6 mesačné dieťa nechce spávať

daniela89
17. aug 2016

Neviem co mam robit, dieta je plne dojcene, uz davame aj prikrmy, vecer zaspi pekne o 8 do 11 spi, ale potom sa preberie, a stale pyta cicik,
nevie bez neho spat, cumel ani flasku nechce, neviem ako ho mam naucit spat, mal niekto taky problem?
Prosim poradte co by pomohlo

krukky
17. aug 2016

@daniela89 som zvedava co baby poradia ja mam tento problem s 3 mesacnou dcerou. V noci sa budi kazdu 1,5 -2 hodiny a nic len cecok ju uspi. Cumel ani flasu vobec nechce a to ju kojim len s klobucikmi takze neviem preco nechce...

janickacrazy
17. aug 2016

@daniela89
@krukky no proste niketoré dojčené deti sa často budia, moj to robil, ked som mala už menej mlieka, čo ti možem poradiť, dojči v polohe ležmo a spi s malým v jednej posteli, moj sa budil každú hodinu, ked mal 8-9mes., v 9mes. sa sám odstavil a zo dna na den začal spávať celú noc bez budenia

migrificka
17. aug 2016

Dievcata moj ma uz skoro 11mesiacov a je to uplne to iste. Vecer dostane kasu a stale sa budi. Nie je to o hlade ale skor o pocitu samoty.my nepouzivame ani cumlik cize jedine prsnikom ho uspokojim. Zvyknete si ;)

sorciera24
17. aug 2016

nepomoze nic...len vydrzat...moj ma skoro 2 roky, zje vsetko a stale sa v noci casto budi.......starsi syn sa budil do roka, kym sa dojcil, po nocnom odstaveni nie, ale toto male krpate.....nechapem.....prepac,a le 6mesacne?....je uplne normalne, ze sa budi a potrebuje ta, ved je to este mrna...

daniela89
autor
17. aug 2016

@sorciera24 ano rátam stym ze sa budí ze ma potrebuje, ale neprespí sám viac ako 2 hodiny, chcela som aby bol aj on spokojný a ja vyspala lebo cez den mi nema kto pomoct , chcela som dajakú babskú radu 😊

gabona1
17. aug 2016

Dievčatá, toto sa naučiť nedá, každé dieťa je iné. Kojené deti všeobecne horšie spia. Chcú cítíť maminku. Ono to prejde ani sa nenazdáš. Ale je to veľmi náročné, čo chápem. Môj malý sa tiež takto budil, nakoniec skončil u mňa v posteli a ja som už potom spala od únavy a on papal. Keď mal pol roka, musela som prestať kojiť a spal oveľa lepšie. Ccca po mesiaci umelej výživy už prespal celú noc a pekne v postielke. Takže ono sa to môže rýchlo zmeniť. Mne to bolo dokonca aj ľúto.

janickacrazy
17. aug 2016

@daniela89 Ak chceš, tak možeš dať večer pred spaním UM, moja sesternica tak dávala a malá jej potom dlhšie pospala, inak kojila.

sorciera24
17. aug 2016

@daniela89 ako pisem, moj 21mes. neprespi viac ako 2 hodiny.....som na tom horsie ako ty.....tiez enmam pomoc+ starsie dieta...viem, co to je byt nevyspata......ale polroka je fakt nic.....je to uplne normalne

daniela89
autor
17. aug 2016

ano obdivujem fakt matky co majú este ďalšie deti . Ako píšeš uz len zvyknúť , 😊@sorciera24

daniela89
autor
17. aug 2016

@janickacrazy rozmýšľam som aj nad tým ale UM som vylúčila

sorciera24
17. aug 2016

@daniela89 ja tiez:D .....a nozik sa mi otvara, ked niekomu spi dieta cele noci od 3mesiacov......fakt 😒 ale u nas nepomohlo nic, skusla som vsetko....aj cumel ma....proste su take deti, ale polrocne este tu maminku, aj ten cicik (ked je) proste potrebuje......ja verim, ze teraz co si odtrpime, tak v puberte budeme mat klud 😉

lubiduch
17. aug 2016

Bud odstavis od kojenia alebo to budes tolerovat ze sa tak budi.6 mesane dieta neprehovoris ani neuprosis aby spalo 🙂 ..moj syn sa budil asi 12x za noc na kojenie az do vyse roka kedy som ho odstavila, lebo som prestavala fungovat ako clovek....ako prvy krat dostal flasu so sunarom mi az na jedno zobudenie prespal 10h ;)

A nie nemal problem s prosavanin, mlieka som mala tolko ze som mohla rozdavat,takze ani hladny nemohol byt, prikrmy zjedol,na veceru kludne plnu misku kase a do hodiny od zaspatia pytal sa kojit..spaval vedla mna, skusali sme aj posielku aj vsetko..bez vysledku...niektore deti su proste take 🙂

janickacrazy
17. aug 2016

@daniela89 tak potom musíš len vydržať, ale tak ti poviem, ja som napr. tohto tretieho syna kojila len 4 mesiace, viac sa mi nedalo, takže ked mu dáš len na noc UM, tak sa fakt nič nestane, niektoré mamičky kojiť nemožu vobec, to ti len tak píšem, aby si nemala výčitky svedomia, keby si to fakt nevydržala, ale samozrejme je to na tebe, ako si urobíš

siska53
17. aug 2016

@daniela89 no..moji sa sice nebudili nejak,ale ked mala mala soplil ci po ockovani,automaticky bola vedla mna v posteli,lebo to boli jedine dni,kedy sa budila castejsie. Tym,ze bola vedla mna,dojcila sa na poziadanie,kedy potrebovala,ja som bola len v takom polospanku,cize rano som sa necitila nevyspata,viem,ze som jej davala prsnik,lebo sa nacjvilu prebrala,ale sominam si na to len velmi matne.
Neviem,co by bolo,kebyze sz budia stale tak,ako by som sa citila,ale myslim,ze by to nebolo take zle,ako ked s budis ty,presuvas dieta,rozsvecujes svetlo mozno..
Ja som zazila "len"koliky,no to mala bola hore vkuse hodinu az dve a plakala,potom uz zas spinkala. Nastastie take uplne najhorsie boli len 3mesiace a aj to nie kazdu noc,obcas prespala celu,tak tych 4-6noci som nejak vydrzala. Hlavne,ze starsi nevstaval o 5tej,ale az po 6:30.🙂