6-týždňové bábätko sa otáča z bruška na chrbát

kika541996
16. okt 2023

Je problém, keď sa babätko nar v 35tt, momentálne má 6týždnov otáča z bruška na chrbát?

tiika
16. okt 2023

@kika541996 dôverovala by som prirodzenému vývoju. Pokial to bábätko robí samé od seba, nie je sa coho bat, nebude sa predsa samé seba poškodzovať. Inak by mu to jeho schopnosti, telo, mozog, svaly, bolesť… nedovolili.

veronikaszabova
17. okt 2023

@kika541996 ono to este nie je "otacanie" v pravom slova zmysle. Len ma tazsiu hlavicku a ked ju da viacej nabok, proste ho to prevazi a otoci sa na chrbat.

anjelicek26
17. okt 2023

Syn to robil doslova od narodenia... podotykam, ze to vedel hned na oba smery 🙄 Uz vtedy vravel porodnik, ze sa s nim este zabavime... a mal pravdu... motoricky bol neskutocne popredu (bohuzial rozum nikde), takze to znamenalo byt za zadkom 24/7 doslova... 4 mesacny uz stvornozkoval po okoli 🙄 Dcera sa 6,5 mesacna prvy krat pretocila, vravim kedby nevidim sama dieta, co tie motoricke vyvinove tabulky uplne kasle, tak to neuverim, ze je to mozne... kazdopadne pointa - deti maju vlastne tempo, co robi z vlastnej sily - mu neublizi...

zuzanaete
17. okt 2023

Hlava ho stiahne. Ak posilni svaly, prestane to robit a zacne az neskor vedome.

zuzkacik4
17. okt 2023

Ja som tiez nazoru, ze to este nie je vedome a prevazi ho hlavicka... keby to bolo vedome, pomaha si kolenom a vlastne akoby jednou nohou v otoceni...

titla
17. okt 2023

@kika541996 Aj moj syn sa takto "pretacal", ale len prvy mesiac. Ked sa narodil, bol drobec a hlava ho prevazovala. Potom dostal apetit, nabral objem a realne sa zacal pretacat az v 6m. Po motorickej stranke je o.k.

anavixy
17. okt 2023

Neotaca, prepadava. Treba si dat zalezat na spravnej manipulacii a ukladanido polohy na brusko (nastavit ruky tak ako maju byt atd.)

svokrinjazykmonika
30. okt 2023

@kika541996 volá sa to prepadnutie, nie je to otáčanie také ako má byť. A nemá sa to ani podporovať lebo je to nesprávny pohyb. Najprv má byť pretočenie z chrbta na bruško a až potom naspäť.