8 mesačné bábätko má problém zaspať a spať

katetuc
23. nov 2021

Ahoj mamičky. Neverím, že to píšem, ale toto obdobie už trvá pár týždňov a zaujíma ma, či sa niektorá z vás s niečim takým stretla.🤷🏼‍♀️
Moja dcéra má takmer 9mesiacov a neuveriteľný problém zaspať na noc. Cez deň to síce tiež nieje výhra, ale to zatiaľ neriešim. Zaspáva len v nosiči z ktorého ju prekladám do postieľky. Niekedy na viackrát pretože sa po preložení zobudí. Máte na toto nejaký trik? Ako sa zbaviť nosiča a prekladania aby z toho nešalela?
Horšie je však, čo sa deje keď sa takto “zobudí” ( a robí to aj v noci). Odkedy sa naučila stáť, takmer spiaca sa štverá v postieľke a stojí, pri čom niekedy plače. Je to akoby bola námesačná.
Prosim vás nemáte tiež v rukáve niečo na ukľudnenie takého malého bábätka? Je to akoby nestíhala spracovať všetko nové čo cez deň zažila a v noci ju to takto dobehne a nedovolí jej to spať.
Ak to poznáte a viete čo zaberá, napíšte mi. Budem vďačná 🙏

andreatytler
23. nov 2021

@katetuc Zial len vydrzat. Mali sme presne to iste so zaspavanim v tom veku. Uspavali sme v naruci sediac v kresle a syn mi doslova skakal po bruchu 2 hodiny kazdy vecer. Nedokazal sa ukludnit a pritom plakal od unavy. Bola som sama modrina. Zacal uspavat manzel, lebo ja som bola pripravena ho nechat vyplakat.
Ked deti ziskaju mobilitu, je to pre ne tak vzrusujuce ze ani spanok alebo unava ich nedokaze zastavit a musia trenovat.
Najhorsie trvalo asi 6 tyzdnov ked mal 7 mesiacov. Vtedy v priebehu 1 mesiaca zacal
stvornozkovat, sediet a stavat sa. Podstatne sa to zlepsilo par mesiacov po tom ako zacal sam chodit.
To budenie pri prekladani sme vyriesili tak ze sme ho mali v lone na deke a prekladali ho do postielky s tou dekou. Tak nemal sok zo studeneho matraca.
A na skludnenie mne niekedy zabralo ak som ho velmi tuho objala. Doslova celeho oblapila ako anakonda a pritlacila k sebe a nedovolila som mu aby sa hybal. Par krat sa vzoprel na protest a zakrical ale vacsinou bol tak unaveny ze to vzdal a zaspal do 2 minut ako poleno.

zuzanka.zuzu
23. nov 2021

nie je námesačná, len sa naučila niečo nové (loziť, štvornožkovať, stáť, sedieť, chodiť) tak to musí skúšať stále a ideálne hneď po zobudení ešte v polospánku 😀

čo pomáha? nič len vydržať... niektoré deti unaví keď majú veľa podnetov (doslova ich musíš "zničiť" aby padli od únavy) a niektoré deti nové podnety naopak nabudia (a potom sú nevrlé a plačú lebo nevedia zaspať hoci už sú unavené), takže na tie zaberá "unudiť ich k spánku" - napr. prázdna postieľka bez vankúšov, hračiek a mantinela, izba bez svetielok, ticho, tma...

janba
23. nov 2021

Tym sme si presli asi skoro vsetky.
Moj ked mal 8-9 mesiacov, naucil sa stvornozkovat, sediet, stat. Uspavanie bola hotova karastrofa 😀ked som chcela, ze ho uspim v posteli/postielke, bolo to ako ked natiahnes klucikom hracku a beha horedole 😅
Denny spanok katastrofa, na rukach, v nosici, na stokrat.
Ale v noci nastastie nemal problem. Uspavala som ho na nasej posteli, lahla som si vedla neho. On samozrejme nelezal, ale sedel, lezal, stvornozkoval, lezal, sedel, lozil.. az sa unavil a zaspal 😀
Drzim palce, to prejde 🙂

ariannazara
23. nov 2021

Je to normálne obdobie🙂 každá si tým prešla, vydrzat! 😁