6 týždňový chlapec nechce zaspať a v noci tlačí. Poradíte?

mishach
18. nov 2014

Chcem vás poprosiť. Mám 6 týždňového chlapca a máme neskutočný problém so spánkom. Nechce spať ani cez deň a ani v noci. Kým ho uspím, niekedy trvá aj dve hodiny a viac, čo je zase hladný a dookola. Problém je hlavne v noci, kedy pravidelne o druhej začne tlačiť, akoby chcel kakať a nespí už vôbec do rána. Pritom s kakaním a prdením vôbec nemá problém. Niekedy ho chytí bruško, ale dávam kvapky a masíruje a tak. Skúšala som všetko možné. Cez deň mi zase spí tak max 30 min. Samozrejme nemôže zaspať a potom je nervózny a stále mi plače. ďakujem

dobromila1111
18. nov 2014

my
sme mali taketo problemy z mliecka umeleho..zmenili sme za ine,pridali
probiotika a bolo po probleme. Chudatko male,musi byt unavene a vy
tiez..

luciacv
18. nov 2014

Ak dojčíš, skús si dať diétnejšiu, lahšie strávitelnú stravu, vynechať čierny/zelený čaj, kávu. A čo precháfzky, chodievate často von? V kočíku spí? Alebo si ho daj do šatky/nosiča a normálne funguj (čo Ti malý "náklad" umožní). Ja som s mladým v šatke aj varila, riad umyla, prala, ... skús to. Alebo ak dojčíš, možno máš laktačnú krízu, neviem, ja som v tomto období dala asi dvakrát na noc Nutrilon. Malé to viac zasýtilo, takže hneď zaspal a spal do rána. Obaja sme si oddýchli a bolo to lepšie. A raz fakt pomohlo, keď som ho jednoducho naložila do kočíka a šla s ním po slovenských cestách -necestách a pomohlo. Nebol očkovaný? Predtým spával dobre? Čo hovorí lekár na poradni? A akí ste boli v jeho veku vy/jeho rodičia? Držím palce 🙂

darina1952
18. nov 2014

@mishach ahoj, takto sa môže prejavovať aj novorodenecká kolika - je to spôsobené nezrelým tráviacim traktom a preto sa v noci budí a pučí sa... odporúčam nejaké bábätkovské probiotiká ako Infants Dophilus http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
a tiež aj niečo na podporu trávenia, môjmu synčekovi veľmi pomohol BabyCalm - sú to kvapky s výťažkom feniklu, anízu a mäty http://www.mojalekaren.sk/babycalm-kvapky-konce...
a ďalej to chce len čas a pevné nervy 😉 určite skús tieto doplnky výživy a neboj - vyrastie z toho 🙂

emili162
18. nov 2014

ja som si presla presne tym istym, ako ty pises...ja som dakedy uspavala aj tri hodiny a po pol hodine bolo dieta hore a v noci to iste...o druhej v noci sa tvaril ako vyspaty....no ufff...prejde to same, len pevne nervy....aj mna porazalo pri takychto odpovediach, ale to je jedine, co ti poradit...spanok sa upravi, ale chce to cas...co sa tyka toho bruska, my sme mali kvapky SAB SIMPLEX a nam pomahali.
je mi luto mamiciek, co si tymto prejdu...je to na nervy...drzim palce

evitka83
18. nov 2014

nam pomahal na brusko infacol a k spanku detske masaze, malu to unavilo a spala ako dudek aj 3 hodiny v noci v takom veku

luciferkax
18. nov 2014

nepíšeš, či dojčíš alebo nie..ak áno, skús die=tnejšiu stravu... ak nie, tak zmen mliečko :D :D bude dobre :D

saska.t
18. nov 2014

ja by som skusila maleho cez den nosit v satke/nosici,kde ta bude citit,bude spokojny kludny a mozno si aj viac pospi a ty mozes vykonavat vsetky domace prace aj s nim,u nas to vzdy zabralo a potom mala pekne spala aj cez noc 😉

lukaskam
18. nov 2014

no prešli sme si tiež rovnakým a poviem ti jediný záchytní bod bol že raz z toho vyrastie 😀 a naozaj sa tak stalo spanie sa nám upravilo presne týždeň pred druhými narodeninami. Dovtedy presne ako píšeš hotová katastrofa 😖 a viem že maminky sa snažia poradiť ale proste niektoré deti sú také a nič s tím neurobíš napapané, prebalené, celý deň v šatke, klokanke zahŕňané pozornosťou, láskou, pravidelne vonku a neviem čo všetko len proste nespia. Poskúšaj všetko a uvidíš. Želám pevné nervy 🙂