5 mesačný syn zaspí iba na prsníku

zuzik1701
29. máj 2018

Ahojte,
Mam 5 mesačneho synčeka, a ten zaspinka iba na prsníku. Inak ho uspať neviem.
Nejaké rady a tipy?
Dikes 😉

skjatqo
29. máj 2018

Pokracovat s uspavanim na prsniku. Najpohodlnejsie co moze byt.

lucka_lucia
29. máj 2018

Fitlopte ,satka

beatrix85
29. máj 2018

Asi to nechce, keď si pýta rady, inak by si rady nepýtala. No keď odučíš uspávať na prsníku, dieťa sa naučí skôr spinkať samé a nebudí sa v noci... tiež som dieťa osamostatnila, má to veľmi veľa výhod. Dieťatko sa lepšie vyspí, matka tiež. Malý má krásny pokojný režim a prespí celú noc od 8 mesiaca. Ja som ho nakojila predtým, neskôr prešla na UM a pri zaspávaní som ho hladila po hlavičke, kým nebol udriemkaný a dala som mu takého tulinka (macík), spí s ním doteraz. Pritúli sa a po pár minútach hladenia zaspí krásne a pokojne. To je moja rada, ale na každé dieťa funguje niečo iné... zvykla som mu spievať aj uspávanku takým pološeptom... to tiež zaberalo.

sabenka21
29. máj 2018

Tiez by som bola rada za nejaku radu ohladne uspavania...moja bude mat v septembri 3 roky a stale sa uspavame len na prsniku..vselico sme skusali a nic nepomohlo..ale zas ma to aj svoje vyhody..treba poskusat uspavat napr. v satke alebo na tej fitlopte alebo manzel nech skusi uspat urcite si najdete neaky sposob

janci05
29. máj 2018

To hladkanie po hlavicke pomaha. Aj moj to mal velmi rad a za chvilu bol K.O. Neskor ked bol vacsi, tak mal strasne rad, ked som mu potichu spievala ludove piesne. To ho ukludnovalo.

lieskovyoriesok
29. máj 2018

Moja ma rok a pól a tiež sme stále uspavani na prsníku, ale keďže som tehotna už sa odpojim, keď začne plakať som tam a hladkam ju a ona sa väčšinou ukľudní a hladkanim uspi.

lelicav
29. máj 2018

Ja som obe dcéry prestala uspávat na prsníku,keď mali 9 mesiacov.S láskou ale nekompromisne😀.Tá staršia 2 týždne veľmi plakala,ale nevzala som ju na ruky,len pohladila a uložila naspäť do postieľky.Ta mladšia s tým nemala najmenší problém.Uz prvý deň proste ľahla a zaspala.Sposob je teda prestať a naozaj odhodlane to dodržať.Povedala som si,že nič jej nechýba (nakojila som ju pol hod predtym),netrpí, len sa dožaduje zvyku.Ale to je asi individuálne kto sa s tým ako vie popasovať keď dieťa kričí,reve,takmer nedýcha až zaspí od vyčerpania.Lebo väčšinou to nie je ľahké.

snehulienka82
29. máj 2018

@lelicav ved prave, aj moja je schopna sa napnut a revat, kricat, bit sa, lebo "ciciii"

nela6
29. máj 2018

@zuzik1701 moj v tom veku zaspal aj 5min hojdanim na rukach v perinke, to nic ze sa nedal zavinut a nohy trčali 🙂)) v nosiči to bola samozrejmosť, nikdy sa nestalo, ze by nezaspal, alebo aj kocik a preložiť... Poprípade ked bol riadne unaveny, sam odkvecol aj pri prebalovani, alebo len tak ležal a zrazu zavrel oci a spal 🙂))

lieskovyoriesok
29. máj 2018

Ja ešte dodám, že uspávania na prsníku v tom veku je pre take malé babatko úplne prirodzene a potrebné a bolo by najlepšie ho tak uspavat aj naďalej, ale samozrejme, je to na maminke. Keď to nechce, tak nechce. Aby sa niekto nehneval

tatisna
29. máj 2018

Dam cumlík a ležíme na posteli a malý si musí pochytať prsníky... Smatra a smatra...😄 Ja ho hladkam a pomaličky zaspí...

skumavka
30. máj 2018

@lelicav ...keď dieťa kričí, reve, takmer nedýcha až zaspí od vyčerpania??? Som len ja divná, že mi je toto úplne proti srsti? Na to som mala dieťa, aby zaspavalo v zúfalom placi od vyčerpania???

myjusiatko
30. máj 2018

@skumavka hlavne s laskou...

nika898
30. máj 2018

@zuzik1701 ahoj ja mam tiez 5 mesacneho a tiez mi zaspi pri papani. Vobec to neriesim je este malicky a uvidis ze by si to neskor lutovala. Starsi sa bohuzial odstavil ked mal 6 mesiacov, teraz ma 2 roky a na obed ho uspavam na rukach. Priznam sa zo zaciatku mi to vadilo no teraz si to uzivam. Je to chvilka len nas dvoch. Mladsi mi vie sice zaspat aj na brusku alebo v kociku/satke no najjednoduchsie je to pri papani. Iba prelozim a je 😉. Neboj kazde dieta sa raz nauci zaspavat same 😉

skumavka
30. máj 2018

@myjusiatko veď toto🤔

iwannka86
1. jún 2018

@zuzik1701 myslím že to riešiš v správnom čase. Súhlasím s beatrixs veľmi dobre to napísala. U nás to isté, dieťa sa naučí inej metóde uspávania 😉avšak treba mu to ukázať, umožniť.

iwannka86
1. jún 2018

@zuzik1701 u nás zabralo, keď sa hráme pol hodinky pred usnutim v postielke, tak v kludnom duchu a keď sa malý začne pretáčať a mňa pomaly ignorovať odídem... Ak poplace tak Max 2 min. Ale už neplače trvalo to na počudovanie 2-3 dní. Nám sa budil každú hodinu. Ja som bola celý deň vyflusnuta aj keď spinkala pri mne. Nevedela som si tak ani trochu pospať. Držím palce

nikolka912
1. jún 2018

ahojte moja bude mat rok, tiez sa uspavame na prsniku aj cez den 2x a aj vecer. Skusala som ju nechat muzovi po nakojeni. Prve dni revy strasne ked som odisla..ale kazdym dnom menej a menej. Je pravda ze muz sa s nou ale musi dlho hrat v postielku, na prsniku by uz davno spala. Zaviedla som to len preto aby v niektorych situaciach..napr ked chcem este vecer stihnut vecer nieco v domacnosti, mi muz takto pomohol..a zaroven si uzil aj pekne chvile...Nocne budenie mame stale aj my, na dojcenie nedam dopustit, som rada,ze sa este kojime...ale uz som tiez strasne unavena,mala spi s nami...budi sa kazde 3hodiny. snad coskor prespi celu noc.

puma3110
8. jún 2018

Ahojte.moj maly tiez bude mat rok a stale ho uspavam na prsniku,vecer aj pocas dna.niekedy je to dost vycerpavajuce a hlavne ked sa v noci casto budi,ako tu bolo spomenute,najjednoduchsie je prilozit prsnik a je klud..uz by som ho chcela aj postupne naucit aby zaspaval inym sposobom ale doposial sa mi to nepodarilo vzdy sme skoncili pri prsniku,tak neviem co s tym dalej,ci ho postupne oducat od zaspavania pri prsniku alebo to nechat zatial tak..

tatisna
8. jún 2018

Ja som tiež dlho nevedela odstaviť cez deň, ale snažila som sa aspoň skracovať kojenia. Mala som stále menej mlieka a občas som malému povedala, že už nebudeme cuckat, ale keď plakal tak som mu dala. Potom jedného dňa som mu celý deň nedala a večer som ho prvýkrát u spala s cumlík om. Ale to už neodmietal cumel...Mam dojem, že je už trochu rozumnejšie teraz a možno trošku to chápe, má 1,5 roka. Nehovorím ze úplne, ale už mi tak nereve. Ja som mu občas aj po edala že mamku to boli keď jej hryzie a štípe bradavku... aj preto som chcela odstaviť, že niekedy to bolo už neúnosné ta bolesť, párkrát si fajne kusol a potom skoro každý deň stisol. Viem ze mamilacky by ma zvozili, ale mňa to fakt už bolelo...

jankar27
27. jún 2018

Malá má teraz 6 mesiacov, a asi tiež také zle obdobie, stále sa budí a celú noc je na mne nalepená. Chcem kojiť ďalej, ale mám pocit, že už to nočné dojčenie až tak nepotrebuje, alebo nie toľkokrát. To už nie je o dojčení ale o ukľudňovaní, respektíve o zvyku, cumlík nechce. Starší syn v roku to bolo to isté cez deň už si mliečko nepýtal a v noci si ten prsník len požužlával, ani mlieko sa mi už poriadne netvorilo. Tak som ho odstavila a dala mu čajík, ale to tiež nebolo dobré, nakoľko vedel vypiť aj dve fľaše a potom ráno bol celý dočuraný a nočné budenie to neodstranilo. Nedám dopustiť na dojčenie, ako na prostriedok na utíšenie a uspanie, ale nám pocit, že tie naše deťúrence vedia, čo je pre nich najlepšie, a trošku to využívajú 😂. Jeden zvyk nahradiť iným, ale asi nejakým rozumným, no len akým 🤔. Pravda je aj, že staršie sa učí ťažšie, viac odmieta niečo nové

snehulienka82
6. júl 2018

Tak mame prve vecerne uspavanie bez cucania za sebou. Bol vreskot neskutocny, aj ja som skoro uz revala, tak mi jej bolo luto... nakoniec zuzlala este kusol chleba a pekne si na mna lahka a hladkanim zaspala. Uvidime, co bude v noci. Do flasky som pripravila mlieko, hadam jej bude stacit. Ma uz 27 mesiacov a chceli by sme druhe, no uz vyse pol roka sa nedari, tak hlavne preto ju chcem odstavit. Inak by sme este mohli cucat, ked tak velmi chce... je mi jej luto, ale uz nie sme najmladsi, tak nas cas tlaci...