7 mesačná dcérka nechce spať

lara45
14. jan 2022

Ahojte ženy.Idem si pre radu.Moja malá ma 7 mesiacov.Ako každe dieťa mi od narodenia vkuse spala dokonca som ju musela nasilu budiť aby mi vypila mlieko.Po čase ako rástla bola častejšie hore ale spala mi dostatok cez deň a celú noc.Ale posledný týždeň neviem čo sa stalo.Doteraz mi spala v kočiari bola naučená na kolisanie.Ale asi sa musela buchnuť alebo neviem čo sa stalo akonahle ju dam do kočiara tak neskutočne plače nechce v ňom byť.Slečna chce spať na posteli. To nie je problém,pretože je super že sa to naučila sama ale ona mi teraz spi iba raz cez deň max 2,5 hod. A ma neskutočnú výdrž dokáže byť hore aj 9 hodín je unavená ale najradčej by sa len hrala akonáhle ju dam na postel plače.Aj dnes vstala o 13stej a zaspala mi o 10 večer.Je to normálne kedže ide víkend nechcem kvôli tomu behať na pohotovosť počkám do pondelka a pojdem k lekárovi ale chcem sa opýtať čí s tým máte niektorá skúsenosť ak áno čo vášim detičkám pomohlo.Veľmi sa o ňu bojím je to moje prvé dieťa.Ďakujem za každú radu.
.

misickahus333
14. jan 2022

@lara45 moja mala od malicka pohoda spánok vsetko.. Spala mi v postieľke v s posteli.. Trochu vyrástla a nechce spať nikde inde len v kočíku ako náhle hu dam do postele place ako život podľa maju deti take obdobia...

patka06
14. jan 2022

Máš úplne normálne zdravé dieťa, jeden spánok 2,5 hodiny cez deň stačí
Spánkový režim dieťaťa sa mení tým ako rastie.

lara45
autor
14. jan 2022

Preto sa pýtam aj vás mamičky lebo,mamičky z môjho okolia povedali že to nie je u takého dieťaťa normálne a že počas spánku sa vyvýja mozog a kopu iných veci takže by nemala byť tak dlho hore.

daren1
14. jan 2022

Prepač, ale v čom ti ma pomoct lekar?

tncka
14. jan 2022

@lara45 podla mna len musis najst metodu ako zaspi. Pokial je zdrava,lekar ti co povie?!

lara45
autor
14. jan 2022

@daren1 ja neviem😀 naši ma posielajú s ňou k lekárovi vraj nemôže byť tak dlho hore.Ale inak mi prespí celú noc 2x sa budi na mlieko ale to ani nie že sa zobudí len sa prevaluje.

lara45
autor
14. jan 2022

@tncka ja si myslím že jej nic nie je ,jasne je norvozná idu jej zubky ale neplače,hra sa,ona by sa hrala od rana do rana ak by mohla len nechce spať

patka06
14. jan 2022

Pre pokoj v duši, sa môžeš poradiť s pediatričkou keď pôjdeš na poradňu. Extra kvôli tomu by som tam nešla a už vôbec nie na pohotovosť.
No ak prespí celú noc + 2,5 hodiny cez deň, tak spí dosť.
@lara45

kleopatra114
14. jan 2022

Moja druha nikdy nespala viac ako dve hodiny , dokonca ani ako novorodenec. Spávala zvacsa 2x30 minút , od roka sa jej spánok upravil na jeden obedny a trvá maximálne 40-60 minut. Spi omnoho menej ako jej starsia sestricka, ta miluje spánok. Každé dieťa je iné ..

lenka2710
14. jan 2022

@lara45 môj malý spal v tom období hodinu doobeda a hodinu poobede, tvoja spi v kuse 2 a pol hodiny, takže je to rovnake a v noci sa tiež budil raz na mlieko! Do 9 mesiaca spal len v kočíku a potom ako keby utalo, odvtedy spi v posteli

lenka2710
14. jan 2022

@lara45 a prosím ta, len nech ta nenapadne dávať jej nejaké oblbovaky, len aby spala! Lebo už som to tu čítala párkrát, že čo dať deťom aby spali 🤦‍♀️🤦‍♀️

lara45
autor
14. jan 2022

@lenka2710 no dávam jej pár krat fenistil 2kvapky alebo nurofen ale to len vtedy ak je naozaj veľmi nervózna kvoli zubkom

patka06
14. jan 2022

@lara45 Fenistil by som nedávala len tak bezdôvodne, Nurofen tiež opatrne - veľmi výnimočne, skús radšej gély na zúbky,
Tak mi napadá, Fenistil na prerezávajúce sa zúbky ti naordinoval kto?

lara45
autor
14. jan 2022

@patka06 doktor mi naordinoval.Ten mi odporúcil viac kvapiek ale nechcela som malu predavkovat aby si naňho nezvykla.Gely davam aj cameliu ale gelyk nechce a camelia jej ani nepomaha si myslím

lenka2710
14. jan 2022

@lara45 a kvôli čomu ti to dr naordinoval? Ja dávam fenistil, len keď je chorý, alebo keď ma nejakú alergickú reakciu, určite nie stále a ten nurofen ozaj len keď je zle! Maly bol napríklad po tej Camilii kľudnejší 🤷‍♀️

patka06
14. jan 2022

@lara45 presne tak nie je dobre zaťažovať detský organizmus liekmi, preto som písala, že dávať naozaj len v krajnom prípade. Mám pocit, že Fenistil je v poslednej dobe všeliek na všetko, ja by som ho nedávala vôbec.
Camilia je homeopatikum, neočakávaj extra veľký účinok.

lara45
autor
14. jan 2022

@patka06 ja viem davam jej asi každý druhý deň.A nemyslim si ,že je po nej kľudnejšia nevidím po nej žiadnú zmenu🤷‍♀️

lara45
autor
14. jan 2022

@lenka2710 aj mne keď bola mala nachladená tak mi naordinoval 2 kvapky ale ja som veľmi nechcela tak povedal ,že jej mám dať aspoň jednu žeto pomáha aj na zúbky lebo ju to ukludni