6 týždňové bábo neprespí 10 hodín. Je to normálne?

miuciuska
29. nov 2013

je podla vás normálne ak 6 týždňové dieťa nevie spať??cez deň nespáva nič a je velmi uplakaná plač neutíchne ani na rukách alebo v kočíku......ak sa aj podarí zaspať na takých 5 minut a je hore a zas sa len trápime,už sme zufalý aj s priatelom malá je stále hore a nič sa od nej nedá od papania k papaniu je hore ak aj zaspí ozaj len na 5-10 minut...poradte niečo ☹

leporeloo
29. nov 2013

@miuciuska no popravde normalne sa mi to celkom nezda ... dala by som si babo do nosica a uvidis
bude tak minimalne v stave bdeleho pokoja a bude pozorovat, ale na tebe podla mna urcite zaspi...
fakt skus babynosic alebo satku vela maminkam to pomohlo tak ze ani nevedia ze maju babatko na sebe 🙂

danulicek
29. nov 2013

@miuciuska keď som prišla domov z pôrodnice, čakala som, že bude spať aj 20 hodín a keď som tie jeho spánky počítala, bolo to ledva 10 - aj to po polhodinkách. My sme totiž bojovali s kolikami, takže plakal a plakal... A každé bábo má iný režim, no žiaľ málo spánku ostalo nášmu Tomáškovi doteraz. Cez deň 1,5 hodiny (po pol hodinách) a v noci ako kedy. Tak držím palce, ono sa to buď upraví alebo si zvyknete 🙂 a ešte jedna dôležitá vec : ešte pár týždňov a zrejme si nájdete systém a aj viac vecí sa bude dať urobiť. U nás to prišlo, keď mal nejakých 8-9 týždňov 🙂

katy1979
29. nov 2013

Mam podobny exemplar doma. Nie je odveci to spomenut pediatrovi. Moze to byt napr.reflux.

marian86
29. nov 2013

možno mu boli bruško a preto nevie spat, skuste ho dat na bruško alebo vyskušajte kvapky Sab simplex na bolave bruško, pediatrička to nepovie nič, len to že to treba vydržit.. 😒 aj moj maly plakal skoro stale...a použili sme tie kvapky..skuks da sa v každej lekarni kupit

engie35
29. nov 2013

@miuciuska Ahoj, no mám dve deti a môžem porovnávať. Dcéra tá spala stále, ju som musela budiť, ona nepotrebovala ani papať 😀 . A synátorik ten spal cez deň 5 minút, v noci, keď išiel spinkať, tak som mu dávala kvapky Sab simplex, pretože mal bolesti bruška a vtedy spinkal asi tak 1,5 - 2 hodinky do ďalšieho papkania. Upravilo sa to až keď mal 7 mesiacov, teraz ide večer spinkať a spí celú noc, cez deň mi pospinká 2-3 hodinky. 🙂

evickapooh
29. nov 2013

no to sa mi nezda normalne....moja sa narodila 13 sept a koncom oktobra som isla uz dr lebo sa mi tiez nezdala,zobrala krv moc,na rozbor aj na kultivaciu a este neviem co...a zistili zapal moc ciest preliecili sme sa s atb a po tom bolo vsetko ok...a nemala ziadnu zvysenu teplotu a vobec nie horucku!!a lutujem ze som neisla skor dr ze som ju nechala tolko plackat...chodte dr...treba ju vsetrit ak bude mat vseto ok....tak to ma asi koliky

iwqe
29. nov 2013

@miuciuska Ahojky, ja som mala takuto prostrednu dceru bojovali sme takto asi 4 mesiace(bolesti bruska).
Brali sme probiotika Dofilus a Biogaju a nieco proti naduvaniu drzala som prisnu dietu pretoze vsetko islo cez mliecko k nej. Pila som len feniklovy caj ( vo velkych mnozstvach). Toto nam troska pomahalo, ale mala spavala max polhodinku a zasadne len na rukach. Pomahala cela rodina a hlavne manzel aby som sa z toho nezcvokla 😀 . A na ukludnenie placu zaberalo len kojenie takze mala bola nonstop prisata na prsnik.
Prajem pevne nervy, urcite to casom prejde a drobec sa bude uz len usmievat. :D

zuzi0110
30. nov 2013

@miuciuska ja tiež odporúčam nosiť v šatke alebo ergonomickom nosiči. môžeš skúsiť aj zavinovať do ulitky. Návod na ulitku nájdeš v mojom fotoblogu. A hopsať s ňou v ulitke na fitlopte. Ona z toho vyrastie. Ja som to doma mala 3 krát...

lucka011
30. nov 2013

@miuciuska my sme mali takyto problem s prvou dcerkou. Cez den spanok ziadny, len v noci. Kolkokrat som plakala aka som z toho bola zufala... cely den v pyzame, neumyta, nenajedena s malou na rukach a chodila z izby do izby... Ale potesim ta, ak tam nie su ine zdrav.problemy,tak to prejde. Aj u nas to preslo asi po troch-styroch mesiacoch. Obe si najdete rezim,techniku uspavania (u nas po tolkych noseniach som potom zrazu prisla na to,ze ked som ju polozila,lahla ku nej a chytila za rucku,za chvilocku spala) a vsetko bude hned lepsie vyzerat. Popravde nespavala vela, doteraz malo spi,na obed uz vobec ale je to nase zlatko... Pevne nervy 🙂 😉

jul11
30. nov 2013

@miuciuska ahoj,odporucam knihu Harvey Karp-Nejstastnejsi miminko v okoli.je to lekar a hovori o detskych kolikach a dava navod ako nato.naozaj to zabera.aj na youtube su videa.ked sa vyluci zdravotny problem tak deti treba
silno zavynovat, hovorit im ssss alebo pustit vysavac,mierne trasenie, dat na bok a nakojit alebo dat cumel.

aristka
30. nov 2013

moja rada je vydržať ,je to 6 týždňové bábo ,ktoré si tvorí režim dňa a vy mu môžete len pomôcť ,behom dňa kedy bude doma a kedy vonku v kočíku a večer ak máte tento problém denne v tú istú hodinu okúpať ,nakojiť a smer postieľka do izbičky zhasnuté alebo tlmené svetlo a takto to denne robiť a aj keď vyvádza alebo sa v noci zobudí ,určite ho nebrať na svetlo ,alebo k televízoru a tam ho homŕlať ,treba dodržovať režim noci ,to je tlmené svetlo a izbička a ticho .....a treba vydržať a byť v kľude ...

cicamica1980
30. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

odporucam satku, uvaz koliska

miuciuska
autor
1. dec 2013

@leporeloo,@danulicek dakujem,@katy1979 dr.o tom vie boli sme tam už 2x a povedala ze vidno ze place od bolesti ale ze brusko ma volne a poslala nas k usnemu lebo ze mala ma zapalene usko....usny povedal ze nema a pozrel jej aj do hrdielka a nosteka vsetko bolo ok,tiez si myslim ze by mohla mat reflux uz od narodenia vracka prudom...aj toto som jej uz x krat spomenula ale ze ked pekne pribera netreba to riesit tolko povedala 😒 @marian89 ja viem nepovie nato nic len to ze treba vydrzat tie kvapky mame,aj pupik gel aj na brusko davame aj masirujeme a cvicime nozickami takze od nas tolko ze skusame vsetko....,@engie35 dakuejm,@evickapooh u dr.sme boli ale niake vysetrenia jej nerobila len nas poslala k usnemu ....,@iwqe dakujem ja nekojim nemala som mliecko...,@zuzi0110 dakujem,@lucka011 presne viem o com hovoris ja to iste 😀 😀 ani neviem co je to ucesat sa alebo nakremovat po sprche 😀 😀 aj moja ked zaspinka okolo tej 1-2hej v noci spinka do rana 7mej,@jul11 dakujem skusame vsetko,@aristka dakujem skusali sme aj toto nefunguje reve ako by sme ju z koze drali..,

aristka
1. dec 2013

@miuciuska a,le revať bude ..potrebuje to čas a čítam ,že ste na umelom mliečku ,malej ak zarábaš mliečko ,daj jaj do vodičky jedno zrniečko feniklového čaju a kľúdne zarob mliečko ,môžeš kľudne do každej vody pokiaľ je problém a uvidíš a ak to bude stále pokračovať určite to preber znovu z dr....a nasaď si magnézium na kľudné nervy....vydržte bude to dobré ,keď podrastie...

magda89
5. feb 2014

Ahoj, uz sa to nejako vyriesilo za ten cas? tiez by som radila pouzit satku. Inak nema nahodou bolesti bruska, koliky? Satka je liek na vsetky bolesti. Dcerka sa v nej vzdy ukludnila.
Inak tu najdes par tipov:
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/nos...

http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/ose...