8-mesačná neštvornožkuje a ani nestojí

lucka2506
6. sep 2022

Dobry den, dcerka ma 8 mesiacov. Je v poriadku ze nestoji na nozickach, nesedi ani nestvornozkuje? Na brusko sa otaca aj na chrbatik vie ist spet, na brusku ked je vie sa otacat cuvat aj trosku uz ide dopredu. Na fb skupine vidim ze deticky v jej veku uz aj stoja atd (viem ze kazde dieta je ine len sa chcem uistit ze je vsetko v poriadku) viem ze nie je povinne u kazdeho dietatka aby sedelo, ja som vraj tiez ako babetko nesedela a okolo 1 roka som zacala chodit. Cize je v poriadku ze dcerka nevie sama sadnut? Dakujem za rady pripadne vase skusenosti

bororka
6. sep 2022

@lucka2506 istotu pri tvojom dieťati ti dá len fyzio.

zuzap33
6. sep 2022

@lucka2506 nechodis na poradne ? Co nato pediater ?

lucka2506
autor
6. sep 2022

@zuzap33 davala ju na brusko, pozerala ju ale nevyjadrila sa

zuzap33
6. sep 2022

@lucka2506 pripadne sa pytaj na rehabilitacne, nech tu tam skontroluju, ak mas pochybnosti.

baxira
6. sep 2022

Môj syn začal štvornožkovať, keď mal 9 mesiacov. V tom istom čase sa učil sedieť a teraz bude mať 10 mesiacov a stavia sa na nôžky.

kacena4
6. sep 2022

neboj ma cas dieta sa zacne najprv plazit potom pride stvornozkovanie a sed a az nasledne sa zacinaju deti tahat do stoja. niektre deti idu rychlo v hrubej motorike ine pomalsie. mam deti ktore uz v 9r. chodili ine az v 1,5r. takze je to individualne drzim palceky

kataka10
6. sep 2022

@lucka2506 je to uplne normalne. 8.-9.mesiac je obdobie plazenia a ucenia do sedu. Na stvornozkovanie a statie ma este cas. https://www.brendon.sk/fazy-pohyboveho-vyvoja-b...

panelacikova
6. sep 2022

v pohode. moja sa plazila snáď až kým si akosi naraz nesadla, nezačala štvornožky a vzápätí chodiť... toto celé sa udialo medzi 10-12 mesiacom. dovtedy sa plazila ako partizán 🙂 takže ak sa lekárka nijak negatívne nevyjadrila a nikam vás neposlala, zatiaľ ostaň pokojná 🙂

stanislavicenka
6. sep 2022

@lucka2506 preco by mala ako 8 mesacna stat? A rovnako sediet? Nie, nemusi, ma cas. A pokial sa pediater nevyjadril negativne s poziadavkou na cvicenie, tak by som to nerieisila. Moj syn sa postavil na nohy v 6-7 mesiaci, a mala som z toho hrozu, dokola som ho davala na zem lezat. Ved to telo je este nepevne, a rovnako aj v tom 8mom mesiaci zivota

mogaa
6. sep 2022

@lucka2506 a nemala by hneď aj recitovať? má 8 mesiacov.....ak nebude v roku vedieť sedieť a štvornoškovať, potom to rieš....na státie a chodenie má ešte kopec času, tam stačí ak začne do 18mesiacov....

nairia
6. sep 2022

moja zacala 4nozkovat v 9tich, teraz cez vikend mala 11m a to sa zacala stavat na nohy. ma cas,klud.
bola som inak na tom rovnako ako ty. ostatni rovesnici v skupine uz postavali a moja este ani zdaleka na 4.

miskamicha
6. sep 2022

@lucka2506 moja zacala.sama sediet ked mala 8 mes a 3.dni..sestrina na 9 mes. Ma este kopu casu

zorkahorka
6. sep 2022

Je to ok, ale davaj jej na to prilezitost - ak chces, aby liezla, nedavaj ju na dlho do ohrádky. Urob jej priestor v byte, aby mala kam liezť a aj moznosti. Na holej podlahe sa jej smyka, lahsie sa nauci na podlozke, koberci... poloz pred nu hracku, nech sa za nou dotahuje. Ak je v postielke, znizte jej podlozku na maximum, aby sa mohla postavit. I ked... postavit sa ma zo sedu. Sediet by mohla okolo 9. Mesiaca

ebbelin
6. sep 2022

@lucka2506 syn si sadol pred 11m uplne sam zo sikmeho sedu, par dni po 11m zacal stvornozkovat a zasa o par dni nato uz aj stavat popri nabytku. Cvičili sme od jeho 3m u fyzio, no on mal aj tak svoje tempo a vsetky tieto pokroky prišli zo dna na den bez nejakých prvych pokusov 🤷

amelie2017
6. sep 2022

Syn si sadol v 10tich mesiacoch, stvornozkovat zacal v 11tich. Teraz ma 14, este nechodi, ale vylezie na operadlo gauca, sam si sadne na hojdacieho konika a hojda sa. Na vsetko ukazuje prstekom..takze ano, v 8 mesiacoch je to uplne normalne.