8 mesačne bábätko má problém so spaním

zdenkakelemanova
5. nov 2020

Pekný večer. Chcem sa spýtať na nejakú radu alebo či mi niečo viete poradiť.
Mám 8 mesačného synčeka neustále je tu problém zo spaním od jeho 2 mesiacov.
Chápem ako väčšina vraví treba vydržať ale niekedy to je vážne ťažké. Opisem vám našu noc.
Malý chodí spinkať okolo pol 8, dávam ho spať v kočíku.
(väčšinou zaspí do pol hod ale stane sa že kolíšem aj 2 hod)
Prebudí sa o hodinku s tým že je hladný. Dám mu vypiť mliečko (umelé) a neskôr ho dám spinkať na posteľ.
Do 1 po polnoci sa budí každú hodinu až dve lebo je hladný Nápije sa a spi zase (niekedy mu príde tak ze sa musí vrátiť naspäť kolisat do kočíka)
Od 1 sa trosku vyspím ale do rána kým vstane to je okolo 5 pol 6 tak od 1 do vtedy pije ešte 2 x
Niekedy sa stane ze sa úplne prebudí a chce sa hrať. Tak hodinku dve kým zase zaspí.
Skúšali sme už veľa veci ale nič nepomáha lekárka nám predpísala ditiaden ale nepomáha neučinkuje mu.
Teraz nám dala sirup Trifed ktorý máme brať večar a ráno a ešte k tomu mu mam dat po polnoci fenistil
Už to mám vyskúšané ane nezaberá. Neviem či mu to mam dávať vždy bojím sa ze si zvykne na lieky pred spaním. Manžel vraví ze mu mam dávať každý večer no neviem nie som si istá preto sa pýtam vás poraďte mi nejaký rituál alebo niečo čo mi pomôže aspoň na jednu noč sa vyspať.
Ďakujem za vaše rady
Blbé pripomienky a komenty si nechajte pre seba ďakujem



spankom

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciannka83
5. nov 2020

No 8 mesacny uz nieje taky maly. V takom case moje deti uz pomaly vynechavali nocne jedenie. Ako ti papa cez den. Lebo zana nieje normalne, aby pil kazdu hodinu. Taktiez ze take velke babo sa udpava v kociku. Lahni do postele a vezmi si ho k sebe, hladkaj honpo chrbatku, klepkaj po dupke. Abo si ho piloz na seba na hrudnik a tak zaspavajte. V noci jsk sa zobudi mu daj len cemel. A ziadne tabletky by som do neho netrepsla. To je chore. Verim, ze sa trapite, no takto by dom nefungovala. A v noci ked sa zobudi a chce sa hrat, tak nech sa hraje v postielke, ale svetlo zhasnute a ticho aby chapal ze je nieco inak.

brankova
5. nov 2020

@zdenkakelemanova trifed je navykovy, to v ziadnom pripade. Fenistil na moje deti zaberal zas ako povzbudzovak a vpodstate to z dlhodobeho hladiska je nanic. Nezvykol si na hojdanie kocika? Asi by som ho ucila na postel / postielku. Moj syn spal kludnejsie pri mne v posteli.Nema nahodou reflux,ze ho to budi a potrebuje stale zapit kysle? Ak ano tak gastrotuss sirup pred spanim. Inak syna sme naucili od nocneho mlieka tak, ze sme mu dali vodu, najprv reval, potom pochopil a uz sa nebudil.Alebo krupicu pred spanim, ked je hladny?

era777
5. nov 2020

Neviem, ale podla mna sa nebudi, kazdu hodinu od hladu (mozno by som skusila dat caj pomedzi, alebo len dat cumel a pohladit ) mozno nieco na brusko oskusat (babycalm...) Mozno ma nejaky diskomfort 🤷 s tymi liekmi tiez nesuhlasim, to co za lekarka, ze dieta nespi a predpise mu lieky 🙈 asi ti tu neporadi, ziadna z nas zaruceny recept musis sama prist nato, co na vlastne dieta plati 🙂 a z kocika von a do postele, bude to boj ale je to hlavne o tvojej trpezlivosti 🙂

lenka2710
5. nov 2020

@zdenkakelemanova a nemôže mu byť ťažko?? Akože ja neviem, ale podľa mňa strašne často papa v noci, ja mam síce len 5 mesačného, ale ten sa napapa večer o tej 20.30,ide spinkať, zobudí sa o 2 a potom až ráno o 6-7! Skúsila by som mu dat čajík keď tak, alebo cumel strčiť do úst, môj spáva so mnou v posteli, v kočíku len cez deň!
Lieky určite nie, staršia nebola so spánkom tiež kamarátka, ved od 2 rokov už nechcela cez deň vobec spať, ale nad liekmi som ani neuvažovala 🤷‍♀️

janula12345
5. nov 2020

@zdenkakelemanova mala by si doplnit, co veceria. Predpokladam ze uz plnohodnotny prikrm. Podla mna ked este vecer takto casto papa, je hladny. Daj mu cca hodku az dve pred spanim dobru kvalitnu sytu veceru - samozrjeme vhodnu podla veku. Mliecko na zaspatie iba uz ako povedzme druha vecera, a musi spinkat aspon 3 -4 hodky. To, ze sa potom este v noci budi na pitie- to robila aj moja dcera a casto. Cca kazde 3-4 hodinky v tomto veku pila este mlieko. A videla som na nej, ze ked zjedla na veceru menej, tak pytala mlieko aj niekedy 2 hodky od zaspatia, pritom zaspavala vzdy na mlieku. Skus posilnit tu veceru a uvidis. Absolutne by som nedavala ziadne lieky... ja som si presla, ze dieta jedlo kazde 3 hodiny aj v noci a to pol hodinu po jedle na rukach lebo reflux... spavala som tak 2-3 krat po 2 hodinkach, zufala, ale nikdy by ma nenapadlo jej dat lieky na podporu spanku.

fiafia
5. nov 2020

Určite by som nedávala nič na spanie, možno tak čajík. Fenistil neuškodí ale nám nikdy utlmujuco neucinkoval. Mne bolo jedno kde a ako bude spať, len nech spi. Mala som nespacku, a jediné kde spala bol kočiar. A mohli sme skúšať možné aj nemožné. Tak som rezignovala a v kočíku spávala skoro do roka. Prežili sme v zdraví vsetci

jankalukasova
5. nov 2020

Trifed a po polnoci este fenistil??? 8 mesacnemu?
Zmenila by som pediatricku.

ledgerka
5. nov 2020

Budi sa ti kvoli tomu ako zaspava. Nevie zaspat inak ako v kociku, ked sa zobudi tak znovu potrebuje kocik. Nauc ho zaspavat bez kocika, hojdania a podobnych zlych navykov, najlepsie v posteli. Potrebujes vytvorit novu spankovu asociaciu, mozes to skusat postupne, pohojdat v kociku kym je KO ale nenechat uplne zaspat, potom prelozit do postielky. Opakovat kym nezaspi v postielke aj keby to malo trvat 2 hodiny, nauci sa.

misana84
5. nov 2020

@viestta hej moja tak mala asi 9 mesiacov.. posledny mesiac otras!!!zaspava v kociku..v postielke nie lebo hned sa postavi a chce sa hrat a plaace...už ma chyta zufalstvo

lyci
5. nov 2020

antihistaminika na spanie. tiez by som zmenila lekarku. nas ma 9 mesiacov a budi sa na mlieko v noci 2-4x (cca kazde 2 az 3 hodiny). vecer ho uspavam na sebe hojdanim (podobny pohyb mal pri zaspavani v kociku) a v noci po mlieku zaspava sam v postielke. ani mi nenapadlo nieco z toho riesit ako zle

laura0107
5. nov 2020

@zdenkakelemanova trifed a fenistil ti predpiaa dr. predpokladam na sopliky,ci?? Lebo ked nie tak utekaj od tej doktorky.
A co sa tyka spanku..mam 13mesacneho synceka..od narodenia ma zly spanok..spankove asociacie?? Nauci sa?? Treba vydrzat?? Skusala som vsetko...naozaj..aj tak sa budi kazdu hodinu v noci..ja ale kojim..lezi pri mne,takze snakoji a spi dalej. Ale kazdu hodinu..takze moj spanok sa blizi k nule.. co uz?! Vyrevat ho nenecham..nepotrva to vecne..vyrastie a bude to stale lepsie a lepsie..dcera bola takyto isty spáč -nespáč 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz