7 mesačné dieťa nechce byť v športovom kočíku

lylyjana
10. apr 2021

Ahojte. Idem si po skusenosti a rady. Maleho som presunula do sportoveho kocika, lebo uz sam sedi, je hrozne zvedavy a ma 2 spanky na den, ktore spi v postielke, tak nech v kociku nieco aj zazije, nie len pozre na striesku. Chodime kocikovat vzdy poobede.
On je na svoj vek velmi mobilny, sam si sadol v 6m, stvornozkuje, uz sa stavia na nohy, tak uvazujem, ci ho to proste nebavi len tak sediet, ale mozno mate nejake rady 🙂

Mame Cybex Priam Lux 2018, no dlho v nom nevydrzi, max 30min. Skusala som mu pripnut aj nejake hracky, ze sa mozno nudi, zmenit mu polohy v kociku, no neuspesne. Mam ho natoceneho k sebe, chvilu je fajn, potom sa zacne pucit, prehne sa ako luk, potom zas fajn, potom chce ist do predu ale tie bezpecnosne pasy ho zastavia a chyti nervy. Proste je vkuse cirkus a konci to placom a velkymi slzami. Vo vanicke nemal problem s kocikovanim, vacsinou teda spal, akonahle bol ale hore, tiez odtial chcel vyliezt po chvili.
Nemate s tym skusenosti?

P.S. v nosici nevydrzal od narodenia dlhsie ako 15min. Cize tato varianta chodenia na vzduch je nepripustna.

pribinak
10. apr 2021

Skús ho otočiť v smere jazdy. Niektorým deťom vadí že idu v protismere

zuvelyn
10. apr 2021

Moj ma 11 a tiež sa mu uz nepáči.nebavi ho to tam sedieť ale chodiť este nevie. Vydrží tu pol hodinku tiež tak na dlhšie nechodíme... neriešim to uz nijako, ked je vonku pekne vytiahnem cestovný postieľku na terasu a tam sa hraje, alebo na zemi na deke alebo na hojdačke. Ked je škaredo tak sme doma, a vonku tu pol hodinu teda...prechadzky nam hold skončili 🙂

ruzasipova
10. apr 2021

@lylyjana Otoc ho v smere jazdy, aby videl hlavne okolie, nie teba.

nika_m
10. apr 2021

Otoc ho v smere jazdy...mne sa tak syn nervoval ked pozeral na mna...asi ma mal dost 🤷🤣

lenuska9999
10. apr 2021

Môj syn tiež absolútne nechce byť v kočíku. Stále sa z neho snaží vyliezť. Ale v trojkolke by bol aj celý den..

37373
10. apr 2021

@lylyjana Mala som kočík otočný v oboch smeroch, nosiče, v ktorých byť syn nechcel a naše prechádzky po 10 tích minútach končili tým, že v jednej ruke som držala jeho a s druhou tlacila kočík. Bolo to vážne dobré fitness 😊

lylyjana
autor
10. apr 2021

@37373 toto fitness poznam. Este obleceny v zimnom overale, smyka sa o moju bundu a tlacit kocik hore kopcom. Eňo ňuňo 😂

juliet86
10. apr 2021

co mozes skusit: otocit ho ako baby radili. iny sklon inak obliect. nesvieti mu slnko do oci? a este 2tajne zbrane : pusti mu hudbu z mobilu. daj mi do ruky pol rozka. alebo chrumku. ine mi nenapada. potom ked uz tak len odrazadlo trojkolku skusit.

gbgb
10. apr 2021

@lylyjana moj syn bol taky. Kočíky, postieľka, trojkolka nabtpačenie, vajíčko, autosedačka najväčší rev. Nosič horko ťažko od 4m do 7m počas nákupu polobehom. Od 12m bŕkal na odrážadle a autosedačku začal tolerovať až v 2,5r.

37373
10. apr 2021

@lylyjana 😊,, neboj sa každý večer som zbuchala veľkú celú čokoládu na dobytie energie. A cestovanie autom?... Musela som zastavovať,, čo mi tak strašne plakal,, potom som prišla na to, že sa trochu ukludni, keď mu spievam.. Avšak po pol hodke spievať 5 uspavanok dookola to nebola sranda.
Ale neboj, všetko tak rýchlo prejde a deti už budú veľké.

siska53
10. apr 2021

@lylyjana tak ho otoc do smeru jazdy...

luxus10
10. apr 2021

@lylyjana jedna vec je ze posediet posedi, ale nemusi sa mu dobre sediet dlhsie...
dalsia vec je kocik, nevhodna sedacka, zle sa mu tam sedi, da sa ti dat aj do uplneho lahu?mas v kociku fusak? nesmyka sa mu dole telicko ked je v sede....lebo toto robia niektore kociky -z 3 komb., nie vsetky...

ja mam vybornu skusenost s cam cortina x3, nafuk. kolesa, fusak, vesacie hracky...maly mi nechcel ist z kocika von, dal sa dat do uplneho lahu-aj nohy, sedacka otocna v oboch smeroch-no proste zazitok z vozenia...

andreatytler
11. apr 2021

@lylyjana Joj... to on ti tam uz sediet nebude aj ked ho otocis v smere jazdy ale pomoct to moze. Mam tiez takeho aktivneho drobca a prave to obdobie kedy objavil svoju mobilitu bolo najhorsie. Vtedy oni nechcu nic ine len sa hybat. Kocik je muciaren. Vydrzal v nom len s cumlom a musela som ho neustale niecim zaujat... pozri auto, lietadlo, havo, tu mas listocek/kvietok/papecok. Vzdy som chodila s celou hrstou pupavy a listov, ktore som mu strkala postupne do ruky ako ich po prestudovani odhadzoval. Ale aj to vydrzal len pol hodinu. Druhu polhodinu som robila akcne kocikovanie aby mal zabavu. Mykala som s kocikom doprava, dolava, dopredu, pribrzdila. Lietal tam ako na husenkovej drahe a vydrzl este dalsich 20 minut.
Teraz ma 16 mesiacov a vydrzi aj 45 minut v klude ale von chodime 2x denne. raz na peso a raz do kocika. Alebo skombinujem ze najskor ideme v kociku niekde do parku, tam sa vybeha a potom zase domov.