5 mesačné bábätko je cez deň nekľudné

8. mar 2022

Ahoj. Ochvilku bude mat moj syn 5 mesiacov ale vyse mesiaca je celkom dost umrncany. Ked hi polozim tak hned plac, sam sa otaca uz na brusko tak tiez zacne mrncat lebo je na bruchu, ako sem tam vydrzi sa hrat aj na chrbte aj na brusku ale nie velmi dlho ho to bavi. Posledne 2 tyzdne sa uz aj vzpiera na rucky akokeby kliky ale potom urobi lietadielko( neviem ci je to ok, predtym to nerobil, nemal ani hypertonus).Nonstop sa chce nosit na rukach, kojim tak s tym problemy uz nie su lebo papkat chce, grcka stale este sice, prikrmy som este nezacala. Tak neviem uz ci to su zuby, ze je taky nepokojny cez den, davam aj gelik na dasna no nic na nich nevidim ani opuchnute ani nic nema ani teplotu, ked treba prdiet tak pomozem vyprdi sa aj vykaka , no neviem uz ci to je zas len obdobie ci co :D…. Ked sa prebalujeme place ked sa prezliekame place, neciem posudit ci to je viac ako zvykol alebo je to neobvyklejsie ako ine babatka.. v noci spi od narodenia len primne lebo bozechran ho prelozit odomna do 5 min je hore .. katastrofa ako ale verim ze to raz prejde .. len ma stve to ze nic cez den neurobim lebo nonstop ho treba zabavat aby nemrncal .. help

diamond007
8. mar 2022

Klasické dieťatko. Potrebuje tvoju osobu a prítomnosť.
Ak nemá naznak zubu a pýchu, neslinta a nedrhne si ďasná tak zuby to nebudú. Skôr chce byť pri tebe, čo je úplne samozrejmé. Svet je preňho nový, len ty si istota preňho.
Skôr by som trénovala to bruško, neviem odkedy ho dávate ale ja polohujem na bruško deti od narodenia a dcérka má päť mesiacov a týždeň a už preplazi izbu celú aj sa otáča bruško/chrbátik. Je mi jasné že detičky sú individuálne ale pre ňu to je hra i keď sa tiež jeduje že jej to nejde tak rýchlo ako chce 😀
Synček sa môže nervacit že má z toho aj svalovicu popravde. U nás bývalo jeden deň zle na brušku, plače a druhý deň celý deň makala okrem spánku a papania. Tak sa to striedalo. Teraz ako kedy ale vydrží na brušku hodinu sa hrať, pospi, napapa sa, slabú hodku nedávam na bruško a potom keď jej strávi papanie dám na hodku.

Moja plače pri kúpaní zväčša a obliekaní. Tieto činnosti sa detičkam často nepáčia, hlavne to obliekanie 😀
Možno je chýba že ho nonstop zabavas, zvykol si a tým pádom je to už jeho potreba. Asi si ho hneď brala vždy na ruky ako pipol. Ja keď neplače tak veľakrát neberiem, prihovorim sa, pohladkam, pobudnem s ňou, dám zaujímavú vec a už aj zabudla že niečo chcela 😀

daddyasmr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
8. mar 2022

@daddyasmr 🤣🤣🤣🤣🤣

autor
9. mar 2022

@diamond007 no slinta poriadne uz 2 mesiace , vsetko do ust skusa , a dobreze ho neroztrhne jak s kusadlom si ich skriabe .. ale teda opuchnute nema nic ani neteplotuje tak neviem uz… zabavame ho snazime sa stale , aj ked je na brusku, ale ked uu velmi sa jeduje tak ho beriem na ruky no

diamond007
9. mar 2022

Aj naša to robí, len už má aj jamky a to len dozrieva. Nebude to len zubami celé dni a všetky dni.
Dobre tak napríklad mne keď sa jeduje že už je unavená tak ju vezmem. Ale keď sa jeduje že nechce byť tvoj na brušku tak ho otoč na chrbátik nech si oddýchnem, ukáž hračku, posed s ním chvíľku a po chvíľke buď ho nechas aj samého s hrazdou (mám drevenú a dala som jej tam dlhé hračky aby ich dociahla žuzlat) alebo na bruško nech opäť položí.

autor
9. mar 2022

@diamond007 ako vyzeraju tie jamky? Neviete mi to odfotit zeby som porovnala :D

chocolateicecream
11. sep 2024

Nejaky update ako to dopadlo a co pomohlo? Prave prezivam to iste ☹