8 mesačný syn pri plazení používa len jednu nohu

9. jan 2022

Odtlača sa od zemi len jednou nohou. Už to budú dáke dva, tri mesiace co syn plazí a vôbec nepoužíva pravú nôžku. Ruky používa obe. Chodím s ním aj na rehabilitácie cvičiť ale nič nám nepomohlo. Je to podľa vás normálne? Sestrička ma rehabilitácii mi ukáže ako s ním cvičiť ale nozku aj tak nepoužíva.
Nemali ste podobnú skúsenosť, že či to potom napríklad pri štvornôžkovaní alebo pri chôdzi nesposobovalo dáke problémy?

lienka9
9. jan 2022

Syn sa tak plazil.pri dalsom vyvoji bez problemov.tiez sme chodili na vojtovku,ale na to plazenie mal proste svoj styl :D

mogaa
9. jan 2022

Je to uplne ok....aj naša sa tak odrážala s jednou nôžkou aby sa pohla dopredu....jednoducho dieťa musí na všetko prísť samo a vždy použije pohyb na ktorý príde, až neskôr keď zistí že niečo ide ľahšie, bude používať to....naša nechodila ani na cvičenie a robila to, neskôr normálne štvornoškovala, síce zo začiatku to bolo len také pohupovanie zadkom až prišla na to že musí prekladať nohy aj ruky🙂trochu dlhšie jej trvalo len pustiť sa pri chôdzi samej do priestoru, ale jednoducho popri opore prešla sama a keď sa už nemala čoho pridŕžať tak po štyroch to už bola ako strela...

vilma7
9. jan 2022

Môj synovec tiež tak komentoval a iná ako ani nevedel. A je to zdravý dospelý chlap.

lucijalucy
9. jan 2022

Náš sa plazil zásadne ako ranený vojak cez jednu nohu, druhú ťahal za sebou viacmenej a je okej behá lieta..

katesocka
9. jan 2022

Takisto aj môj syn, cez jednu nohu a dokonca používal len 1 ruku 😂 bude mať 3 roky a je v poriadku 😊 akurát minule som ho presvedčila, nech mi ukáže, ako sa treba plaziť, a stále to robí rovnako 😂

81anina
9. jan 2022

Aj môj sa plazil ako ranený vojak a plazil sa dlho a nie a nie začať stvornozkovat. Tak som mu dala zrolovanu veľkú plienku popod hrudník keď bol na bruchu a jemne som ho nadvihla.Dal sa na štyri skúsil stvorkovat prišiel na ten striedavý pohyb.Do večera začal správne plazit teda pekne striedať rúčky a nôžky a do 3 dni aj správne stvornozkovat.

vahcaac
22. nov 2022

Ahoj ako ste dopadli? U nás to iste

autor
22. nov 2022

@vahcaac všetko je v poriadku syn sa tak plazil stále, potom začal štvornožkovať a dnes už krásne chodí. Vôbec som si nemusela robiť starosti, zevraj sa to stáva a je to normálne 🙂