7 mesačná dcérka spáva v perinke. Ako ju to odnaučím?

lenkau22
25. máj 2022

Zdravim, mam 7mesacnu dceru, ktora stale spi v perinke. Musi mat proste ruky zviazane ze ich nevytiahne, inak spat nechce. Rusia ju vlastne ruky Dokonca ani v kociari mi nezaspi, ak aj tak musi byt uz velmi unavena aj to na takych 15minut maximalne. Na druhej strane mam istotu, ked ju dam do perinky ze mi pekne vyspi. No blizi sa leto a tak ju chcem uz naozaj definitvne odnaucit spat takto, lebo v tych horucavach spat v perinke ved by bola cela spotena a ktovie ci by tak aj zaspala. Neviete poradit ako ju odnaucit nejako od tej perinky bez zbytocneho "stresu" babatka. Parkrat v noci ked uz spala som ju z perinky rozviazala a spala do rana, ale aj to spat musi ist v perinke. Nemali ste podobny problem, neviete poradit?

medyna
25. máj 2022

ja by som ju nechala, ked je jej to tak pohodlné ... ked jej to nebude vyhovovať, sama sa ozve ...ešte má čas na odvykanie

ivangeline
25. máj 2022

Neviem ale deti sa na jedno naucia a zvyk je zelezna kosela..tak postupne odnaucat. Napr jednu ruku vonku,alebo sokovo proste nedat perinku a zvycajne do 2t si deti zvyknu na nove..

janulik2008
25. máj 2022

Ja mám neter narodenu v lete. Vonku horúčavy a malá v perinke, vraveli nám že to sa už nerobí dávno že perinka ale inak nespala tak bola v perinke. Vonku 37° a malá v perinke akurát len plienku mala na sebe ;) inak jednoducho nespala a radšej vyspate dieťa ako nervózne dieta😀

fiafia
25. máj 2022

@lenkau22 ja by som ju nechala kým jej tak bude pohodlne. Moja tiež dlho spávala v perinke,že už iba trup v nej mala 😂 a keď jej nebolo už dobre perinky viac nechcela. Načo dieťa zbytočne trápiť

lenkau22
autor
25. máj 2022

No ja by som ju tiez nechala ked jej je tak dobre, len mne ide o tie horucavy, ona sa zvykne niekedy spotit v perinke . Niekedy kym zaspi je nervozna sa vrti v tej perinke az sa tak spoti . Skusala som to parkrat ked bola nervozna dat ju spat bez iba s cumlikom,ale stale sa s nim hrala potom plac stale som jej ho davala a po hodine proste som to vzdala uz ona bola nervozna ze nemoze zaspat a sup do perinky a spala do minuty. Jedine ze bude iba v plienke spat a snad takto vydrzi. Kazdy mi vravel ze dieta mi samo da najavo, ze uz tu perinku nechce, ale kedy to pride

kapanek1
25. máj 2022

@lenkau22 Ja som sa tiež toto s prvým veľmi riešila. Nakoniec sa z perinky vypýtal sám a to som ho viazala na vojaka pevne a silno do perinky na tri šnúrky ako bývajú v pôrodnici. Jedného dňa začal mávať ruky von pomedzi šnúrky a veľmi plakal keď som ho chcela zaviazať. Tak som ho dala do spacieho vaku a tam dlllho spinkal. Ale tiež trvalo kým si zas v ňom zvykol. Teraz zas riešim druhé dieťatko, dievča spáva v perinke swaddle me s rukami hore a ešte ju prevezujem perinkou cez stred tela, bez nej sa mrví a ledva zaspí. Tak tiež čakám že čo z toho bude. Nebude mi tak spať hádam do dvoch rokov. 😀

diewcatqoo
25. máj 2022

Ak sa bojis, ze jej v lete bude teplo, zviaz ju do obycajnej bavlnenej plienky. My sme takto viazali kvoli ekzemu, pretoze sa v 7 mesiacoch do perinky uz nevosiel 🙂

veronika_sk000
25. máj 2022

@lenkau22 ja mam skoro 6 mesacneho a mame ten isty problem, nevie bez nej zaspat a ak by aj, tak sa budi a taha si ucho alebo sa skrabe..dala som usit vacsiu a tensiu perinku, aby mu nebolo teplo

petamich
25. máj 2022

my sme velmi rychlo nahradili perinku plienkou prelozenou do trojuholnika, pod dieta a tymi cipmi sme "zviazali" ruky a nohy mal volne a o par tyzdnov vlastne uz ani to nebolo treba, nas bol v perinke asi dva tyzdne ako julove dieta 🤷‍♀️

ichbinich
25. máj 2022

Klasicku slovensku plynenu perinku nahrad napr. SwaddleMe perinkou - to je iba latka, ale strihana tak, aby sa dala dobre zapnut a ma suchy zips. Maju dokonca viacero hrubiek latky. Ja som kedysi synovi kupila tenku, bavlnenu.
A ked bol rano z nej vymotany a vyskieral sa na mna, tak bol cas ju odlozit 😉
Urcite existuju aj ine firmy. Ale tedapokial sa tvojej dcere tak lepsie spi, tak zozen alternativu, neoducaj ju nasilu - nevyspi sa nikto 😉

lenkau22
autor
25. máj 2022

Akurat pozeram na internete na tu SwaddleMe perinku, vyzera to faj , . vyskusam to kupit, len aby jej to drzalo ruky dole. aj tak z perinky jej nohy uz strcia tie posledne snurky tretie uz ani neviazem aby mala lepsi pohyb aspon noh, ked uz ruky musia byt dnu. A do plienky som ju neskusala zabalit, len sa obavam ze takto by sa mi z nej vymotala predsa ma sily uz dost. Ale dakujem vam za rady

ellaella1
25. máj 2022

@lenkau22 tiež sme dlho mali perinku, dala som spací vak a do 3 rokov bez problémov. Zvyknú si, postupne povolovat šnúrky, aby sa cítili voľnejšie. Vraj keď už nie je morov reflex ci ako, proste sa nelaka na rúčky, tak nie je potrebná perinka.

lenkau22
autor
25. máj 2022

@ellaella1 no ten morov reflex zo zaciatku mechcela spat vzdy sa zlakla a potom som sa naucila zviazat jej pevne ruky a tak musi mat doteraz. Ale do spiaceho vaku sa neda dat ruky dovnutra vsak?

domafi
25. máj 2022

Dobrý deň, existujú aj také zavinovacie tenučké dečky,alebo je môžete zavinut do klasickej bavlnenej plienky/ štvorca/, sú k dispozícii aj väčšie rozmery.

matkahelka
25. máj 2022

@lenkau22 typujem, ze ma zviazane len rucky a nozky ma volne, lebo normalne cela by sa uz do perinky nezmestila. ak tak, ze nohy ma volne, tak by som to neriesila, nechala ju takto spat. holu s plienkou a zabalit ruky.moj synovec takto spaval asi do roka. nebol v perinke, ale v takom cudesnom overale, kde mal ruky pri tele, lebo tiez sa rukami dokazal sam zobudit. ja som toto mala ako vystrahu a svoju malu som teraz preto vobec do perinky nedavala, aby si na to nezvykla 😁

ildiko36
25. máj 2022

@lenkau22 tiez by som ju nechala keď jej to tak vyhovuje, mohla by si skúsiť ju dať len do velkej osusky čo vyzera ako plienka, ja som tak robyla. V pepku teraz maju pekne za 5euro.Na youtub najdeš ako zavynovat dieťa bez perinky

leonie35
25. máj 2022

@lenkau22 Ahoj, moj syncek spaval do 5.mesiacov v perinke. Taktiez ako "vojacik" so zviazanymi ruckami, inak spinkat nevedel, stale sa nimi rusil a budil. Tiez som som sa obavala ako bude spinkat v lete a hlavne nozky mu uz trcali z perinky 🙂 Vyriesili sme to spacim vakom, v lete lahuckym (mal na sebe len body a vak) v zime hrubsim. Tak spinkal do 3.rokov, neskor v overaloch, nakolko bol v noci non-stop odkopany, kedze meni polohu v spanku kazdu chvilu 🙂

ildiko36
25. máj 2022

@lenkau22 maju to v pepku za 4 či 5euro, aj do toho vieš zavinovať dieťa, ja som len velku osusku pouzivala, toto je čistá bavlna a cez leto bud das len plienky a toto alebo este daake body

ildiko36
25. máj 2022
ella_bella
25. máj 2022

@lenkau22 Naša sedemmesačná tiež máva rúčkami, len tak by nezaspala, v kočíku vôbec. Ale perinku sme na jar odložili a používame takú ľahkú zavinovačku na šnúrky, šnúrkami sa to dá dobre zviazať (a potichu rozviazať, len čo zaspí... suchý zips by dieťa možno zobudil). Držím palce 🙂 Časom sa to určite naučia...

ls56
25. máj 2022

Isť na to postupne. Najskôr jednu rúčku uvolniť a kľudne ju nechať s jednou uvolnenou ručkou spinkať aj 3-4 noci nech si zvykne, potom uvolnit druhu ručku. Keď bude vedieť takto fungovať tak preložiť do spacieho vaku, takeho vrecoveho a zaviazať ju šnurkou okolo aby si myslela že je v perinke. Potom už len deň čo deň uvolnovať zviazanie. Moja bude mať 5 mesiacov a asi mesiac je už v spacom vaku, lebo som sa bala že sa cez leto v tom uvarí a do tenšej sa mi nechcelo investovať, lebo som nevedela koľko ju ta perinka bude ešte baviť. Tak som ju odnaučila a je to omnoho lepšie. Keď ju rozopnem, tak neni aspoň spotena až za ušami.😀 ale ak ťa to poteší tak moja kamoška balila do 10 mesiacov🙈

lenkau22
autor
26. máj 2022

@ildiko36 dakujem za radu, dnes som bola v pepcu a kupila som to , zavinula do toho a zaspala. Jet o lepsie ako v tej hrubej perine a duplom teraz v lete

ildiko36
26. máj 2022

@lenkau22 som rada že som ti pomohla, zbytočne drahe zavinovačky kupovať keď aj toto splný svoj účel..Môžeš skúšať cez leto stale volnejšie zabalit aby ručky este celkom nevytiahla ale aby volnejšie v tom ležala. Možno časom bude to jej obľúbená plienka na zaspávanie, a nebudeš musieť zaviazať ruky, bude stačiť keď s tym zakrijes.Môj tiež s tým zaspáva.

ildiko36
26. máj 2022

@lenkau22 som zabudla napisať na skúšku prvo možes vynechať nôžky, to nechaj volne len na ruky daj, ja som tiez tak zacala odnaučiť a kludne spinkal, a potom postupne uvolnis a pri rukach

lenkau22
autor
27. máj 2022

@ildiko36 ano aj v perinke jej nohy uz strcali von a ani som nezaväzovala poslednu snurku aby mala okolo noh volnejsie. No urcite a hlavne to viem potom aj pouzit inde napriklad ze ju tym prikryjem ci v kociku alebo postielke, zavinovacku by mi nrskor uz nebola na nic. Taktiez mam doma aj tie obycajne zavinovacky na suchy zips kde ruky nezaviazes pevne a su mi zbytocne, lebo ju do toho ani nebalim. Budem skusat pomalicky a snad sa uplne odnauci