7 mesačné dieťa hryzie pri kojení

bee822
20. feb 2018

Ahojte, mala ma 7 mesiacov, idu jej zubky a zacala ma kusat pri kojeni. Skusila som pohrozit, vybrala prsnik, ale kuse dalej. Musela som jej dat flasu. Maminky, ktore ste to zazili prisli ste o mliecko? V noci sa normalne nakoji.

gabicka7
20. feb 2018

Ahoj, u nas zabralo ked ma prvy krat pohryzla tak som naozaj nahlas skrikla ze auuu... ostala na mna vyplasene pozerat a potom sa pekne napapala..o tyzden to skusila znova,zase som skrikla..od vtedy ma ani raz nepohryzla ;)

bee822
autor
20. feb 2018

@gabicka7 skusala som..smiala sa na tom 🤔

gabicka7
20. feb 2018

Tak to mate riadnu sibalku 🙂 mozno ju to prejde same... ale myslim si ze ked ju kojite v noci a naozaj saje o mliecko by ste nemali prist,pretoze ked saje automaticky sa vam vytvara nove

tami2014
20. feb 2018

Myslim si, ze nejakymi homeopatikami na zvysenie tvorby mlieka nic nepokazite.
Na to auuuu pozor....ja som tak skrikla len raz a mala sa uz nikdy neprisala. Samozrejme to bol len jeden z dovodov, ale aj tak. Mrzi ma to dodnes.

evulikm
20. feb 2018

Mňa prostredná začala kúsať, keď som ostala tehotná a zmenila sa chuť mlieka. Bohužiaľ, aj sme vtedy skončili s kojením, mala 15 mesiacov.

kormelia11
20. feb 2018

@bee822 mam to iste lenze môj ma 11m a 6 zubov a poviem vám keď kusne je to iný masaker keď som skúšala skriknut tiež mal z toho srandu čiže to už ani neskusam iba,, vytrhnen, robí to aj večer zo spania ma z postele až vystrelí

bee822
autor
20. feb 2018

Dievcata dakujem za skusenosti. Asi budeme mat flasu, uz ma aj prikrm na obedik, tak pomaly odburame aj mlieko.

luba41
20. feb 2018

používate bežne flašu? cumel? dojčíš na požiadanie cez den? dieťa hryzením reaguje pravdepodobne na zníženú tvorbu mlieka...štrajkuje..

bee822
autor
20. feb 2018

@luba41 ano na poziadanie. Cumlik len na spanie, flasa nie az teraz.

luba41
20. feb 2018

@bee822 nuž ten cumel, to je dovod..proste prisatie sa vám kazilo s ním/ s cumlom nie je dojčenie na požiadanie/, tým klesala tvorba MM..išlo to postupne a pridaním príkrmov sa to prejavilo, pretože ten zase len znížil tvorbu..

bee822
autor
20. feb 2018

@luba41 malu som kojila cez den kazde dve hodiny. Zobudila sa nakojila som ju, hodin bola hore, 30 min spala a dookola. Myslim si, ze cez den papala dost.

bee822
autor
20. feb 2018

@luba41 a po prikrme som jej dala tiez mlieko

luba41
20. feb 2018

@bee822 ale na prsníku si neuspávala asi..dojčenie a prsník -nie je len jedenie..ono sa to potom takto prejaví, že dieťa si odvykne od prsníka, aj ked bol predtým zdroj potravy...to "dosť" si určila ty, nie ona..dieťa v podstate "zabudlo", na čo prsník slúži....

bee822
autor
20. feb 2018

@luba41 myslim si, ze prsnik sluzi v prvom rade ako zdroj "jedla"

zbruna
20. feb 2018

Skus jej mierne pri dojceni zaklonit hlavku dozadu. Takto som to robievala na radu laktacnej poradkyne (aj ona mala takyto problem so svojou dcerou) a fungovalo to. Skusila som si to aj sama na sebe - zaklonit hlavu a spodnu celust uz len s tazkostami uplne zavries...

luba41
20. feb 2018

@bee822 ano v prvom rade, ale v takisto je to zdroj ukudnenia, zdroj istoty, spojenie s matou, slúži na uspávanie, dieťa ho ptrebuje pri x situáciach na ukludnenie....pokial sa tie ostatné berú ako nepodstatné a nahradia sa niečím iným, tak väčšinou to speje k podobným situáciam..

bee822
autor
20. feb 2018

@luba41 dakujem za Tvoj nazor. O malu sa za den staram na 99%len ja. A na ukludnenie pouzivam ine metody -nosenie na rukach, tulenie a podobne. Nezdielam nazor, aby sa pri kazdom zaplakani daval dietatu prsnik.

taga
21. feb 2018

@bee822 aj mna maly hryzie vzdy ked sa prerezava nejaky zubok - ale ked je potom uz zubok vonku tak zas prestane. A este zacal trochu hryzt ked sa konecne ako tak naucil pit aj vodu z flasky - ma uz 11 mesiacov, to som si vsimla ale tiez po par dnoch pochopil kedy je na prse a nemusi hryzt a kedy pije z flasky a potrebuje trosku zahryznut. On vzdy tak trochu hryzne ked sa prisava len a potom uz pije pekne. Teraz zas idu zubky a vzdy ked idem kojit poviem mu 'jemnucko, to je mliecko, to nemusis hryzkat' a on to uz asi pochopil lebo uz naozaj len tak jemne tymi zubkami kusne ked si chyta bradavku.. podla mna sa aj ucia co a ako ved zrazu maju v puse zuby a nevedia co s nimi.. skus vydrzat kym vyjdu zubky ci sa to potom nezlepsi

erickatt
21. feb 2018

@luba41 môj syn nemal nikdy dudel, na cecku bol 20 hodin denne a kusal. Sli mu zuby kusal a keď som aukla mal z toho srandu. Dudlom to nie je!!

erickatt
21. feb 2018

@bee822 vzdy som mlademu povedala razne NIE, BOLI MA TO!! Ale zuadny naznak úsmevu. Po čase pochopil.

katka1416
21. feb 2018

@luba41 pekna blbost ze s cumlom nie je dojcenie na poziadanie... Ja som kojila 2 roky, dcera mala od narodenia dudku, nikdy ma nepokusala a mlieko si vzdy vypytala a ani sa mi vdaka cumliku nestratilo, tak nepiste somariny. A mlieka som mala az az. Mam problem sa ho teraz zbavit, kedze sme prestali len pred 2 týždňami

yanni
21. feb 2018

Baby, ono to skriknutie musi byt "prave". Mna tiez nasa ako 8 mesacna tak uhryzla, necakane, dovtedy sa to nestalo, ze som skrikla ako keby ma nozom medzi rebra pichli, uplne vystrasena som bola, normalne mi od tej bolesti slzy vysli. Mala sa na mna tiez vystrasene kukla, ja som jej to "vysvetlila", ze cici boli, lebo uhryzla, a ona, ako keby to chapala, pekne sa prisala a pila dalej. Od toho dna ma nikdy neuhryzla a to som ju kojila az do 1,5 roka.

luba41
21. feb 2018

@katka1416 preto sa to nazýva dojčenie na požiadanie, že nekamuflujem potreby dieťaťa cumlom, flašiu, hladkaním, natriasaním..ak ano, som si vedomá. že problemy pravdepodobne nastanú s dojčením..sú deti a deti, niektorým detom nevadí cumel, väčšine narobí problmem s dojčením..nezávisí kolko hodín je denne na prsníku. ale kedy v akej situacii na nom je....tu je problem s dojčením, dieťa len tak nauhryzne, ani ked má zuby...možno uhryzne raz, ale nehryzie permanentne..treba čítať-že hryzie ..a v tomto prípade o "mlieko príde"s najväčšou pravdepodobnostou , lebo mlieko jej už dlhodobo mizne..

ellieellie
21. feb 2018

Nemám osobnú skúsenosť, ale kamoška mala tento problém a laktačná poradkyňa jej povedala, že nemá na uhryznutie reagovať a kričať od bolesti, ale dojčenie v tej chvíli prerušiť. Keď je zahryznutý, tak ho nedávať preč z prsníka tak ako bežne (smerom od prsníka), ale práve naopak pritlačiť mu hlavičku čo najviac na prsník, zatlačením sa mu uvoľní sánka a tým pádom zúbky automaticky pustia bradavku.. vyskúšaj, jej to pomohlo.

katka1416
21. feb 2018

@luba41 necitajte mamilu prosím vas. Nieje to cumlom ako vy pisete. Kazde dieta je ine. Mna za tie dva roky neuhryzla ani raz a nepoznam pripad ze by nejaka mamina stratila mlieko vdaka tomu ze ju dieta hryzie.

yanni
21. feb 2018

@katka1416 Zena nestrati mlieko ani hryzenim ani cumlom. NASA Mala Mala Aj cumel a kojila som 1,5 roka. A uplne pohoda.

luba41
21. feb 2018

@katka1416 ja nemusím čítať, aj mám odskúšané, overené.. moja prax hovorí niečo iné a v tomto konkretnom prípade platí na 99% tá moja..

tatisna
3. mar 2018

@ellieellie pri vsetkej ucte...ak Ta babo ozaj uhryzne do bradavky tak reves ako tur, neovladas sa...totmoze radit len ten kto nebol naozaj uhryznuty 😊