6-mesačná sa už snaží postaviť na nohy

13. mar 2024

Ahojte, mám polročnú dcéru, celkovo je veľmi šikovná, pretáčať sa naučila tesne po 3 mesiacoch. Keď mala 5,5m začala sa dávať na 4 a keď mala 6,5m začala štvornožkovať. Už vtedy mi to prišlo dosť skoro. Teraz ani nie po 2 týždňoch odkedy začala štvornožkovať, sa začala stavať, normálne sa chytí nábytku a postaví sa. Skoro som padla na riť, keď som ju videla. Sedieť ešte moc nevie, ale občas si sadne tak všeljak. Ja sa už fakt bojím, že za chvíľu bude aj chodiť.🙈🙈Teší ma, že takto napreduje, ale mám obavy, že nebude niečo v poriadku. Príde mi to hrozne skoro. Bojím sa, či má dosť vyvinuté svaly na to alebo či náhodou nemá slabé bruško alebo tak. Sme objednaní na fyzio z mojej iniciatívy a celkom sa bojím čo mi na to povie, nebodaj, že zdrbe, prečo už robí toto a tamto. Ja nechápem kam sa to moje dieťa ponáhľa. Kedy začali vaše detičky štvornožkovať a chodit?

egonsk
13. mar 2024

ked uz si presla tym co opisujes, tak ma dobry zdravy vyvin a zrejme mozes aj predpokladat skorsie zaciatky komunikacie. To je fajn, nebrzdi ju nasilne. Prve mesiace a roky su najdolezitejsie v zivote pre celu buducnost.

gabik21
13. mar 2024

Aj moja je pohybovo extra sikovna oproti starsiemu bratovi. Dcerka zacala sama bez problemov chodit od 10m. Ledva ju vidiet od zeme bolo , vsetko sme nechavali na nu samu ziadne pomahanie. A to mala po porode vykrivenu nozicku 🙂

timea301196
13. mar 2024

Ja som zacala chodiť ako 9mesacna 😂

gubcikova
13. mar 2024

Dcéra začala stvornožkovat ako 4,5 mesačná.V 7mesiacoch chodila popri nábytku ,sama sa pustila ako 8,5 mesačná. V 15 mesiacoch vedela krásne hovoriť celé vety. Syn zase začal stvornožkovat ako 5mes., stavať sa ako 7 mesačný ale sám sa pustil až po roku.

cyberk
13. mar 2024

pane boze... ukludni sa, nechces dceru dat rovno do laboratoria nech ju tam vysetria? vsak dieta keby nie je pripravene tak to nerobi. Toto je fakt na velmi smutne, mat matku, ktora miesto toho, aby sa tesila ake ma sikovne dieta ho posiela k fyzio... 🙈

autor
13. mar 2024

@cyberk K fyzio ideme kvôli diastáze, ktorú má, nie kvôli tomu, že je šikovná.

sofia1979
13. mar 2024

No ved to je fajn moja už na začiatku 9mm začala chodiť to je super

bolarazjedna
13. mar 2024

Ak by nemala dosť pevné svaly, nedokázala by sa postaviť podľa mňa... Môj synček bol na tom podobne, 6,5 mesačný začal stvornozkovať a 3 dni na to sa mi jedného rána postaviť v postielke (predtým asii 3 tyzdne sa plazil). Tiež som tomu nemohla uveriť. Samostatne chodiť začal presne, keď mal rok (asi 10mesacny dokázal stáť bez držania a odvtedy robil 1-2 kroky, a potom v tom roku už súvislá, plynulá chôdza).

thoughtfulweirdo
13. mar 2024

Dcéra v 6 mesiacoch stála pri nábytku, v 7 mesiacoch stála v priestore a v 8 mesiacoch chodila. A áno, má oslabené svalstvo trupu a od 3r aktívne cvičíme kvôli držaniu tela, ale žiadna dráma. Na rozdiel od nej syn v 7 mesiacoch stál, v 9 mesiacoch chodil a nič oslabené nemá, takže je to kus od kusu. Čo môžeš robiť, je pobadat ju do štvornožkujúcich hier.

tehotna40
13. mar 2024

Ahoj, presne toto som mala doma, ja som sa skôr bála toho, že si ublíži. Moja rada znie, nechaj ju. Moja od 6 mes svornozkovala aj sedela, 8 mesačná chodila s choditkom ale nie takým kde sedi ale to co drží a tlačí pred sebou. A ako 10 mes uz behala po ulici, od vtedy už ani nechcela sedieť v kociku stále skoro všade sme chodili na pešo. A ďalšia moja rada znie keď sa bude púšťať chodiť nedrzte ju, ani za ruky, ani pod pazuchami, nikde. Bud na blízku ak by padala na hlavičku ale nedrz ju, neobmedzuj 🙂 začala moja aj veľmi skoro rozprávať, má 3 roky a komunikuje lepšie s ľuďmi ako jej 7 ročný brat ,taktiež v hrách vonku (kopanie lopty,hádzanie, kolobezkovanie ) je oveľa šikovnejšia ako rovesníci v okolí. Takže asi vedia čo robia a kam sa ponáhľajú 😀 držím ti palce a prajem Vám veľa zdravia

lucia13022023
13. mar 2024

Neviem ci je to skoro, môj sa dával na nohy tiež ako pol ročný. Brala som to tak, že vie co robí 🤣 keby nebol dosť silný, nepostavil by sa

kluska
13. mar 2024

Od prveho postavenia az po samostatne chodzu moze prest AJ viac ako Pol roka, nestresuj

kluska
13. mar 2024

AKURAT ju nabadaj viac na to aby sla dole a stvornozKovala, vacsie rozostupy medzi nabytkom, zaujimave hracky

cookie29
13. mar 2024

moje sa zacolo pretacat niekedy medzi 2.-3. mesiacom a v 9m uz chodilo. PMV bol vzdy popredu. Takze moze byt. A nic to neznamena. Starsie sa na to kaslalo. V 6m este ani nesedelo a bum okolo 9m tiez chodilo samostatne... Deti robia len to, coho su fyzicky schopne a vedia co robia. Prave preto to netreba robit za nich 🙂

vedorka
13. mar 2024

Nie je to ok, telo nie je na to prípravene. Moj syn mal to iste co pises, teraz ma 9 rokov. Stvornozkovanie pripravuje chrbat na zataz pri stoji, musi trvať dost mesiacov, aby zosilnel chrbat. Moj syn 6,5 mes zacal stvornozkovat a prve co urobil v ten den, ze pristvornozkoval k stolu a postavil sa. A zacal to proste robit, ze furt chcel stat. Neustale sme ho skladali na nohy, zial moc to nepomohlo... Vykrivili sa mu aj nohy, neboli dostatocne pripravené na tu zataz, totalne do 0, skoro mal ortezy.. Doteraz ich nema rovne... Skladaj ho ak sa ti bude dat, nenechavaj stat a skusat chodiť.. Deti musia podla mňa dlhodobo stvornozkovat.

autor
13. mar 2024

Ďakujem baby, ešte doplním, že k ničomu sme ju neviedli, nepomáhali. Väčšinu času bola sama na podložke a hrala sa, iba som na ňu dávala pozor. Všetko sa naučila sama. Keď vidím, že sa chce postaviť dám ju dole. Nebudeme ju vodiť za ruky ani nič podobné. Síce je to moje prvé dieťatko, ale o takýchto veciach mám čo to načítané. 🙂

oli18
13. mar 2024

Moja mama v r.1926 zacala chodit ako 9 mesacna, ziadne oslabene svaly nemala. Dozila sa vysokeho veku, chodila do poslednej chvile po vlastnych. Tskze klud a rozvahu 😉

svetlonos
13. mar 2024

Ja som videla 8 mesacne dieta chodit, v 9 bolo uz bez plienky. Hladela som nan uplne s nadsenim, nevedela som z tej malej spustit oči. Takze realne to je.

lienka.7
13. mar 2024

@autorka závisí ci ma vyvinuté jadierka. My sme boli na kontrole (tuším 8 m sa chodí?) a Dr.nam povedal ze všetko ôk, môže sa začať stavať. Ako by ho bola počúvala, lebo na druhý deň sa postavila 👌

kikaaa03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bolarazjedna
13. mar 2024

@svetlonos 😯😯😯 to je naozaj zázračné dieťa!! Ťažko uveriť, kým to človek nevidi na vlastné oči... Ako sa potom dieťa vyvíjalo ďalej, čo sa týka psychomotoriky, reči a intelektu?

svetlonos
13. mar 2024

@bolarazjedna
zial neviem, bola to taka dedska herňa v americkych kasarnach. Takze som si vysluzila vrazedne pohlady matky dievcatka, ze sim sa na nu stale pozerala 🤣 Az ma sestra musrla upozornit nech prestanem. Oni su na toto uplne agro a to sme tam boli tiez s detmi.

bolarazjedna
13. mar 2024

@svetlonos no škoda, by ma to zaujímalo ☺️

svetlonos
14. mar 2024

@bolarazjedna skusim sa opytat sestry, ci si pamätá. Bola v jaslickach kde robila vychovavatelku 🙂