8 mesačný syn nechce spávať

angelicaveronika
23. okt 2012

Ahojte kocenky mam taky problemik. Moj syn ma 8mesiacov ale uz od narodenia mi v noci nevie v klude prespat ani pol hodinu! Neustale mrnci...zo zaciatku som si myslela ze je to kolika pretoze mal problemi do 4mesiaca s kakanim ale uz pekne kaka aj pekne papa.Co je divne ze cez den vie prespat aj tri hodiny v kuse bez prebudenia a v noci? Hruza! Uz som skusala vsetko, premiestnit nabytok, postielku,matrac, sviecky, olejceky na telo, relaxacna hudba, relaxacne sviecky atd. poradte uz nevladzem...najhorsie je ze mam este4r. dceru a ta mi da cez den zabrat☹

zigzag
23. okt 2012

vitaj v klube :D bud rada,ze cez den spi, moj sa budi celu noc na vodu, stiahne mi aj 6dc cez noc a mal 16 mesiacov 😅
zlate deticky 😉

tinka9000
23. okt 2012

skús ho cca 4 hodiny pred večerným spaním unaviť (plávanie napr.) a minimálne tie 4 hodiny pred večerným spaním nech už nespí. Zaviezť nejaké rituály pred spaním, napr. kúpeľ a rozprávka, tlmené svetlo a jemná hudba. Držím palce.

mariannkkaa
23. okt 2012

ak si si ista ze mu nic nie je, skus ho chvilku nechat tak, ci sa neupokoji a nezaspi. mozno je len zvyknuty ze si pri nom ked zaspava a potom ak sa zobudi zda sa mu ze nieco nie je v poriadku a vyzaduje si ta. ak mu skutocne nic nie je, trosku mrncania a placu mu neublizi.

alena0305
23. okt 2012

a skúšala si ho dať v noci spať k tebe do postele? Možno sa v noci po tme sám bojí.Ja keď si malú dám nadránom k sebe tak ráno dlhšie spí. Mala obdobie, keď ráno od štvrtej len podriemkavala- tak som si ju dala k sebe a podchvíľou podávala cumeľ. A je kojený či nie? Kolegyni sa dcéra budila do 2,5 roka- cucla a spala ďalej - mala maminu miesto cumľa.

petronelasv
24. okt 2012

@angelicaveronika ahoj, detičky máš prekrásne, to ako keby si písala o mne, tiež sa mi maličký budí v noci, nie je ani hladný ani smädný, on to začal robiť od 4 mesiacov, keď mu začali ísť zúbky, dovtedy spával celú noc. Nechcelo sa mi k nemu vkuse stávať k postieľke, tak som si ho dala k sebe do postele, máme aj rituály: kúpeľ, tlmené svetlo, jemná hudba, ja som tiež už bola z toho zúfalá. Začala som mu dávať homeopatiká na lepší spánok. Je z toho taký kľudnejší, predtým bol hore aj 10 krát, teraz už len 1-2 razy, tak som zvedavá, ako to pôjde ďalej.Držím palce 🙂

veronicka1901
24. okt 2012

Nema pomyleny den s nocou? Kolkokrat za den spinka? Kolko hodin dokopy? 🙂

sendy182
24. okt 2012

@angelicaveronika a čo v noci chce???? 🙂 mamičku, , je hladný, smädný, pocikaný, nie jemu zima?.....alebo sa začal báť...deti v tomto veku sa vedia v noci báť............spí v postieľke, pri tebe.......?

angelicaveronika
autor
24. okt 2012

no babenky postielku som uz mesiac mam zariesenu tak ze jednu stranu postielky som odstranila a mam ho pri postely aby bol hned pri mne....ani to nepomaha.davam mu pit cajik ked mrnci ako pomoze to tak na 10min. Nekojim ho bohuzial ked mal mesiac mi zacalo odchadzat mliecko lebo mi prestalo chutit jest☹ teplo ci mu je v noci? No neviem mam tam temperaturu akurat aj zvlhcovac vzduchu,aj tlmene svetlo.on sa odkope v noci ja ho necham tak ale pak ho prikrijem no uz fakt netusim...keby to bolo len kratko ale uz od narodenia. Prva mi prespala v noci aj 12hodin od 3mesiaca ta bola spachtos ....ale oni sa na mna urcite dohodli ona cez den mrnci a on v noci😀DD cez den mi maly nespava dlho a dokopy tak tri hodiny spi.a dakujem za pochvalu ze mam pekne deti a privitanie😀 ste mile

lucikatn
24. okt 2012

Napadlo ma presne to isté ako veronicka1901 - náš malý to pár týždňov mal prehodené a po porade s dr. sme to vyriešili - na obed som ho nenechala spať dlhšie ako 1,5 max. 2 hodiny a viac som ho vyčerpala. Síce navečer to bolo s ním na nevydržanie ale v priebehu pár dní sa to upravilo. A fakt to zabralo, odvtedy máme pokojnú a kľudnú noc (teda až na tých pár prebdených kvôli zúbkom 😀 )

moncsesz80
24. okt 2012

@angelicaveronika nechcem ťa strašiť ale môj má už 26 mesiacov a ešte stále nespíme minimálne 3-4 krát sa zobudí za noc a ja som už fakt vyskúšala všetko možné a nič nepomáha ☹ už iba čakať že bude to lepšie

sendy182
24. okt 2012

@angelicaveronika ani by som neuverila že to tieto tvoje zlalé detičky takto mamku "šťavia" 🙂 🙂 🙂 ...........staršia bude na bračeka troška žiarliť....preto je cez deň možno taká....chce upútať....skús ju tiež viac popestovať ak sa samozrejme dá 😉 zapájať s pomocou bračekovi......no a s malým.....bude prevdepodobne "nespachtoško"...cez deň ti nespí neako veľa aby mal otočený systém.......takže v tomto problém nevidím............skúste dlhšie prechádzky na čerstvom vzduchu....neaký kúpeľ.....vieš ten z reklamy johnson levanduľa.............. 🙂 .....pomojkať...uistiť že mamka je pri ňom.....ako zaspáva? na rukách, v kočiari, alebo sám od seba......? neaký čajík jemný medovkový............alebo ho možno skús zavinúť do dečky či nebude mať pokojnejší spánok............. 🙂...a na večer pred spaním žiadne aktivity.........

angelicaveronika
autor
25. okt 2012

no starsia je rozmaznana to je pravda sa narodila v taliansku a ked mala rok sme sa vratili na sr no kedze som mala pracu v it ja som dochadzala tam a starali sa stary rodicia ktory tu vychovu troska pokazili....ziadny respekt, robi vsetko preto aby si dosiahla svoje....no a maly no tak to cez den to je anjel ani o nom nevieme toho kam polozim tam je😀 tym padom sa venujem starsej.prechadzky mavame skoro cely den s malym doobeda sama kym je angelica v skolke a pak aj s nou po skolke dve tri hodinky vonku(podla pocasia) zaspava na boku v postielke sam...pravdaze niekedy je mu tazko zaspat tak ho uspim na rukach. tuto noc som ho skusila dat do toho fusaciku co je naspanie to bola hruza,no a okolo 3rano som uz nevladala som mu dala stvrtuk dithiadenu pak zaspal a prespal cca 2hodky v kuse co som si stihla ako tak aj ja oddychnut.a vase deticky su ako stare?

angelicaveronika
autor
25. okt 2012

a je mozne ze vybehnu skor horne zubky ???no lebo sa nam tlacia horne a po dolnych ani stopy

sendy182
25. okt 2012

@angelicaveronika ano videla som podarené deti kde vyšli horné zúbky ako prvé 🙂 🙂 🙂 🙂........opýtala si sa doki že ti nespí malý v noci........vyzerá na kľudné dieťatko......môžu to byť a zúbky no aj bruško., ..............môžno že mu dá neaký sirupček na spanie...........aby si oddýchol a dobre spal...........viem že aj takto to riešia....berú to napr. tri dni večer a na štvrtý sa už nedáva alebo podobne dávkovanie.............no najprv by som sa poradila s detskou.......