7 mesačný syn je už štyri dni bez stolice

melkav
12. sep 2017

Ahojte, mam sedem mesacneho synceka a on uz 5 den nekakal. Vzdy iba taky frc bol na plienke. Neviem ci je to v poriadku. Neplace ani nema tvrde brusko A poprdkava si. Este sa nam to nestalo a mam strach preco nekaka. Vzdy kakal kazdy den maximalne kazdy druhy a teraz toto. Je to v poriadku? Da sa mu nejako pomoct?

zabina27
12. sep 2017

@melkav ja by som skúsila rúrku a uvidíš, či sa vykaka a koľko alebo fakt nepotrebuje.... A dávala by som nezapekacie jedla, jablko, slivku, hrušku, vlocky do prikrmov, nech z toho priebežne kaka

melkav
autor
12. sep 2017

No vraj ked nema bolesti nemala by som rurku pchat ...tak ja fakt neviem uz :( al ani dneska nebude kakat tak uz skusim aj rurku

marlenka222
12. sep 2017

@melkav maleho zrejme zapieklo. Nasej sa to stavalo z nutrilonu a doteraz stava z bananu. Skus kupit probiotika a dat mu kazdy den. Nie neprezenie ho iba ho povoli. Ked davam probio,kazdy den to ide. Ked nie,su aj 4 dni kedy nic. Za mna -apo laktik sice drahy ale na mesiac. A pre rypalky, nie,nebola som s nou u lekara,lebo telo v 2 rokoch nema sancu byt zvyknute na urcite jedlo,takse casom sa upravi. Cim vac vysetreni,tym horsie.nehovorim o vaznych veciach ale toto sa da riesit

jankaga
12. sep 2017

@melkav otazka, kojis? Ak ano tak je uplne normalne, ze aj tyzden dva nemusi kakat

pininka
12. sep 2017

Ked nieje nervozny, ma makke brusko a prdka je to ok, ak j kojeny. Ale ja by som uz rurku dala.

kysucania
12. sep 2017

Ak ide o plne dojciace dietatko tak je to v pohode, je to bezne. My sme takto na piaty den boli aj na pohotovosti a poslali nas domov, bezna vec. Naozaj stacili masaze bruska, spravne nosenie na tigrika a moja uprava stravy (pomoc cez mliecko). Islo to aj bez chemie a rurok

jankaga
12. sep 2017

Presne tak, radsej mu pocvic nozickami, pomasiruj brusko,

jonnie
12. sep 2017

Ak kojis...je to normal.
tiez odporucam probiotika. Ale ni hadicky by som sa nebala-pokial mu denne nebudes takto vyvolavat stolicu.

marlenka222
12. sep 2017

@jonnie ani ja som nedavala hoc radila aj lekarka hadicky
To akurat crievko zlenivie a potom to bude stale tak.

sarra01
12. sep 2017

Moja 9mesacna dcerka 8dni nekakala a uz bola z toho dost placliva tak som pouzila "recept" od mojej starkej. Nechtom som oskrabala trochu detskeho mydla (tak 1/2 velkosti hrasku) dala som to na vatovu tycinku a tym som jej pomastila okolie konecnika. Potom som jej zacala zdvihat nozicky a to co sa stalo potom mam az odfotene 😀😅 Az som videla na nej ulavu aka bola stastna ked sa jej ulavilo.

stankadu
12. sep 2017

ak je drobček v pohode, neplače a nič ho nebolí, tak by som to neriešila. Ved keby tam je nejaký problém tak maličký to dá najavo nepokojom a pod. A rúrku už vôbec nie.

bianca
12. sep 2017

@melkav pokial to jeho neako neobmedzuje neboj sa. Vela vela tekutin , neviem ci davas ovocie , ak ano tak zaradit slivku. Cajik s feniklom pre babatka bol napr u nas total top. Vynachat na par dni ryzu, mrkvu , banan. A este teply kupel. Nech si kopka nozickama .

zeny pre pana krala. Rektalna rurka sa pouziva pri nadmernej plynatosti a nie pri vybavovani stolice. A aj to len v nevyhnutnom pripade.

melkav
autor
12. sep 2017

@jankaga ano kojim ho ale dobteraz vzdy kakal

melkav
autor
12. sep 2017

Dala som mu dneska jablko tak hadam mu daco uvolni ..a maso mu asi uz nejdem davat a skusim na obed slivku

jankaga
12. sep 2017

@melkav to neva, to sa stava bezne pri plne kojenych detoch. Takze to je ok

melkav
autor
12. sep 2017

@jankaga ano ale do teraz vzdy kakal a zrazu nic len si prdka ...nemusi kazdy den kakat ja viem ale 5 dni je uz asi vela ...

jankaga
12. sep 2017

@melkav nie je vela. Ako hovorim aj dva tyzdne niektore nekakaju

aduska121
12. sep 2017

Ahoj my máme ten istý problém syn má rok a pol a stále ho zapeka boli sme aj na pohotovosti ale tam mu dali len injekciu na ukludnenie...poradili mi kúpiť sirup na zmekcenie stolice kúpila som laktulosu som spokojná v nedeľu som mu dala prvú lyžičku a včera poobede druhu a dvakrát sa vykakal...ten sirup sa môže dávať od pol roka pol lyžičky skús vyskúšať....na nepomáhal ani kompót ani harmancekovy čaj ani nič také a už som bola zúfalá celá rodina sme boli nervózny a dnes ráno mal zase stolicu síce menej ale aspoň voľačo

aduska121
12. sep 2017

A môže sa to dávať aj dojčením deťom 5 dni je podľa mňa už naozaj dosť dieťa potom môže dostať aj krce...mne malý ani nechcel chodiť nič stále plakal a hneď ako sa vykakal poriadne sa vyspal a behal po celom byte 🙂

kallanchoe
12. sep 2017

pokial kojis je to ok.Moj maly nekakal aj 13 dní, tiež som sa zlakla. Bol pritom spokojny, nebol ani zapeceny, nemal krce ani nic. Moja dr. tiez hovorila ze ked je kojeny je to v pohode.Ze u kojenych deti je aj 10 dni ok nemam sa bat ked mu to nijak neprekaza. Nijak som to neriesila. Proste sem tam sa mu to stalo. Mal take obdobie asi okolo pol roka ze kakal mozno raz za tyzden. Jak to prislo tak aj odislo. A po 13 dnoch sa normalne vykakal akokeby sa nic niedialo. Urcite jablckom nic nepokazis. Teraz malemu ked jeden den nekaka tak dam slivkovu vyzivu ta stale zaberie... Hlavne nech ma tekutiny dost 😉

zabina27
12. sep 2017

baby ale on ma 7 mesiacov, cize asi nie je uz len cisto kojeny, uz asi ma trochu prikrmu zavedeneho, cize by mal aj nieco vylucovat... nemusi vela, ale priebezne. ten "frc na plienke" moze byt aj to, ze sa trochu posnazi, trochu vyjde, ale nejde mu to vsetko. preto som napr. pisala, ze skusit rurku. nemusis @melkav ho s nou trapit, ale len skusit (1 - 2x za den), pokial nepojde, tak asi fakt nepotrebuje, ale ja mam s malou opacnu skusenost ☹ tiez bola spokojna, nebolelo brusko, ale kakat jej neslo, ked som dala rurku, vyslo vela... ale ona nam nechcela vela pit, tak asi sa jej aj horsie kakalo. cize u nas - babo ani nebolo nespokojne a pritom bolo zapecene ☹ a prispelo to aj k zdrav. problemu, co sa neskor vyvinul, neviem, ci je to mozne aj u chlapca, ale treba davat pozor na pravidelne a priebezne kakanie, to uz musi autorka vediet, kolko a co maly papa, ci ho ma z coho zapekat...

melkav
autor
12. sep 2017

Dakujem pekne za rad ja dufam ze sa vykaka uz ak nie skusim zavolat doktorovi co mi povie dufam ze to bude okej ..ano uz papame dvakrat denne plus kojenie tak neviem ci je to ok preto sa bojim :(

lubica221
12. sep 2017

@marlenka222 môžem sa spýtať aké probiotiká dávate?

jankaga
12. sep 2017

@lubica221
Aha to je fakt. Probiotika su dobre biogaia a probiofix, co som ja davala
Treba aj vela tekutin davat, hrusku, slivku, tie zmakcuju stolicu

marlenka222
12. sep 2017

@lubica221 Apo laktik, teraz na striedacku linex kvapky.

lubica221
12. sep 2017

@jankaga s biogaiou nemam dobre skúsenosti, nepomohla synovi ani ked mal hnacku ani teraz ked malo kaka, probifix vyskusam

lubica221
12. sep 2017

@marlenka222 apo laktik ani nepoznám idem googlit

jankaga
12. sep 2017

@lubica221 probiofix je vraj aj lepsi ako biogaia.

melkav
autor
12. sep 2017

Ja nedavam probiotika...mala by som?

jankaga
12. sep 2017

@melkav no ono ak mas um uz s probiotikami tak nemusis. Ja mam um uz s probiotikami, ale aj tak obcas davam koli imunite, napr. Terazsom zacala kazdy druhy den malemu dam priobiofix imuno.