7 ročný syn sa bojí, že nebude vedieť zaspať

daducha
9. dec 2012

Ahojte, skôr ako sa budem zrejme musieť spojiť s nejakou psychologičkou, chcem skusit najst mozno niekoho kto toto riesil.Syn ma 7 rokov a asi mesiac dozadu zacal vecerny cirkus.od zhruba siestej vecer zacina riesit, ci bude vediet zaspat, ked ni co ma robit, ze bude rano nevyspaty a pod.Je schopny po 5 min. od lahnutia do postele pytat sa kolko je hodin a vyvreskovat stale neviem zaspat,co mam robit ,povedz co a dokaze nas aj s muzom dohnat k takemu amoku ze raz si prizabijem vlastne dieta.Doma nie su ziadne problemy,ziadne hadky,v skole je uplna pohoda,ma vela kamaratov, dostatok pozornosti od nas,ja uz fakt neiem co robit.Uz sme mu posunuli odchod do postele na 21.00,doteraz musel byt v posteli do ôsmej, vecer sa dodrziavaju rovnake ritualy ... .Zazili ste niekto nieco podobne? Aj teraz je desat,on vyrevany lezi v posteli ja zufalo rozmyslam co s nim ☹

xlucia
9. dec 2012

@daducha poznam. u nas este bola hlaska, vykrikovana z postele, ze NEVIEEEEEEEEEEEEM MYSLIEEEEEEEEEEET NA NIC PEKNEEEEEEEEEEEEE.
pomahlo az to, ked som si k nemu par vecerov lahla, a hladkala mu chrbat. event. mohol zaspat v nasej posteli a potom som ho preniesla. po dvoch tyzdnoch zasa spaval ok. a ked teraz zacne nervovat kvoli tomu este niekedy, stojim pri posteli a par minut mu hladim chrbat, po holej kozi aby sa uvolnil. pomaha

janinah
9. dec 2012

náš 7 r. zaľahne a ešte 157 krát vystrčí nos,že piškať /bol pred 5 minutkami/ potom napiť /jasné,že predtým pil,ale ešte troošku by potreboval/,potom sa príde pýtať,kedy mamka pôjde spať...presne viem,čo chce,ale nepovie to nahlas,lebo je "veľký chlapec"-chce,aby sme šli k nemu ja alebo ocko si poležať,má to rád a väčšinou to aj tak skončí,že ideme k nemu a do 5 minút spí 😉 a na rozdiel od xlucie mu hladkám vlásky,nie chrbát

daducha
autor
9. dec 2012

Tiez uz mal zhruba tolko rokov co nas? Keby to bolo male dieta ze sa boji strasidla a pod.tak to pochopim,ale takto 😖 .Od sa boji ze rano sa nebude vladat ucit a ze bude unaveny a pod .,pritom to nikdy nezazil.Raz ked zaspal po jedenastej,na druhy den mal plavanie a bol to jeho najlepsi trening 😀 .On je extremne citlive dieta,mal byt asi baba a nie chlapec ,aj teraz sa vsetko knuci, ked sa len trosku buchne, dokaze tak zacat vrieskat, ze si myslim ze prinajmensom ruku polamal.Ked mu dovolime zaspat pri nas v obyvacke, zaspi takmer okamzite,tak myslim ze organovy pôvod to nebude,skôr nieco psychicke,len co 😖 .Skusim to s tym hladkanim,len musim postojacky,spi hore na poschodovej 😀

daducha
autor
9. dec 2012

@janinah toto robi pre zmenu mladsi,no po nevyhnutnom vypiti jedneho hltu vody,skontrolovani co robime a pod, zalahne a krasne zaspava.No pri tomto to uz hranici s niecim akoby hysterickym.Uz som rozmyslala, ci mu nevadi spanie na hornej posteli,ale rozlozit ju nemame kde v izbe a mladsieho sa tam este bojim dat 😖

janinah
9. dec 2012

@daducha posteľ by mohol byť dôvod jeho správania a ešte ,či im niečo nehovorili v škole,niečo o tom,že deti večer "nevedia" zaspať,sú dlho hore,potom sú v škole unavené,nevyspaté /toto sa v škole občas spomína,aj na rodičovskom a deťom/

evulilik
10. dec 2012

@daducha Čo tak si sadnúť k nemu a prečítať rozprávku ?? To by nepomohlo ?? Asi by som s tým nešla k dr. Podľa mňa to je leno tom že si pýta pozornosť a samé to prejde. Iba nechce zaspávať sám, asi má také obdobie 🙂

daducha
autor
10. dec 2012

@evulilik citame kazdy vecer,jednu rozpravku starsiemu, jednu mladsiemu. Spia spolu v izbe uz od leta,ked sme kupili novu postel a nikdy problem nebol,az teraz. Vcera trhol rekord, zaspal pred 23.00 .Rano ledva oci otvoril 😖 .Som zvedava co nas dnes caka.