8,5 mesačný syn sa budí 4 až 10x za noc

huterika
10. jan 2013

Ahojte mamicky.

Mate niektora skusenosti s castym budenim pocas noci u vasho nekojeneho babatka? Moj syn je na UM od 4.mesiaca a dovtedy spinkaval pekne, prespal od 20h(21h) do 5h(6h) rana? No ako sme mali problemy prejst na umele mliecko a najst prenho to najvhodnejsie, pokazil sa mu aj spanok. Najprv to boli 4-5zobudeni a neskorsie zaspavanie okolo 21h a teraz ked ma skoro 9mesiacov tak som rada ked ho uspim pred 22h a rano o 6:30 uz je hore. Do polnoci sa zobudi s placom na cajik 1-2x, okolo polnoci-1h dostane UM (150ml) inak by sa budil este castejsie, to ho presuniem ku mne do postele. Do tej pol 7 rana je to potom rozne... niekedy sa budi velmi casto niekedy 3krat a ja som ako matoha. Nie som si ista, ze by to bola separacna uzkost, pretoze niekedy sa tusim menej budi ked spi vo svojej postielke, niekedy zasa lepsie pospi pri mne... zubky este nemame. Co s tym?

xlucia
10. jan 2013

@huterika vzhladom na vek mu uz asi pojdu zuby, to znervoznuje dieta dost, a inak by som ho nenalievala cajom. uz je velky. max. jeden krat za noc mlieko, ked uz musi byt a hotovo.
inak by som trvala na spani, nezazinala, hovorila potisku. pripadne ponosit uspat. on si zvykne.

huterika
autor
10. jan 2013

@xlucia ved to ze pri nom chodim po spickach a uplne najtichsie ako sa da si idem lahnut 🙂 tiez premyslam nad zubami ale neviem ci by mu isli uz 5mesiacov ... cajom som sa snazila ho "oklamat" od mlieka ale nejako sa nepodarilo zistil ze je cajik a mlieko chcel aj tak, akurat ze si zvykol cucnut caju a potom dudlik. A teda uspava sa na rukach aj cez 2mesiace, uz spinkal pekne sam a potom toto

sluci
10. jan 2013

5 mesicov na zúbky je fakt dosť, i keď nás jeden trápil viac ako 2 mesiace :D náš malý takto "spáva" odmala a už má vyše roka a nič sa nezmenilo 🙂 trochu pomohol pevný režim, ale inak to chce zrejme len trpezlivosť, snáď z toho vyrastú 🙂 a mne sa overilo radšej dať mliečko, lebo po čaji mrnčal a i tak sa za chvílu zobudil na mlieko... pekne vypije v tme, tichu a zaspí...

lilitela
10. jan 2013

@huterika ked tie zuby potvory idu viacmenej stale. Viac zubov v roznom stadiu rastu.

adriana84
10. jan 2013

asi len vydrzat :( moj maly ma skoro 16 mesiacov a mame noci,ked sa mi zobudi aj 10 krat.on sice nechce ani caj,ani mliecko,ale zacne revat,musim vstat,staci ho pohladkat a spi dalej...ja to pripisujem zubom,lebo nam isli vsetky zuby strasne tazko.teraz nam idu posledne 2 ocaky,ale idu nam uz od novembra..jeden uz je takmer von a druhy sa tiez rysuje...no neviem sa dockat,lebo uz som totalne vycerpana.tak drzim palce...a este ak mozem poradit,ja by som mu cajik vobec nedavala a taktiez by som ho davala spinkat do svojej postielky...lebo poznam ludi,ktorí spali spolu s detickami v posteli a potom to bola pre nich nocna mora naucit ich spat vo svojej postielke...ale tak samozrejme je to individualne 🙂

78lenka
10. jan 2013

s tym nic,prejde to to iste mam teraz smojou malou ale to je pohoda oproti prvemu dietatku,ten bol aj 30 krat hore v noci a nespal kazdu noc od 1 hod nocnej do 5-6 hod rannej,pospal na hodinku a zasa do vecera nespal hodil nejaku 10 minutovko a bolo po spanku trvalo to do 2 rokov od narodenia,ma skoro 5 rokov este musim k nemu vstavat,pije aj 2 krat v noci,caj-mlieko.

nikolet_89
10. jan 2013

@huterika moja mala ma 10m a 3tt a takto sme to mali aj my kym som jej aspon na noc neskusila dat obycajne mlieko plnotucne Rajo neviem či je sytejsie ako Um ale viac mi aj vypije skoro 2 nasobok a zobudi sa max 2x raz na vodu a raz na mliecko ale to uz davam UM a spi krasnych 10-12hod 🙂

mummy01
10. jan 2013

@huterika budenie dietatka nieje nic nezvycajne a asi vela mamin ti napise ze mas vydrzat.Otazka skor znie ze ci mas pocit ze ho nieco trapi,alebo ma len lahky spanok ci sa budi od hladu ci smädu....lebo moj syn sa budil 15-25x za noc,v podstate vobec nespal a vsetci vratane lekarov to zvalovali na zlozvyky,smäd,zuby a radili len vydrzat....nikoho nenapadlo ze by dieta mohlo mat problem zdravotny a tak sme sa trapili rok.Ty musis odsledovat preco sa budi,mozno mu nevyhovuje mliecko a boli ho brusko ale teda to by bol nepokojny aj cez den.Skus mu 3 hodny pred vecernym spankom sat espumisan a potom este v noci do mlieka,mozno ho len prdiky trapia.

ikuza
10. jan 2013

@huterika vacsinou ide o kombinaciu viacerych faktorov, tiez je taka zaujimava vec, vola sa to organove hodiny, nepokoj/nespavost v istych nocnich hodinach moze signalizovat na urcity zdravotny problem. http://www.alternamedica.sk/tcm.html