8 mesačné dieťa a postieľka

marrya
1. okt 2016

Ako naucit syna aby mi spaval v postielke?prosim o rady a pomoc a TAKTIEZ PROSIM STUPIDNE MAMUCKY ABY SA ZDRZALI SVOJICH PRISPROSTENYCH KOMENTAROV AK NEMIENIA PORADIT-NIE SOM NA NE ZVEDAVA.
Moj syn ma 8m,je kojeny a spime stale spolu len v posteli-na vecer.Rano mi spi v nosici a na obed v kocari,ma celkovo problem zo spanim tak som rada ze to je tak ako to je.No bola by som ezte radsej aby sa mi naucil hlavne aj na noc spat v postielke-okrem ineho mame nove matrace a bojim sa az mi neslahne z postele tak ked spi som stale pri nom.Teda on je taky huncut ze asi citi ze nie som pri nom nahodou a vtedy sa mi zobudi a je po spanku :( ani cumel moc nechce len sa s nim hra kedze mu idu zuby-ma uz 6 zubkov
A viacmenej na noc zasoava na ciciku a mna si oblapne aj nohami a tak spi....len by som chcela az sa pomaly uci na tu postielku len ako na to :(
Dak.

lolalita
1. okt 2016

To isté ako píšeš je aj u nás. Dokonca máme aj nové matrace 😉, ale malý bude mať o týždeň 10 mes. Ja ho skúšam dávať do postieľky, keď zaspí. Mám dole bocnivu a presupnem ho tam. Potom sa s plačom zobudí, vezmem ho do postele, dám cicik, zaspí a zas ho preložíme do postieľky. Toto sa opakuje cez noc niekdy 1 a niekedy aj 5x. Doteraz sme mali pri manželskej posteli ešte tretiu, aby sme sa trocha vyspali, ale chceme ďaľšie bábo, čiže tiez budem vďačná za nejaké rady, ako ho tam naučiť spať.

marrya
autor
1. okt 2016

@lolalita ja ho tam proste skusim davat a hadam sa nauci...ani v kocari mi nechcel spavat a naucila som si ho tam a teraz uz vie ze ked ho dam do sklopeneho kocara kde lezi tak ide spinkat 🙂

dominikav123
1. okt 2016

@marrya ahoj podľa mna ho naučíš, ked vie zaspať sám v kociari podarí sa aj postielka 🙂

lolalita
1. okt 2016

@dominikav123 Môj tiež nemá problém v kociariku, ale v postieľke nezaspi. Bude plakať, vrieskať, utekať z nej a taký cirkus nam robí, že to vzdám, dám ho do postele a zaspí. Keď viac vytuhne, preložím do postieľky, ale budí sa mi tam častejšie a keď sa zobudí, musím ho zas zobrať do postele. Začarovaný kruh.

ja_bb
1. okt 2016

Mna mamka donutila davat ho cez den do postielky, nech si zvykne (cca od 4 mes.), na noc ano, to spi medzi nami, hoci ma necelych 6 este len. Mozno cez den, ak ho "odlozis",kym ides na chvilu mimo (kuchyna,wc alebo tak) nech sa tam pohra,nebude mu to prostredie cudzie.. Len pisem, co u nas pomohlo. Ale je pravda,ze nemal nejaky velky problem zaspat celkovo.

moni244
1. okt 2016

@marrya a dat dole bocnicu na postielke si neskusala? Vies, das dole, matrac na najnizsie, prirazit k svojej strany postele, moja sa tak naucila spat v postielke, bola v postielke a pritom pri mne

mishicca
1. okt 2016

Pri mne tiez mala spavala ale do 9-10 mesiacov...ja som ju nechcela davat do postielky..a akosi sa zacala roztahovat tak som ju tam uz dala a nemala problem..aj jej bolo evidentne lepsie ked som ju furt neobmedzovala v spanku 😄 to si sam zvykne, neboj sa 😊 nesil to...

stellasweet
1. okt 2016

Ahoj, moj ma o 2 tyzdne tiez 8 mesiacov. Bocnicu z postielky sme dali dolu,postielka je prirazena k posteli, matrace v rovnakej vyske.... Cize aj je v postielke,aj zaroven sme uplne vedla seba, vieme sa pritulit, on ma chyti a tak.... ked ho dam do postielky,tak sa vzdy upokoji, uz to pozna ako svoje miestecko.... A tiez sme na tom rovnako,ze od seba ani na krok🙂

marrya
autor
1. okt 2016

@moni244 vyskusam 🙂

lili007
1. okt 2016

Caka Vas dlhy boj ale urcite ho zvladnete. Kazdy zvyk dietatka je tazke odstranovat, ci uz cumlik, ci nocna flasa, ci spanie s rodicmi atd. Mne veeeelmi pomohla kniha "Kazde dieta sa vie naucit spat" ktoru je mozne najst na webe aj online. Podporila, dodala sily a poskytla navody. Najdolezitejsie je sa rozhodnut a uz zo svojho rozhodnutia neustupovat.