8 mesačná dcérka nechce večer spať

ikabu
8. dec 2011

Poraďte... Mám 8 mesačnú dcérku, ktorá je cez deň dobrá, pekne spinká, ale akonáhle príde večer a treba íst spať, tak je problém. Okúpe sa, nakojím ju, zaspí na 15 až 30 minút a potom sa s plačom zobudí a nechce viac spať. Keď ju dám spať, tak plače ako sa hovorí "ako keby ju niekto dral z kože". Postupne ju to prejde a pomaly sa ukludni a zaspi, ale to je uz polnoc. Trvá to tak asi posledných päť - šesť dní. Predtým spinkala pekne, v noci sa len raz zobudila. Spodné dva zúbky už má, môže to byť tým, že jej idu horné zúbky?? Alebo to má len také obdobie a musíme to prekonať a potom už bude dobre?? Ďakujem za Vaše názory...

ikabu
autor
8. dec 2011

@ikabu všetkým sa ospravedlňujem za ten titulok, skôr ako som to dopísala som stlačila enter a teraz to neviem opraviť... :( malo tam byť "Večerné (ne)spanie"

danielik79
8. dec 2011

@ikabu tak ma len napadlo nemala v poslednom čase soplíky nešimrá si okolo ušiek ......skús jéj stlačiť pri ušku ked bude kludná čo spraví či bude plakať podla toho môžeš zistiť či nemá náhodou zápal

michaela.g
8. dec 2011

@ikabu ahoj, divne ale posledne 3-4 dni mame to iste...
Tiez malu ulozim pospi 30-40 minut + - a uz je ciperna, 1x som ju skusala nasilu nechat nech spi, ale bola som z toho viac vystresovana a asi aj mala. Teraz ju vezmem hore pohrame sa este 2 hodinky a potom mi uz konecne zaspi.
Ale chapem ze to asi nie je riesenie ake hladas, ja som uz po celom dni tiez dost utahana, a manzel je este aj teraz 20:12 niekde na ceste domov, alebo v praci...

lypka
8. dec 2011

@ikabu sme na tom presne rovnako lenže naša ešte celú noc mrnčí. túto noc zaspala tak poriadne až o 4 ráno a o 7 už bolo dospané 😕

ikabu
autor
8. dec 2011

zapal uska nema, to sme uz skusali...
aj my to tak robime, ze sa hrame a potom, ked je unavena, tak zaspi, ale to je okolo polnoci... tak asi musime vydrzat a dufat, ze sa to casom upravi...

c15211b8
8. dec 2011

@ikabu nas maly zacal tiez vymyslat, nechce byt vo svojej postielke. Asi pred mesiacom som ho polozila do postielky a krasne sam zaspaval, ci cez den, vecer, potom mal sopliky a cele sa to pokazilo. Musim byt pri nom, aby zaspal, potom ho prelozim do jeho postielky a on ako keby to citil, zacne sa jedovat, plakat. Polozim ho napsat do velkej, otoci sa na bok a spi. Tak neviem co sa stalo. Vyskusaj ci nechce byt malinka viacej pri Tebe.

p.j.jacky
8. dec 2011

My sme po chorobe a nocne spanie je hotova katastrofa!!!Kym zaspi,su to nervy a stale sa budi,nepokojne spi.Uz asi 4-5 dni sa budi okolo 3-4 rano a nechce spinkat.tak sme hodinku-dve hore a potom ju dajako utrasiem,v kociku,na fit lopte....no ale je to na prasky niekedy....

agathokleous
9. dec 2011

aj my to mame podobne, ze po pol hodinke sa zacne budit, s placom, a jedine ked jej dam prsko tak ju utisim a zaspika, podla mna tie deticky maju len take obdobie ktore prejde, len kedy to neviem, ja stale cakam kedy sa to spanie upravi a mam pocit ze ono sa to len zhorsuje:(