7 mesačný syn plače v kočíku

belusa
15. mar 2012

Ahojte byby neviem si poradiť s jedným problémom mj malinký bude mať 7 mesiacov a plače v kočiari.Už som vyradila hlboký kočár myslela som, že je zvedavý a chce mať prehľad ale zase plače ked prídeme domov tak sa ide zblázniť kope nohami a trepe ručičkami tak neviem či mu nevadí, že sa nemôže hýbať 😕 😕 tak či náhodou viete niaku dobrú radu??Dakujem 🙂

monnikka
15. mar 2012

Ahoj, ja som mala s dcerkou podobny problem... asi od tretieho mesiaca mi nechcela byt v kociku, stale plakala, som sa nesla dockat kedy bude mat 6mes., aby som ju mohla dat do sportovej casti, ale bolo to to iste, utisila sa iba v tedy ked som tlacila jednou rukou kocik a v druhej ju 😠 bolo to strasne obdobie, lebo som s nou nemohla chodit na dlhe prechadzky, vsetci po nas pozerali, ze co jej je ked stale place... teraz ma 2roky a v kociku toho tiez nenasedi ☹ dobra rada neviem ci existuje, je to jednoducho asi v detoch.

alicia28
15. mar 2012

nedavat už viac do kočika, aj my sme to tak mali, prestali sme pouzivat kočík a bolo po probleme 🙂

lili_mia
15. mar 2012

@belusa ja viem iba toľko, že poniektoré to vyriešili zmenou kočíka a poniektoré nosičom či šatkou a v tom mali dieťa

belusa
autor
15. mar 2012

@alicia28 a akože ako mám s ním ísť von?

belusa
autor
15. mar 2012

no baby tak teda som hotová ani si ísť vybaviť veci ani prechádzka ani nič 😠 😠

estterka
15. mar 2012

@belusa v satke,v ergonomickom nosici 😉 ja som tento problem riesila takto 🙂

chanel5
15. mar 2012

@belusa mali sme presne to iste, dodnes je to utrpenie dlhsia cesta v kociku 😠 , ked bola lahsia mavala som ju v klokanke, tak som zavidela mamickam, ktore mohli kocikovat...

belusa
autor
15. mar 2012

odpadnem ☹ ☹ ☹

zitaje
15. mar 2012

@belusa ale ved satka je praveze super na taketo veci, mozes ist na prechadzku kam len chces, vybavit co len chces, vratane uradov, obchodov (dobre, skusat si oblecenie asi nebudes 😅 ), nemusis riesit nastupovanie na mhd, babo bude pri tebe pokojnejsie, bude mat vyhlad a navyse blizko zdroja potravy 😎 , len pozor, co za nositko si vyberies, lebo klokanka je jednak velmi nevhodna pre dieta, pretoze v nej visi a nema vhodnu oporu, ale okrem toho aj nepohodlna pre maminu. Cize satku alebo nejaky ergonomicky nosic a veselo mozes ist, skoro ako ked si bola tehotna 🙂

estterka
15. mar 2012

@belusa satka a ergonomicky nosic nie su klokanka-nebolia z toho plecvia ani nic ine. neviem preco takto reagujes na rady-su mamicky,ktore len nosia,kocik vobec nepouzivaju. u nas nosila intenzivne po vonku cela rodina-od muza az po moju mamu! v satke a ergonomickom nosici chodim stale kazdu nedelu na trh-kocikom nemam sancu a keby ju necham behat,nenakupim. ergonomicky nosic mame stale v aute prave na tieto situcie-ked potrebujem vybehnut do obchodu,na urad atd-je to rychlejsie ako skladat kocik a dostanem sa vsade po schodoch.

katy1979
15. mar 2012

@belusa dievca a ty si co taka nestastna. teda tí smutní smajlici. hlavu hore su aj horsie veci ako placuce dieta v kociku. za par rokov si ani nespomenies. vacsinou zaberie naozaj iba nosit a nosit a nosit. mne revali obaja v kociku. prveho to preslo ked zacal chodit. druhy je schopny hulakat aj teraz. kym boli maly skoncili v mancuce ci v satke ktoru som nosila stale pod kocikom. vo vasom veku teda vacsinou v nositku a kocik bol na nakupy. celkom luxusny nakupny vozik.
Ale kludne mozes vyskusat aj druhu radu ktoru ti tu budu davat t.j. nechat tak nech place. je to len na tebe ktoru variantu si zvolis. Ci je az take zle ze tie deti sa citia isto pri mame a nie v kociku kde ziadnu istotu nemaju?

dolynkaa
15. mar 2012

@belusa my sme mali tiez tento problem, ani hlboky kocik ani sportovy, nechcela sediet v nicom, nechcela byt ani vo vajicku, ked mala 10 mesiacov tak sme jej kupili bicykel smart trike kde sa dala priputat a stal sa zazrak...........dcerka ho milovala, nemala problem v nom sediet, dokonca ked bolo zle pocasie tak sme sa vozili vo vnutri.......kooooonecne sme mohli chodit aj na prechadzky, prajem pevne nervy 🙂

masinka
15. mar 2012

moja Dianka bola taka, ze od malicka vrestala v kociku na cele sidlisko... tak sme sa od babyvaku cez rozne satky nakoniec prepracovali k Manduce a v tej som ju vlacila az kym nezacala sama behat.... nastastie uz ako 11 mesacna 😀
bola to ale dost divocina - vpredu dieta v nosici, vzadu ruksak s proviantom a nahradnymi vecami pre dve deti, dvojrocne dieta za ruku ( a nakup v druhej ruke.)... pristavovali ma rozne babicky a lutovali chudatko male v nosici ako mu tam musi byt teplo, ale mna nikto nepolutovat 😉.... ale oproti chodeniu s kocikom co som absolvovala predtym s najstarsou, to bola zrazu ohromna sloboda - nemusela som nikoho otravovat pri nastupovani do MHD, obchadzat cestou na postu cele sidlisko, ale som to zobrala pekne krizom po schodoch .... takze az na to nosenie nakupov to bolo vazne super.... 😀
teraz moje zlaticko najmladsie zacina tiez cirkusacit v kociku... lenze v nosici vymysla tiez, tak vcul babo rad 😨

janica81
15. mar 2012

Ahoj....my sme nemali radi kocik od zaciatku, davala som ju tam tesne pred zaspatím..a nemusi ho ani dnes ....

feb13
15. mar 2012

@belusa Tiez sme mali podobne obdobie, mozno od tych 7 mesiacov, tykalo sa to aj autosedacky. Bolo to kvoli priputaniu, neznasal ked sa nemohol hybat. Trvalo to par mesiacov, potom to samo preslo, uz sa v kociku pekne pozera na auticka. 🙂 Nam vtedy zabralo jedine ze som mu strcila do ruky nieco na papanie, suchy rohlik alebo psenicne chlebicky.

zu2za3na
15. mar 2012

no najhoršie je,že maminky sa snažia vybrat super pohodlný luxusný kočík a nakoniec sa ten ich drobec v nom ani neohreje...

mandragora22
15. mar 2012

@belusa
@monnikka my sme mali podobny problem, avsak bola zvedava, sportova cast mi to trosicku ulahcila, neputala som ju nikdy, to nezniesla, akonahle videla svet zo sportoveho kocika, drala sa z neho von, takze amen tma. dnes ma vyse 2 rokov a uz od roka cupita po svojich, hlavna vec, ze mam doma takmer nevyuzite golface 😀 😀 😀 😀 😀 a spanok v kociku? spinkavala mi na prechadzkach nanajvys 45 min., bola ako hodinky. ked zaspala o 13 hod. vedela som, ze o 13,45 sa zobudi. ci uz doma, alebo von. takto spala 2x do dna ako babatko. strasne..... dnes mi spava lepsie. spi raz denne, 50 min, niekedy potiahne aj 1,5 hodiny, ale to je luxus 😀 😀 uz som si zvykla, ale chapem, ze je to tazke. ked vidite tie mamky, ako sa prechadzaju hodiny a hodiny po vonku a dieta im spi ako zarezane a to vase len vrieska a vrieska, az sa hanbite vobec vonku vyjst... hrozne casy. som rada, ze podrastla 😉 😉 🙂

natas4
15. mar 2012

@belusa
@estterka
@katy1979 nie vzdy pomoze Manduca (resp. ergonomicky nosic)..moja mala od narodenia neznasa byt v kociku a tak sme kupili Manducu a neznasa byt aj v nej..ani doma ani vonku..vydrzi byt v nej max 20 minut a potom zacne plakat a nervy chytat...tak nase prechadzky su kratke a pohybujem sa len v okoli bytu aby som nemusela dlho utekat s placucim dietatom domov...ja uz len cakam kedy mala zacne chodit 😝 u nas nezabralo nic ani tolko vychvalovana Manduca

katy1979
15. mar 2012

@natas4 nieco jej tam musi vadit. neboj sa ani moj druhorodeny to vzdy nezniesol. starsieho akoby si natrela na chleba ked si ho tam supla. pri mladsom sme museli tiez dlho pouzivat satku lebo nezniesol ramena schovane vo vnutri. sice sa teraz nosime naozaj vynimocne ale akonahle mu zacne nieco vadit tak musi ist von.

estterka
15. mar 2012

@natas4 neviem,je to pre mna zvlastne a tiez si myslim,ze nieco konkretne v tej manduce vadi a dalo by sa to napravit. neviem si predstavit,ako by bolo dietatu lepsie,ako u mami na rukach v jej uplnej blizkosti 😕

abbey1
15. mar 2012

Osoben aj u nás fungoval kočík, i špportový, iba ako nákupný vozík a dieťa vždy na rukách. Kamaráti sa nám už z diaľky vždy smiali. 😉 Neriešila som to, dcéru som nosila a kočík tlačila (s nákupom). Zrazu mala malá 16 mesiacov a sama sa začala do kočíka pýtyť. tak sa teraz pre zmenu vozí, pokiaľ nelieta na ihrisku. Bum! Zo dňa na deň prišla zmena. Trošku neskoro, ale predsa.
Často sa rieša "prpblémy", ktoré vôbec problémami nie sú. Proste deti vedia, čo chcú a kde im je lepšie. Rozumná mama to akceptuje a nebojuje s nimi. 😉

abbey1
15. mar 2012

@natas4 Ani u nás sa neujali nosiče. Proste sme nosili na rukách a tam bola maximálne spokojná.

dusika11
15. mar 2012

u nas platia chrumky chrumky chrumky..myslim kukuricne aked uz nic tak opet chrumky..a potom cumel..pri dvojickach si nosenie na rukach nemozem dovolit..no neviem zeby ho nieco tlacilo:::??pri dvojicky su trocha uzke kociky..pri jednom neviem..ale..ja si nosit nemozem dovolit...takze pekne papkaju a priberaju 😀

katy1979
15. mar 2012

@natas4 u nas som viackrat musela odopnut manducu ale stale mi visel na rukach v tej istej polohe ani sa nepohol. jednoducho akoby mu vadilo to tesne okolo seba ale byt na tesno s maminkou to ano. kolkokrat mi aj doma ruky odtlaca od seba ale tak je prilepeny na mne ze ani komar by sa tam nezmestil. nikto im nevidi do hlavicky skreckom malym

belusa
autor
16. mar 2012

@katy1979 nemyslela som to tak, že som nešťastná len prekvapená lebo mám troch synovcov a všetci celé kočíkovanie prespali aj deti všetkých kámošiek no proste ešte som sa s tým nestretla tak som prekvapená 😉

kkupka
16. mar 2012

ja mám ten istý problém, riešim to tak,že s malou idem vonku vtedy keď má spať, lebo ináč mi stále v koči plače. zvykli sme si na určité hodiny, keď ju dávam spať doma a kedy vonku a zatiaľ to ide. keď nechce spať a sme vonku mne pomáha len to, že ju posadím 🙂

natas4
16. mar 2012

@katy1979 to ano do hlavy im nevidime..no neviem co jej vadi...ale ja si myslim, ze je to tym ze je strasne ziva a vsetko chce preskumat a to sa jej ani v kociku ani v Manduce nepodari 😅
@estterka ani na rukach mi nevydrzi moc dlho...po case ma zacne stipat do krku a ukazuje mi ze chce ist dole...tak ju dam dole a za minutu chce ist zas hore, dalsiu minutu dole a tak sa to opakuje...ja mam niekedy pocit ze ona sama nevie co chce...aj by chcela byt u mna ale zaroven objavovat svet

alicia28
16. mar 2012

@belusa je x dalsich moznosti, nosice, baby -vaky , šatky ako nosia ženy deti v indii ,,,tam kociky nemaju a vobec to neriesia, a su to velkomesta.... nie ako u nas BA KE atd. to su dedinky oproti mestam co maju tam 😀

katy1979
16. mar 2012

@natas4 no mas tzv. normalne dieta. to je normal ale zvyknes si 😉 toto uz ani nevnimam taketo natahovacky to bude este dlho trvat teda aspon u nas to este nepreslo.

@belusa hold no akurat tvoje dieta bude ine. zvyknu si aj ostatní. joj ako som si ja myslela ked sa mi narodil mladsí ze hura on bude mat kocik rad kedze prvy mesiac bol kocik kamarat. hups nie je to nas najvacsi kamarat. neboj sa bude lepsie mozno za mesiac mozno za dva mozno za pol roka. a reci hlavne mojej mamy ktora to tiez nechapala ze preco place ze to sme si ich tak my naucili lebo som ho tam nenechala aby plakal. akosi nechapala ze on je naozaj schopny prevrestat celu cestu vonku cez cele mesto.

dusika11
16. mar 2012

@katy1979 este som zabudla ze moji maju radi spat len v postielke takze idem s nimi von iba ked mame rezim byt hore 😎 akonahle idu do rezimu spanku ideme domov..nepresvedcim ich spat v kociku..ci aj tvoje nechce mat svoje pohodlicko postielku atd..moji spali v kociku len v chorvatsku ked boli na totalku unaveni zo slniecka a zmeny vzduchu ale tiez tomu predchadzal plac...no..a este jedno ma napadlo...netreba vybrat dieta s kocika a kocik tlacit...automaticky si to dieta vsimne a je problem..my sme toto mali u babiek..a mala som co robit aby som si zaviedal naspet svoj rezim...to znamena nevyberat von ked place len dudlik caj mlieko ale nie na ruky,..hm..pri dvojkach nejake skumanie babetka sa neda..tam musi byt pevny rezim...a obidve deti zladene..aj v spanku aj v jedeni atd..inac by som sa vobec nikde nepohla..tak vela trpezlivosti..odpozeraj a uvidis sama