8 mesačné bábo ani raz neprespalo celú noc

fronculka
23. nov 2014

Ahojte maminky, už neviem ako na malého. Skúšala som kadečo. Má 8 mesiacov a ešte ani raz od jeho narodenia sa nestalo aby prespal celú noc niekedy dokonca vnoci vstane a dve hodiny plače že chce späť ale nie a nie ani hojdanie ani spievanie nepomáha. Este ho kojim. Skúšala som mu dať večer viac papat či to nebude spôsobené hladom ale nič nedala som mu papat stále to isté. Budi sa z ničoho nič aj keď nieje hladný. Každý večer si ho premasirujem vykremujem prezleciem do pohodlného pyžamka. Keby sa to stávalo.raz za čas tak to beriem tak ze ho niečo trápi ale takto si už fakt neviem.predstaviť čo s ním ☹ cez den je hore dve tri hodinky a tak na hodku dve si pospí čiže normálne. Prosím o radu

piacere
23. nov 2014

Môj má 15 mesiacov a ešte od narodenia nespal celú noc. A tiež má noci, keď vstane o druhej a do štvrtej "ruka hore".... "zvykli" sme si....

katiehotmess
23. nov 2014

Tiez ta nepotesim. Moja ma 11,5 mesiaca a tiez som sa od porodu nevyspala. Spinka od 19tej, prve papanie o 23tej, dalsie o 3tej a vstava o 7mej. Pri kojenych detickach je to proste tak a je jedno co ma na veceru, je to pre nich zvyk. Pocuckaju si, zistia ze mama je tam a spi sa dalej. Moja vacsinou ani oci neotvori, ak ano tak su v tom zuby...
Tiez nechapem ako, ale zvykla som si a fungujem. Predtym som bola spac a teraz ani tie hodky medzi kojenim poriadne nespim, stale v pohotovosti. Trosku dufam, ze sa to zlepsi ked malu po prvych narodeninach presunieme do jej vlastnej izby. Takze finger crossed 😉.

kika2111
23. nov 2014

moja mala 16mesiacov,ked spinkala 1x celu noc,a ja som sa nevyspala,lebo som ju stale sledovala,ze co sa nebudi🙂)),ked som prestala kojit ,tak prespala🙂

fronculka
autor
23. nov 2014

@piacere a keď vstane na tú hodinku tak ho uspavate alebo necháte malé hore?

jaja29
23. nov 2014

Baby mne syn neprespal noc do 4,5roka, takze nestracajte nervy uz teraz ;) . Vsetko raz prejde!!!

p_etrisha
23. nov 2014

Moja nie je kojena, ma rok a tiez neprespi
Da si na veceru kasu, pol hodinku na to ju kupem, potom dostane este flasku s mliekom, cize najedena je dost, ale nespi...Obcas vypadne a chyba dudka, inokedy neni dovod, len sa jednoducho zobudi. Vela krat sme mali nocny zur, aj 3-4 hodiny...Len vydrzat, raz isto prespi 😉

dollynkaa
23. nov 2014

@fronculka ja mam 8mesacnu a presne to iste. Prestala sompred mesiacom kojit myslela som ze sa budi kvoli tomu ze je naucena kojit sa atd ale robi to aj tak . Cize kojenim to nebolo

mircalla
23. nov 2014

Akoze toto je vazne myslena tema? ved to je uplne normalne, ak ho kojis, moj neprespal celu noc do 2 rokov a boli noci, co bol hore aj 5 krat

adkat13
23. nov 2014

nepoteším ☹ moja má rok a trištvrte a celú noc prespala asi 2x (stále kojím). nepomáha nič, keď ide spať napapaná, nenapapaná, unavená, menej unavená, proste nič. od roka a pol sa to začalo trošku zlepšovať - budila sa už len 1-2x a za posledný týždeň zase katastrofa, zobudí sa aj 5-6x za noc. trošku si cucne a spí ďalej. ale ja som z toho totálne vycucnutá, už som si odvykla od takéhoto režimu...

25daniela
23. nov 2014

No, keby som nemala tri deti, ale iba jedno, tiez by som nevedela co s tym.
Zrejme to bude iba povahou a lahkym spankom. Aj tvrdo spat sa dieta musi naucit...
Prve dve spali od dvoch troch mesiacov celu noc, iba som ich fintiacky, v spanku tak ze sa ani nezobudili, nakojila. Tretia je kapitola sama o sebe. S nou som sa dva roky nevyspala... Jednoducho sa zobudila a bola hore... nic nepomahalo. A ako uz skusena mama som bola v koncoch. Po druhych narodeninach dieta pochopilo, ze ma spat celu noc... a to som bola stastna prestastna, ked sa zobudila iba dva krat a nie pet alebo sedem krat, ako sa stavalo castejsie..

sjuzir
23. nov 2014

my máme rok a 7 mesiacov a ani raz sme noc neprespali, budí sa 2-3 krát a niekedy je aj hodinku hore... ale už je to lepšie lebo ked mal on 8 mesiacov a kojila som tak bol hore kazdu hodinu to bolo strašneee 😒 Utešujem sa že raz to prejde nič iné mi neostava

elienka
23. nov 2014

moja začala spávať celú noc v 2 rokoch. takže jedine trpezlivosť ti pomôže

ariesi
23. nov 2014

moj do 15 mesiacov bol kojeny a budil sa 10 krat za noc, teraz ma 21 mesiacov a budi sa stale tak2-3 krat. a uz mam aj mesacneho drobca, ktory v noci spi len na rukach. ale verim, ze raz sa vyspim. 😉

ladywitch26
23. nov 2014

@fronculka uplne normalne. keby moje dieta prespalo celu noc bez zobudenia, tak by som ho asi nonstop kontrolovala, ci vobec dycha 😀 celu noc prespi v jeho veku len mizive percento deti, alebo tie deti, ktore su naucene metodou vyplakania odmalicka. ale v tomto veku je uplne normalne, ked dieta neprespi celu noc. dokonca este aj moj 4rocny sa tak 3-4x do tyzdna budi v polke noci, ide sa napit alebo vlezie ku nam. takze ked to dokopy zratam, kedze mam aj starsiu dceru, ja uz som neprespala celu noc 5 a pol roka. :D no a podla statistik matky deti vo veku do 1 roka spia priemerne 5.9 hodin za noc ;)

alicka850
23. nov 2014

Moja zlata,mne ani 5 rocne este neprespalo noc 😀

jonas17
23. nov 2014

moja bude mať 5 rokov a konečne prespí celú noc...akože nech sa na mna nikto nehnevá, ale chcem dieťa, mám ho, a potom sa prebudím a zistím, že ono nespí celú noc?? bože, ved aj ja málokedy spím celú noc...niekedy mám pocit, že pred otehotnením by si niektoré mamičky mali prečítať manuál, že čo robiť, ked sa dieťa narodí...že deti nespia, niektoré ani cez dokonca, nechcú jesť, plačú, odmietatjú prsník, potom sa hádžu o zem, papuľujú, nechcu sa učiť, uterkajú na diskotéky...no čo s takými deťmi, vrátiť do pôrodnice...

zarica
23. nov 2014

Hlavne sa neunavovat riešením, že ako ho prinútiť spať celú noc, to je niekedy viac unavujuce ako prebdena noc samotná ;) my sme mali noci keď sa budil aj každých 20 min celú noc, ma rok a ešte neprespal celú noc, je plno kojeny... raz to príde, ja som sa prispôsobila jeho biorytmu a je to v pohodičke 🙂 hlavne prosím žiadne vyplakavacie metódy, to je hruza 😠

elise
23. nov 2014

Moja bude mat v januari 2 roky acelu noc este neprespala, nestresuj sa

asaela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibadlo
23. nov 2014

Tak vidim, ze nas je tu kopa 😀 Ani moj syn 15 mes. este neprespal nikdy celu noc. Vstava 3-8x. Tiez som si zvykla 😀 Neriešim. Raz to snad pride 😀

csenibaba
23. nov 2014

@fronculka ahoj,tak ta ukludnim syn ma 26 mesiacov a stále neprespi noci,a dcèrka bola tak isto cca do 30 mesiaca vstávala niekedy aj 8.- krát za noc🙂

elian
23. nov 2014

Aj môj má 26 mesiacov ešte neprespal noc ☹ ........ keď je dobrá noc tak sa budí 2-3 x na kojenie....... keď zlá ani nejdem písať 😢

belasy_motylik
23. nov 2014

Náš prvú noc prespal asi v 2,5 roku skôr ani omylom.

rainee
23. nov 2014

@fronculka moja ma 5r.a doteraz neprespala ani 1 noc, stale chodi cikat, pit , niekedy sa stahuje k nam do spalne atd. Proste celkovo vobec nepotebuje spat, cez obed nespi od 2r. Chodi spat neskoro a vstava o 6. 😲 sme hotovi nevyspati...

makromolekula
23. nov 2014

@katiehotmess takze sa chystas prespat v noci kojit? ako na to? dakujem

alena1808
23. nov 2014

moj syn prespal celu noc ked mal 14 mesiacov. aj to bola len jedna noc a potom znova vstaval a budil sa. mozno okolo roka a tristvrte zacal spavat normalne celu noc. aj ked obcas sa budi na cikanie. takze treba vydrzat.

lopieta
23. nov 2014

Aj nas prespal celu noc az ked prestal byt kojeny -14 mesiacov ked mal

heni79
23. nov 2014

@fronculka No môj má 17 mesiacov a celú noc prespal doteraz 2x!!!! Aj to hodnotím ako anomáliu. 😀 😀 😀

margarita
23. nov 2014

ja mam uz tretie, a uz ani nepocitam s tym, ze prespi celu noc skor, nez vtedy, ked ho prestanem dojcit. starsi dvaja sa budievali min. 2x ku koncu, az ked som uplne prestala s dojcenim, spali, a to sa potom zase budili a chceli aspon vodu, ale uz to bolo lepsie....

katka1981
23. nov 2014

@fronculka, normalka, moja budemat 5,5 roka a uz davno neprespala celu noc, momentalny standard je, ze sa zobudi 1-2x za noc. 1.x prespala celu noc ked mala asi 2 roky. Ale je to vzacne 🙂