6týždňový sa nevie vykakať a potom kaká riedke

deedol
6. jún 2018

ahojte, syn ma 6 tyzdnov a treti den problemy so stolicou. vcera pomohla rekt. rurka, dnes som mu v zufastve dala glycerin.divne je, ze sa nevie vykakat, ale potom kaka riedke. je dojceny plus dokrmovany. um sme nemenili. mate s tym nejaku skusenost? doteraz kakal pekne sam min. 1x denne a casto aj viackrat. dakujem

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
autor
6. jún 2018

@lenkakravcova, vcera mal strasne krce a nekakal vyse 48 hod. (vykakali ho u lekarky). dnes mal zasa krce, no mozno sa chcel len vyprdiet, ale problem je, ze ked som zaviedla rekt, rurku, odisli nielen vetry, ale aj stolica. neda sa rekt. rurka pouzit tak, ze odidu len plyny? budem vdacna za radu, lebo dnes ta stolica fakt vyzerala taka "nehotova".
ine sposoby na plyny nam zatial moc nezaberaju, ale ak mate nejake osvedcene, napiste 🙂

pininka
6. jún 2018

Podla mna to nieje problem s kakanim, ale su to koliky. Ak nekaka tvrde urcite by som isla do kvapiek aj pri kazdom jedeni, ktore su na to urcene. Treba davat vela na brusko a cvicit aj s nozkami. Pozor na rurku, moze si zvyknut a potom sa ti uz inak nevykaka.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
autor
6. jún 2018

Cvicenie s nozkami a davanie na brusko robime v ramci moznosti, ale krpec ma reflux, tak musime opatrne. (Ked sa zobudi, tak cvicenie nehrozi, lebo chce jest, a po najedeni s nim velmi nemozem manipulovat. Ale skusame🙂) Skusime este masirovanie bruska. Tiez moc nechcem pouzivat tu rurku, lebo teraz fakt kakal nieco, co vyzeralo ako hnacka, takze tym zbytocne prisiel o vodu, ale mal take krce, ze som uz nevedela, co mam robit. Funguje aj to nahrievanie bruska?
Kvapky som zacala davat Espumisan na radu lekarky, tak dufam, ze zaberu. (Kolko to potrvaaa? Su to este len dva dni, ale je to fakt peklo.)
Inak, nemoze mat problem s vetrami, lebo dokrmujem cez cievku? On sa vzdy nahlta vzduchu, lebo ju casto "pusti" a treba ju zaviest znova.
Inak dakujem za rady, baby🙂

marissenka
6. jún 2018

Koliky...-prejdú... dieťa aj nevie zvierac poriadne ovládať,tlačí,ale riťku zviera...mastit bruško s pupikom,cvičiť s nožičkami,polohovať,dávať viac krát pri kŕmení odgrgnúť,teplé na bruško,feniklovy čajík...espumisan,alebo sab symplex -da to tuším volá...a treba vydržať

marissenka
6. jún 2018

A keď ti grcka,mne sa osvedčilo po kŕmení ponosit vo zvyslej polohe cca 10-15 min...

deedol
autor
6. jún 2018

Nosime. Teraz sa pogrcal po hodine :(
Skusime este ten Pupik 🙂
Dakujem 🙂

janulik2008
6. jún 2018

skus sab simplex kvapky tie malej pomohli 🙂🙂🙂

katrin21
6. jún 2018

@deedol rektalna rurka je fajn, neboj sa jej a vobec neries, ako casto kaka, ak je kojeny, nemusi kakat aj tyzden.... preco ti vadi, ze sa vykaka cez rurku? bud rada.. male babo je malokedy zapecene, ale vyprdkat sa potrebuje a aj sa vykaka cez rurku vacsinou, je to dobre..... rurka sa da prudom vody pekne vymyť ....
inak aj by boli koliky, tak SAB SIMPLEX je TOP,8kv pri kazdom papani do mliecka.. vsetko ostatne je slabe. a rurka k tomu, kludne aj 2-3x denne, neboj sa toho.. nechaj mu ju aj 5 minut, cvic nozickami a nech si prdka a kaka podla potreby pri tom...

chvostik1
6. jún 2018

Babatko nemusi kakat kazdy den. Ak kaka riedke, urcite to nie je o tom, ze by sa nevedel vykakat. Kup mu probiotika, kup si antikolikovu flasku s cimlikom (mam). Pripadne v lekarni predavaju kremik na brusko "Pupik" - detickam sa z neho ulavi, aj sa vyprdkaju, aj vykakaju. Nasej pomahal teply kupel, pupik a masaz bruska kym sme nezmenili D vitamin, z ktoreho mala vazne problem s vyprazdnovanim (tvrda stolica)

petrakl
6. jún 2018

My sme kakali od 6 týždňov mimo plienky...keďže vždy keď mu trebalo kakat..tak sa pucil.. tak keď som si ho oprela chrbatikom o moje brucho a pokrcila mu nozky vykakal sa...Dva krát sa mi v tých prvých týždňoch stalo...že po kúpaní do uteraka...tak som ho začala dávať nad umývadlo v, ktorom bol nocnik..a tak sme kakali aj piskali asi do roka a potom už na nocnik...Dodnes mu musím pripomínať nech sa ide vykakat...(ma 2,5roka)a tiež sa puci a to nemá tvrdú stolicu.. papa veľa ovocia zeleniny...ešte ho aj kojim..
Tak moja skúsenosť.

deedol
autor
6. jún 2018

baby, dakujem za rady. mam este jednu otazku. ako mozem pomoct krpcovi, ked uz dostane tie krce a nevie sa vyprdiet a strasne place? je nejaky sposob?

evalin88
7. jún 2018

Moj maly ma 9 tyzdnov trapi ho to iste mesiac. Zacala som jest susene slivky behom dna a raz az dvakrat denne zacal kakat. Citala som ze slivky mozem namiesto sladkeho tak som skusila. Ak mava tvoj nafuknute brusko ( mne to pripomina zabu ma ho take gulate tvrdsie okolo pupku. Ked uz to ma skus ho pomasirovat okolo pupka kruzive pohyby smerom dole. A cvicit nozickami, kolienka k brusku. Mojmu sa vacsinou ulavi pri prebalovani ked ma nohy hore. V lekarni maju gel Pupik sa vola odporucila mi ho detska na tu masaz...

lubik87
7. jún 2018

@deedol až ti grcka dávaj nutriton proti refluxu ale to asi už dávaš keď vieš že ho máte..a až ti jedáva hltavo tak z toho je taký zavzdusneny....dávaj odgrgnut aj pomedzi papanie nám to pomohlo..a tiež si skontroluj jedálniček ci nejes niečo čo mu vadí....držím.palce aby sa vám čím.skor.upravilo 🙂

katrin21
7. jún 2018

@deedol ved pomozes mu najlepsie prave tou rektalnou rurkou, alebo masay brusku a nozicky cvicit k brusku,ale rurka je TOP

deedol
autor
7. jún 2018

@katrin21 no a da sa to tak, ze vypusti iba plyny a stolicu nie? napr. keby som ju zasunula menej hlboko? inak dnes rano pomohla masaz, ale uz sa desim dalsieho zachvatu prdov☺

deedol
autor
7. jún 2018

a este k tomu nutritonu - davala som ho necele 2dni a tak ho zapieklo, ze odmietal jest a skoncili sme na urgente,kde ho "vykakala" sestricka. takze to uz nechcem riskovat

petrakl
7. jún 2018

@deedol a musíš prikrmovať?
Nestačí tvoje mlieko?
Čím viac kojis viac sa tvorí .

deedol
autor
7. jún 2018

viem, ale zial nestaci zatial.