6 ročný syn sa pokakáva do plienok

dudu0
19. apr 2022

Dobrý deň, moj syn sa v noci pokakava do plienky naposledy nekakal 10 dni nepomahali prehanadla,čipky ani slivky tak mu teraz radšej dam plienku nič naňho nefunguje nejde to po dobrom ani po zlom mate niekto podobnu skusenost?

slavuska1506
19. apr 2022

@dudu0 ako vyzera "po zlom" ???
Hladala by som za tym nieco psychicke.

dudu0
autor
19. apr 2022

@slavuska1506 po zlom znamena napr. Zakázať tablet atď. žiadne bitie ani krik

deti95060810
19. apr 2022

má diagnózu ? riešiš to aj s pediatrom?

panelacikova
19. apr 2022

toto je na 100% vymyslené....

slavuska1506
19. apr 2022

@dudu0 ako dlho to trva ? Nestala sa nejaka zmena u vas (pre vas mozno blbost, pre dieta nie) ? Ked sa mu budete vyhrazat/zakazovat veci, bude to este horsie. Toto chce kludne reakcie

vilma7
19. apr 2022

@panelacikova nemusí byť vôbec vymyslené, mali sme v rodine tiež problémy podobného charakteru.a chlapec bol dokonca starší.

@dudu0 autorka, tebe by žiaľ moja rada nepomohla. V našej rodine išlo o Tom, že sa chlapec nechcel vykakať do wc, ale len do plienky...zadržiaval až kým mu rodičia tu plienku nenatiahl.
Pomohlo len čakať, kým z toho vyrastie. Vyrástol.

panelacikova
19. apr 2022

@vilma7 tak potom je chyba niekde v rodičoch. či? mne sa tomuto totiž veriť ani nechce... a to som si s dcérou prešla kdečím, aj tým, že v 2 rokoch sa jej nedalo vykakať pár dní... dlhá história. ale dala som to.. jednoducho, je to potom podmienené psychikou, čiže zrejme rodičia robia niekde chybu

pribinak
19. apr 2022

Nieee, plienku nie. Toto je na vyšetrenie u pedopsychiatra, gastro ambulancii, chirurga, ale nie v 6tixh rokoch dávať plienku

vilma7
19. apr 2022

@panelacikova tak nevieš čím si to dieťa prechádza...u sesternici to mohlo byť aj tým, že išla pracovať do zahraničia na dvojtýždňovky a malý to nedával. A to bolo tretie dieťa, takže tiež sa s tým stretli prvý x. Ja si vždy hovorím, nikdy nehovor nikdy, lebo ozaj nevieš.
Môj 5.ročný tiež nie je suchý na noc a jeho takmer 3 ročna sestra už dávno...a nemyslím že ich vychovávame odlišne. Jednoducho je v tomto oneskorený, dokonca aj cez deň mal plienku do 3. Rokov.
A poviem ti, sama som sa zhrozila keď sesternica dcéra mala plienku do 5 (vtedy som ešte deti nemala). A šup, pekne sa mi to vrátilo 🤣🤣🤣.

panelacikova
19. apr 2022

@vilma7 práve si to vysvetlila. odišla na turnusy od malého dieťaťa...

luccija
19. apr 2022

@dudu0 treba zmeniť stravu a pravidelnosť.Dlhe nekakanie mu vysuší stolicu a potom ho to boli.povedala by som, že už plienky na také veľké dieťa nemajú.Kup mu vlákninu, veľa vody a dobru stravu nie sladkosti, zeleninu, salaty

pribinak
19. apr 2022

@luccija myslím že toto bude skôr záležitosť hlavy ako stravy.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudu0
autor
20. apr 2022

@slavuska1506 už asi 3 mesiace no nikdy

itka1
22. apr 2022

par dni gutalax kvapky podla veku nedat plienku az ked sa stolica zmekci a nebude ho bolet
kakanie. ponukat susene slivky a tak vlasne docielit to aby bola stolica meka az redsia potom posadit na zachod sadne a vykaka sa kedze uz nebude vediet udrzat stolicu az do plienky na noc q par dni opakovat a nauci sa alebo vymyslet neaky pribech o skriatkovi co zbiera hovienka v zachode a dat na wc redukciu aby si vedel normalne sadnut

pracujucazienka
22. apr 2022

A keby ste vyskúšali tu plienku kvázi položiť do záchoda/nocnika?ze on bude mat pocit že kaka do plienky do mäkkého a nespliechala mu na ritku voda?ale však 6 ročný chlapec ti musí povedať preco nesadne na záchod..ci sa tam niečo boji alebo čo

valdovalda
22. apr 2022

@vilma7 sväta pravda, nepozastavovat sa nad tym a nepohorsovat, co sa deje "u susedov" clovek nevie, co caka jeho, mne sa to tiez uz vela razy vratilo

valdovalda
22. apr 2022

Navstivila by som dobreho psychologa/psychoterapeuta alebo hypnoterapiu, ak by uz bol schopny spolupracovat

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
itka1
22. apr 2022

@tomi97 preto hovori ze treba zmakcovat stolicu na to aby ho kakanie nebolelo ale ak bude naschval zadrziavat ho to bide bolet preto pisem ze par dni nechat plienku a potom uzivat gutalax par dni aby bola stolica redsia ktoru nevie udrzad a musi sa vykakat aj cez den nie len vnoci do plienky sice viem ze pisem ako hotentot ale myslim ze sa dalo pochopit co som pisala a autorka pisala ze nekalal 10 dni tak radcej dala plienku to znamena ze teraz to dieta uz kaka .... nieje prva osoba ktorej takto radim zo starsim dietatom ktore zadrziava stolicu a zatial to vzdy fungovalo ....