8-mesačná dcérka v noci plače

bubla01
4. máj 2023

Dobrý deň, mám na vás otázku lebo nenašla som tu odpoved na moju otázku, možno podobne prípady ale nič konkrétne.
Naša malá posledne noci vstane okolo 22:00 alebo 1:00 ráno a hrozne plače. Má zavreté oči akoby ešte spala ale plač je neutišitelný, nepomáha ani byt na rukách ani v spoločnej posteli, ani spievanie, hladkanie a hlad ani smäd to tiež nie je. Väčšinou to trvá dve hodiny a potom nejakým zázrakom zaspí. Nechcem ju nechať takto plakat ale skúšala som všetko a nič nezaberá, niekedy prestane a vyzerá že spi ale po minúte znova to iste. Niekedy zas otvorí oči a chce byt na rukách a len pozerať. Akoby nechcela spat.
Môže to byt spánková regresia? Nočný des?
Ďakujem za odpovede

ariannazara
4. máj 2023

Môj to tiež robil a potom to prešlo, nikdy som neprišla nato prečo to robil a teraz kamošky mala to tiež robí. Takze asi nejaké desy nočné 😱

marazuza
4. máj 2023

Dobrý deň. Je super, že ste dcére oporou, ono aj keď neprestane plakať, treba jej byť oporou, ona to cíti, že ste s ňou. Určite nenechávať osamote. Dôvody môžu byť rôzne. V tomto období sa pomerne často objavuje napr. separačná úzkosť. Ak sa to opakuje a nie je zdravotná indikácia prečo by išlo o bolesť, môže ísť aj o takýto psychologický aspekt vývinu dieťatka. Toto obdobie prejde samo po istom čase.

lilienkah
4. máj 2023

Len na rúčky a utišovať verím že to čoskoro prejde, asi to bude ten nočný des no zvláštne že to trvá tak dlho.. nemá náhodou teploty? Naša sa zvykla budiť s plačom keď začala byt chorá ale to plakala len kým som neprišla