8-mesačná spánková regresia

rhodesian
30. jan 2023

Maminky prosím ako ste zvládli 8 mesačnú spánkovú regresiu?
Ako dlho u vás trvala?
Moja malá nikdy nebola spachtoš, od jej narodenia spím v priemere 3h za noc, na etapy. Budí sa aj 8-10 krát. No teraz je to už že absolútny horor. Za noc prespí (malá) dokopy max 5h,aj to tak že po 30 minutovych etapách, ja nestihnem ani zaspať a ona už je hore 🤦‍♀️
Vydrží aj 3-4h na nohách a proste nezaspí. Cez deň to isté, 4h hore, 20 minút spánku a znova. Do toho má veľmi silnú separačnú úzkosť, ja som maximálne vyčerpaná, doma nestíham nič urobiť a to sa ešte musí so starším učiť do školy 🤦‍♀️
Ako to zvládnuť? Ako jej pomôcť ľahšie zaspávať a lepšie spať? Ak to takto pôjde ďalej tak skolabuje, už som úplne slabá, pomôcť mi nemá kto, rodina je ďaleko 🤦‍♀️

janka_266
30. jan 2023

@rhodesian manžel je kde? Nech si vezme pár dni voľno a vezme ju cez deň v kočíku von a vy si pospite. Alebo si nájdite dočasne nejakú výpomoc. Bez poriadneho oddychu Vášho to nemáte ako vyriešiť. Neviem ako uspavate. Môj sa budil tak často do skoro 2 rokov. (Mal aj svetle noci) Teraz pár týždňov spi konečne ako tak normálne 😃

babulkomale
30. jan 2023

@rhodesian neviem ci to bola 8 mesacna regresia ( pocujem to prvykrat) ale syn nespal od 7 do 15 mesiacov, zacalo to zubami. V tuch 15 mesiacoch presiel na jeden denny spanok a zlepsilo sa to. Ale aj tak sa este obcas budil par hodin po zaspati v noci a nevedel spat.