7 týždňové bábo sa stále budí

blue4211
18. jan 2015

Dobry den. Prosim o radu. Som mamka 7-tyzdnovej dcerky, ktora okrem toho, ze cez den nepospi viac ako 15minut mä problem zaspat aj v noci...napapana, vyprdena, nic jej nie je, pekne na rukach zsspinka, no neprejde ani 10minut a uz place... Stale sa budi, tak ju hojdam na rukach dalsich 20 minut, pptom dufajuc, ze tvrdo spi, ju ulozim do postielky a zase plac. Tak sa to opakuje niekolko hodin. Ked konecne zaspi, spi do rana, samozrejme medzitym papame... Poradte mi. Kde je problem??? Som zufala... Cez den sa od nej tiez nemozem ani pohnut, hned plac.

zabina27
18. jan 2015

kojis? nemoze byt hladna? skus ju nedat, ale lahnut si s nou, byt pri nej - aj vtedy sa zobudi? pripadne skus nejaky nosic, ja s tym nemam skusenosti, ale doporucuju to baby. a neboj, nebude to vecne 😉 uzivaj si, kym je malinka a chce sa nosit, ked bude v puberte, tak uz nebude chciet 😉

blue4211
autor
18. jan 2015

@zabina27 nie,,bohuzial nekojim ☹ aj takto som to dnes skusala, lezala som pri nej, hladkala ju,,ukludnovala, no plac.. a tak sa to opakovalo trikrat ☹

nelly004
18. jan 2015

nevadí že nekojíš..skús si ju priložiť.

blue4211
autor
18. jan 2015

@nelly004 skusim, dakujem za rady 😉

mischell0110
18. jan 2015

Ahoj.Moja mala robila presne to iste.Ja som mala tazky porod,lebo som bola otvorena na 7cm a zrazu akutne cisarsky,a povedali mi,ze mala mala v brusku stres,ze nieco sa porobilo,ani sami nevedeli co,ze take deti mozu byt potom taketo placlive a tak.Nepozorujes,ze grcka?Moja grckala casto,zistila ,ze ma reflux,grckala vsetko,co papala ,tym padom bola rada stale na rukach,vyvysena poloha a nekludna.Ked nekojis,mozno vadi mliecko ake davas,mozno ju boli brusko z toho.Skus vo vode,co zarabas mlieko prevarit ovsene obycajne vlocky,ale len trosku a takou vodou zarabat mlieko-podporuje to travenie a moju malu tak bursko nebolelo.Kolko vypije?Mozno je hladna etse,skusaj jej,ked sa napapa po 10 min.dat trosku ci este nepotiahne.Moja mala papala jak tatar,vypila trosku a potom zase trosku.Alebo skus ako pisu,priloz si ju len tak pri seba.Moja robi dodnes to,ze ju uspavam pol hodiny a polozim ju a o 5min.je hore.Ma 7mesiacov a stale je taka mrzuta,a netusim tiez preco.Drzim palce,aby si prisla na to,co malinkej je,snad sa to zlepsi.A este nieco,nechcela som verit,ale na nasu zaberala aj satka,manducha,nosic,ked som ju tak ponosila,zaspala.

zabina27
18. jan 2015

@blue4211 kludne skus aj prilozit, ja tiez nekojim, na zaciatku som skusala, ale mala som stale menej mlieka (viac okolnosti naraz) a maly bol stale uplakany, tiez som nevedela, co je, ale ked dostal flasu UM, tak ostal spokojny. takze uz dlho je na UM, ale napr. vecer uspavam v posteli tak, ze mu dam prsnik, zivy cumlik 🙂 viem, ze asi raz to budem aj lutovat, ked ho budem chciet oducit, ale uz 6 mesiacov to funguje, tak mi to stoji za to... este si zivo pamatam na zaciatku leta, ako som ho uspavala na lopte (visi, aj fitloptu mozes vyskusat 🙂 ) aj na viackrat, lebo vzdy sa po ulozeni do postielky zobudil. ked som skusila prsnik, tak spokojne spinkava, asi si tam cosi pocucka
ale fakt skus nieco pozriet o tych nosicoch, satkach, mozno tu ti niekto tiez o tom napise viac

blue4211
autor
18. jan 2015

@zabina27 praveze papa veeela, flasu na dva hodinky a pribera hojne. Nevracka, obcas sa jej iba trosku vrati do pusinky,, vraj je to normalne, hlavne, ked papa vela... nosic mam, zaspi v nom, ale potom sa zobudi....potom sa budi aj kazdu polhodinku.mm prsnik urcite vyskusam 😉 davam jej hami, ale zajtra zrejme vyskusam nutrilon 🙂

blue4211
autor
18. jan 2015

@blue4211 zaujimave je, ze niekedy zaspinka pekne a zobudi sa az rano....

zabina27
18. jan 2015

@blue4211 je malinka este 😉 pediatricky si sa nepytala ohladom toho UM, ze ake by doporucila?

blue4211
autor
18. jan 2015

@zabina27 ona mi odporucila Hami, ale ma tam kopec ich letakov, tak prepokladam, ze nejaka ta spolupraca tam je 🙂 beba nas zapekala :-/

seifi
18. jan 2015

Dáváš jí do postýlky rovnou na matraci, nebo má povijan, peřinku nebo polštář pod sebou? Eva Kiedroňová doporučuje pro miminka ideálně hodně naducanou péřovou peřinku, na které leží. Zhruba do čtyř měsíců je to pro ně příjemnější. Pak také pomáhá hodně pevné zavinutí. A můj syn měl rád plínku přes obličej, případně se sám natáčel tak, že měl nos zabořený v mantinelu. Prostě miminka jsou ráda hodně utiskovaná!

katrin21
18. jan 2015

@blue4211 skus ju balit na pevnejsie do perinky, kludne skus aj rucicky zabalit.. deti sa casto mimovolne budia svojimi pohybmi, prip. im moze byt chladno, nemaju este termoregulaciu... perinka moze pomoct...
a dat ju samozrejme na bok ležkať.. v tej perinke.. ja som tak dceru asi do 4mesiacov daavala.

mato_zuzka
18. jan 2015

My sme takto zle spavali az do 5 mesiacov 😢 do polnoci ako tak spala, no po polnoci si asi dala dcerka budicek a presne kazdu hodinu plac a bola hore. Pomahalo len to ked sme ju zviazali na pevno, inak sa sama budila rucickami, neskor sa uz vedela vyslobodit a v 5mesiaci som ju otocila na brusko. A pomohlo len toto. Od vtedy spava len na bruchu. Nedoporucuje sa to, koli syndromu nahleho umrtia, ale sama pediatricka mi to doporucila, a my sme sa konecne vyspali. Tiez som mala tazky 24hodinovy porod, verim tomu, ze deticky co sa narodia v strese, su viac placlivejsie prve mesiace. A tato zavinovacka bola pre nas super.

blue4211
autor
19. jan 2015

@mato_zuzka aj ja som mala tazky porod, malu som vytlacila az po hodine driny ☹ skusim jej rucky zviazat, ale nemyslim, ze to bude dobry napad, kedze ona rada spava s roztiahnutymi ruckami 🙂 ona sa este ani nezobudi a uz place... :-/ snazim sa ju davat stale spat o 20h, vtedy mi uz poplakava a vidim, ze je unavena... Potom mi place aj na rukach... ☹ ale ked poriadne zaspi konecne, tak spi do rana... Ajtak nechapem, ako je mozne, ze 7 tyzdnove babo nechce cez den doma spat. Hned sa zobudi, spinka iba vonku na prechadzke

mato_zuzka
19. jan 2015

@blue4211 ani mne mala cez den spat nechcela, spala 15 min v kresielku,alebo na hracej deke, a ked som chcela aby mala dlhsi spanok museli sme sa prechadazat vonku, alebo doma spala v kociku na balkone,alebo pri otvorenom okne. Drzim palce,nech je to rychlo za Vami, zavidim kazdej mamicke co povie,ze jej babo pekne spinka, place len ked je hladne, take nieco sme nepoznali.

blue4211
autor
24. jan 2015

Takze uz som zrejme zistila, kde je problem. Mala je preppana,lebo chce stale papat, hlavne vecer. Napapa sa,na chvilu zasp, zobudi sa a place...a zase chce papat... Naj by papala stale, potom jej je az zle... Cumle od avent odmieta, tak som skusila dát jej cumlat cumel z flase a hla. Malá kludne zákazdym zaspala... Síce sa viac budi,,ale aspon zase hned zaspinka, ked jej dam ten cumel do pusy 🙂 takze ma silny saci reflex a je nervozna, ked nesaje. sanie ju ukludnuje, kedze je trosku viac hiperaktivna 🙂 taktiez si zvykla nato, ze zaspinkava pri flasi a tam vznikol problem...takze nie je cumel, ako cumel... Ak ho dieta odmieta, treba vyskusat iny 🙂

petrasebastian
5. feb 2015

nas tiez cez den nespi. iba po par minut si niekedy zdriemne.... v kociku na prechadzke trochu pospi, ale komu sa chce chodit trikrat denne po 1-2 hodiny... v noci zazrakom spi velmi dobre, 8-11 hodin bez budenia. nechapem. kojim a ma 2 mes.

citronade
9. feb 2015

@blue4211 ked ti obcas spi v pohode a obcas sa budi s placom ako pises a aj niekolko hodin to trva, moze to byt kolika, slabsia, ta tiez netrva cely tyzden, 3x do tyzdna asi... preto ti mozno niekedy spinka ok, inokedy nie...
tiez kolikovym detom pomaha uhojdanie, nosenie, vtedy su ticho..(preto aj zaspi ked ju hojdas... presne ako u nas to bolo...polozis, a uz plac... kolika..u nas aspon to tak bolo..

ja som ked bola mala malá, tiez toto riesila, stale som si myslela, ze je hladna, nevedela spat, ani den, ani noc, plac, mrncanie, tak sup mliecko,zasa som ju ulozila zasa plac ako zacarovany kruh, uz mi bolo jasne, ze hladna nie je... brusko to bolo... ale zasa pises, ze vyprdkana je, neviem...mne to pride ako taka slabsia kolika... drzim palce..

blue4211
autor
30. mar 2015

Boli to koliky 😉 a uz je to chvalabohu dávno za nami 🙂 uz sa tešíme na prvé zúbky 😀 Dakujem za všetky rady 🙂