5 ročné dieťa má poruchy spánku a zlé sny

dianna3571
2. nov 2021

Ahojte
Moja dcérka 5 ročná má problém so spánkom resp. plače, bije sa, kope a rozpráva sa a niekym počas spánku.
Väčšinou jej nieje rozumieť čo hovorí, lebo nehovorí našou rečou, no občas sa stáva že niektoré slová povie (pomôž mi, nechcem to, nie..) z týchto slov usudzujem že to nemôže byť nič príjemné čo sa snou deje počas spánku. Snažím sa ju zobudiť z plaču ale ona mňa nevníma. Mám pocit že je to niečo duchovné. Aký je váš názor?
Ďakujem za každé vyjadrenie

katkasmacka
2. nov 2021

Ahoj,skusenost nemam,ale nemyslim ze je to uplne bezne.ja by som skor hladala za tym nieco skutocne...nieco co sa jej stalo...sa jej to vracia v snoch...neskusila si sa spytat co sa jej sniva?neviem ako to chodi ale by som kontaktovala obvodaka,psychologa...mozno cudziemu to lahsie povie...ale ak sa to stava casto asi by som to riesila...podla mna to je nejaky zazitok co sa jej stal....drzim palce

evica17
2. nov 2021

@dianna3571 nepozera v tv nieco strasidlene, alebo take strielacky, nahanacky a akcne veci ? Alebo take hry na mobile, tablete ?
Bud to bude z toho, ale prezila nejaku traumu v skutocnom zivote, o com mozno ani ty nevies.

horalka1986
2. nov 2021

Mam to doma s 3 rocnou. Kazdu noc. Chodime k spankovej neurologicke, plus mame za sebou aj polysomnografiu. Definovali to ako extremne spankove desy. Ja som pred mesiacom nasadila cbd a klop klop klop, je to o vela, ale o vela lepsie.

veni21
2. nov 2021

@horalka1986 prosim mozem o tom vediet viac? Co s nou vlastne robili. Ja mam 4 rocnu ale myslela som, ze s toho musi vyrast. Tiez vela place a fnuka zo spanku a stale tvrdi ze sa jej zle sniva. Kazdu noc sa budi. Dokaze aj 2 noci preplakat v spanku, ze jej ucitelka v skolke zobrala kolacik lebo uz dojedli🙄 ja rozumiem co rozprava

dusankomoj
2. nov 2021

Má to aj môj 4r. Sú to spánkové desy. Tiež rozpráva,vstáva z postele,sekundu ma objíma a hneď zase odtláča a spí,nevníma. Nemá to často,ale mám vypozorované,že vždy vtedy,keď je veĺmi unavený,alebo ,,plný dojmov". Deti s toho vyrastú,ale ak by to bolo často,riešila by som odborníka.

horalka1986
2. nov 2021

@veni21 moja nerozprava takze len place. Kazde dve hodiny. Vlastne pri tom prechode z jednej REM do druhej. A robili snou toto. Cakame este na vysledky podrobnejsie.

veronikavaneska
2. nov 2021

Moja sa strašne bála tiež keď bola 4-5 ročná hrozné veci rozprávala dokonca tam vidím to..(normálne sme mali zimomriavky z nej). No a dlho sme neprišli nato z čoho to má a nakoniec Mickeho klubik... Fakt znie to absurdne ale táto rozprávka v nej evokovala toľko desu. . Keď prestala to pozeravat zrazu bola v poriadku 🥰
A mam aj dvojičky jeden sa narodil a nedýchal tak ho oživovali. Asi od 4 mesiacov mával nočné desy.Oči otvorené pozeral hore prevrátené metal so sebou plakal kričal no hrôza... Nijako sa ho nedalo prebrať keď to prestalo tak nič ani nevedel že niečo. Lekárka že to sú nočné desy z toho vyrastie a tak aj bolo asi po roku to skončilo a už ma 8 a je úplne ok 🥰 na nete som čítala že také desy sú keď deti prežijú klinickú smrť... Tak asi od narodenia to mal že nedýchal vtedy.

svsvsv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
horalka1986
2. nov 2021

@veronikavaneska tak aj moja po porode skolabovala a museli ju ozivovat. Nieco na tom bude. 🤷‍♀️

veronikavaneska
2. nov 2021

@horalka1986 hej veľa článkov je o tom na nete... Snáď vás to rýchlo prejde chudatko mala ❤️ a pamätá si niečo? Ako dlho to máte?

horalka1986
2. nov 2021

@veronikavaneska tym ze nerozprava tak netusim ci si nieco pamata, ale vyzera pri tom ako posadnuta. Proste spi a jači, potom ide do afektu, prestane dychat a zacne sebou motat. Taketo stavy ma asi pol roka a po tom cbd je to teda lepsie.

veronikavaneska
2. nov 2021

@horalka1986 presne toto mal aj môj malý ale on bol bábätko vtedy.. prešlo to samé do roka asi. Držím placeky ❤️ nech to čoskoro prejde ❤️

dianna3571
autor
2. nov 2021

@katkasmacka pýtala som sa čo sa jej sníva a koho vidí a ona povedala, že vidí čerta ktorý od nej chce aby ostala navždy tam sním.. Chce od nej aby ona zametala sú tam metly a krik.. No neviem nemám z toho celého dobrý pocit

dianna3571
autor
2. nov 2021

@veni21 tento problém s plačom počas spánku mame cca od jej 1,5 roka.
Ja som kojila 3,5 kojila takže jej nočné vstavanie, poplakanie som veľmi neak ani neriešila..
Ale toto čo sa snou deje je niečo iné.. Ona keď spí a máva tieto stavy je ako keby bola úplne mimo nášho sveta.. Rozpráva ako keby bola hore a nespala no rečou ktorú nerozumiem, vždy sa bojí a plače, niečo si mrmle, kope nohami no des..
A ráno keď vstane tak to ani nespomenie, nepovie ze mala zlý sen... Len ak sa ja spýtam..

dianna3571
autor
2. nov 2021

@horalka1986 pre boha chúďatko 🤧 to až tak sa toto rieši? Ja riešim zatiaľ psychologicku pre dcérku no neviem či pomôže

horalka1986
2. nov 2021

@dianna3571 boli sme aj u psychologicky, lebo vlastne chodíme na logopediu a tam treba mat aj toto vysetrenie a vsetko je v poriadku. Bola s nou spokojna. 🤷‍♀️

dianna3571
autor
2. nov 2021

@horalka1986 Mohli by ste mi povedať nieco viac o tých kvapkách?

cherry19811
7. nov 2021

@horalka1986 ahoj prosim ta aj mna zaujima to CBD🙏🙏🙏

horalka1986
7. nov 2021

@dianna3571
@cherry19811 baby, co by ste chceli vediet? Ja nie som velky odbornik na to. Viem len to co som nasla na nete a co mi povedali maminy ktorych deti to beru. Ale ak by ste chceli, je tu skupina CBD kde je moderatorkou mamina ktora vam odpovie uplne na vsetko.