7 mesačná dcérka stále plače

xenia84
14. apr 2018

Ahojte zienky...pomoc poradte...mam 7mesacnu dcerku,je od narodenia takeee temperamentne hlucne dieta 😃 ale...posledny tyzden stale place a nechce k nikomu ist iba mne na rukach...uz som zufala. Nemozem sa najest ,napit,toaleta,sprcha no proste nic.Teda mozem ale to vresti v m9ments ked sa vzdialim na pol metra...doslova na pol metra. Niekedy vresti sice aj ked ju mam pri sebe ale tak mame obdobie zubkov. Aj tak uz nevladzem....

pribinak
14. apr 2018

Vola sa to, ze separacna úzkosť. Prečítaj si nieco na nete.
Je to normalne vývojové obdobie, u niektorých deti je intenzívnejšie, u niektorých menej intenzívne.
Treba ju mojkat, maznat, aby mala istotu

kkubekova
14. apr 2018

@xenia84 Suhlasim s @pribinak. Je to separacna uzkost. Je to narocne obdobie, ale netrva vecne 😉

xenia84
autor
14. apr 2018

No idem to hned pozriet. Dufam ,ze to prejde lebo ocino uz ma depky,ze ho odmieta :( dakujem 🙂

anjelicek26
14. apr 2018

Ocino nech nema depku, moji to mali vsetci styria viac-menej trvalo to 2-3 mesiace a zlepsilo sa to... daj aj jemu precitat, nech si nerobi starosti, neznamena to, ze ho dieta nelubi, proste to teraz "nevie" inak... U nas pomohlo sa tomu podriadit, neskusat dieta oddelit, lebo tu ide o primarny strach, ze ho mama niekde necha...prve uvedomenie si, ze mama a dieta nie je ta ista osoba xixi Aspon ja mam ten pocit... kazdopadne nosit v satke, spat spolu, cim viac bude dieta citit, ze je to ok a mama je tam, tym tato faza bude kratsia... aspon u nas to tak bolo... a vela sa s muzom rozpravat...

xenia84
autor
14. apr 2018

No uz som nieco precitala tak som aspon kludnejsia,aj ocino.Teraz to uz len vydrzat :D

evittam
14. apr 2018

@xenia84 Drzim prsty. Mam teda dve deti a nič podobné ako separacna uzkost nepoznam

alex49
14. apr 2018

ked bude staršia bude ocinova princezná a nebude chcieť mamu pre zmenu 😉

xenia84
autor
14. apr 2018

evittam ved prave to ,ze pri synovi som nic take nezazivala tak teraz je to pre nas trosku sok,ale tak aspon uz vieme o co ide...

xenia84
autor
14. apr 2018

alex49 tak tak...my to odnosime,odrodime,odchovame a ono su to aj tak nakoniec ocinove princeznicky :D

pininka
14. apr 2018

@xenia84 ja mam tri deti a vsetky tri boli take na mna naviazane a mali tieto obdbia. Ale u nas je to logicke, kedze babky funguju iba ako obcasna navsteva a muz robi mimo bydliska. Su teda vacsinu casu so mnou. Tiez ma to vedelo zlosti, hlavne ked som uz nevladala na chrbat, ale na druhej strane tera pri poslednej dcerke to tak neriesim a vychutnavam si to. Pretoze na synoch vidim ako malo ma uz potrebuju, v kolkych veciach su uz samostatni. Za chvilu uz nebudu chciet s nami nic robit a to uz bude to smutnejsie obdobie.

kath1210
14. apr 2018

My mame uplne to iste- 8 mesiacov, idu horne jednotky. Tento tyzden som myslela ze miestami zosaliem. Nikam ani na krok od neho, z vysmiateho drobca sa stal uzkostlivy uplakanec. Dnes sme ale cely den u svokrovcov a je tu ako vymeneny, tusim aj zabudol ze ho nieco boli, tolko tvari ludi ze ma robotu stale a doma to uz pozna. Moja rada- treba zmenit prostredie nachvilu, zmena pre drobca aj mamu, verim ze toto obdobie coskoro prejde.

xenia84
autor
17. apr 2018

pininka aj my sme s malou cele dni same ked tatino taha 12tky a sme od babiek od ruky. Hlavne ked vsetci radia...,,nechaj ju vyplakat v postielke,, no...nechala som a cely den hykala zlatinko...tak z toho som bola uz zufala,ani tak ani tak. Preto som to uz dala tu a po precitani odporucanych clankov kde sa pisal opak som kludnejsia aj ja aj malinka. To mojkanie asi pomohlo. Nechcem zakriknut ale je to lepsie ako pred par dnami 🙂))))