Velmi mila pani, ma tam aj videa ako podporovať štvornožkovanie. Aj keď chapem, maš dvojičky, to znamena podporovať ich x2. Ale za vyskušanie nič nedáš.

lasoli
15. okt 2022

@eva1235 no isto neposadzaj !!Pokial si same nesadnu,tak to nerob skus vyhkdat fyzioteraoeutku co cvici s detmi ta ti poradi ale nedavaj ich sediet vibec.

evaachesa
15. okt 2022

Hlavne ich neposádzaj lebo im tým viac uškodíš ako pomôžeš. A keď už začnú chodiť, nevoď ich ani za ruky. 🙏

mamkabeika
15. okt 2022

@eva1235 4 z mojich detí začali štvornožkovať až v 12 mesiacoch. Chodiť začínali rôzne: v 13, 15, ale aj v 17 a 18 mesiacoch. Stvornožkovanie ich bavilo viac.

zorkahorka
16. okt 2022

Nechaj ich volne na podlozke alebo koberci. A najlepšie na brusku. Posilnia si chrbatik a casom pridu na to, ako sa stvorkuje

lolofa
22. okt 2022

V prvom rade neposadzuj dieta, ktore samo nesedi, to znamena, nevie sa do sedu samo dostat. Sama pises, roztrasene, ale sedia, to Ti pride v poriadku?
V 9,5 mesiaci nemusia stvornozkovat, moja dcera mala 10,5 ked zacala a je uplne v poriadku. Doveruj svojim detom a aj ich telickam, ze ked na danu zrucnost dozreju, zacnu ju robit a prestan sledovat cas.

kybel_
31. okt 2023

@eva1235 mozem sa spytat ako ste dopali? Riesim momentalne toto iste s 9m dcerkou.