8 mesačné dieťa sa nechce dotknúť trávy

andreatytler
10. aug 2020

Ahojte mamicky,
Mal niekto podobnu skusenost? Nas 8 mesacny syn sa nechce dotknut travy? Prvy krat som ho posadila do travy ked mal 6 mesiacov. S velkym zaujmom popozeral, nabral niekolko krat plne hrste travy a postudoval a potom sa pytal na ruky. Potom som ho davala na travu asi 1x za tyzden a tentokrat uz ani nechce dat ruku do travy. Len sedi a pozera okolo seba. Ak mu nahodou ruka klesne a dotkne sa travy, zodvihne ju akoby sa dotkol niecoho horuceho. Doma uz nadsene stvornozkuje ale v trave len sedi. Ak je nejaky kvietok v dosahu, tak ho odtrhe a studuje. Tiez velmi rad chyta domace kvety a listy, kriky a kvety ked ideme v kociku. Par krat som dala hracku dalej od neho aby som ho vylakala na travu. On sa aj pusti za hrackou ale potom hned po par krokoch sa posadi a da ruky prec od travy. Ak ho posadim do travy s holimi nozickami, reve ako das.
Je to normalne? Zacala som ho davat do travy prilis skoro alebo prilis neskoro?
Mame travnik, Niekedy je pokoseny nakratko, niekedy trochu vyrasteny... vsetko rovnaka reakcia.

miadi
10. aug 2020

@andreatytler ani skoro ani neskoro: nie je to big deal prejde ho to. To su deti. Moja 5r na jar ze fuj trava stekli ma v sandalkoch. A potom cele leto beha barefoot okolo domu aj po štrku a Po trave ci je pokosena ci vysoka.Kazde dieta mà nieco rado a nerado frflu mrncia ked maju svoj den ked vstanu hore zadkom ked su unavene hladne alebo len tak. Neboj nebude mat celoživotnu fobiu z travy 😆

jasminet
10. aug 2020

Našu najmenšiu keď som posadila na deku na trávnik, tak by som ju tam aj o 3 hodiny našla sedieť - jednoducho z deky kvôli trávniku nezisla. Stvornozkovala všade, ale trávy sa bála. Časom si zvykla a už som ju nezastavila 🙂

evuska135
10. aug 2020

Tiez sme to mali 😀😀 dokonca ked zacal chodit ani stupit na nu plakal ako sialenec az casom ho to preslo 😁

ivangeline
10. aug 2020

Náš ročný snehu a rok a pol tráva... Do pár dní prešlo. Piesok do pár dní tiež. Stačí, že iní chodia po tráve a že sa deti hrajú s pieskom a že otec berie do ruky chrobákov. Ak budeš pre to vyvádzať a nepomôžeš, môže to trvať dlhšie.

jumama
10. aug 2020

@ikonica Presne toto videjko som minule videla a spomenula si na nasu aj synovcom, ze rovnako ako bociany dvihali vysoko nozicky 🙂

tulipanicek
10. aug 2020

Naša stvornozkovala od 6 mesiacov. V tráve sme boli pravidelne ale keď už mala krátke nohavice že bolo teplo a to máš už o 4 až 5 mesiacov viac tak tam síce na 4 ale dlane a chodidlá len. Nejako jej to vadilo. Už chodí nejaký ten čas a na 4 potrave chodí stále takto. Vadí jej to. Zrejme aj tvojmu a aj si zatiaľ nenašiel spôsob ako napr Naša malá tak proste nepôjde po nej. Neriešila by som to. Ved to nie je dôležité. Naša potom chodila po 4 radšej po betóne 😂

senan
10. aug 2020

@andreatytler to su deti, je to uplne normalne. Neboj sa, isto ho to prejde!

andreatytler
autor
10. aug 2020

@ikonica to su hotove olympijske gymnasticke vykony 😂😂😂

andreatytler
autor
10. aug 2020

Dakujem z odpovede dievcata... som rada ze to je nrmalne.

Este jedna otazka... mam ho davat na tu travu aj ked tam len sedi alebo radsej nie a pockat urcity cas a potom skusit znovu... nechcem mu z toho spravim nejaku fobiu.

andreatytler
autor
10. aug 2020

@ivangeline Ale u neho je to uz 3 mesiace. Mam ho davat do travy kazdy den, namiesto 1x za tyzden?

canerko
10. aug 2020

Ja ze ty pojdem pisat ze si nic ne rob z toho ze sa nechce dotknut stravy ked tam rec o travy.Moj ma sedem a ked ide cez travu place,ma fobiu z travy lebo ho stekli po nohach.Odjakziva bol taky a dufam ze ho to prejde

andreatytler
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
autor
10. aug 2020

@canerko Sedem rokov... no to je dost vela. Ved to sa vonku ani nezahra.

andreatytler
autor
10. aug 2020

Az teraz som si vsimla ze v nadpise je strava namiesto trava... neviem ci to bol preklep alebo admin opravil... kazdopadne prepacte za zmatok.

canerko
10. aug 2020

@andreatytler No v trave se nehra ak ma sandalky alebo hole nohy.Ked je obleceny tak to mu nevadi. 😀

inulienka29
10. aug 2020

Pockaj o 15 rokov a dufaj že sa bude báť dotknúť trávy naďalej 🤣

andreatytler
autor
10. aug 2020

@canerko aha... chapem... len ked je naboso. Mne je to take cudne. Ako deti sme cele leto behali bosi po luke za domom. Vela krat som stupila na vcelu a utekala s placom domov ale nikdy ma nenapadlo sa travy bat.

andreatytler
autor
10. aug 2020

@inulienka29 😀😀👏👍