5 mesačná dcérka spala s otvorenými očami

monika2519
16. feb 2015

Ahojte maminky mam 5 mesačnú dcerku a dnes zaspala s otvorenými očami strašne som sa zlakla lebo som myslela že nedycha ☹ tak som s ňou zatriasla a nič až keď som ju schmatla na ruky a trocha potriasla začala reagovať skoro som dostala infarkt, stalo sa to už niekomu som s toho vystrasena ...

el6
16. feb 2015

uplne otvorene alebo pootvorene mala ocka? monitor dychu nemate?

monika2519
autor
16. feb 2015

No mala ich otvorene monitor máme ale nebola v postieľke ale primne na gauci som myslela že len zaspava ale keď sa asi minútu nepohla tak som sa zlakla či sa jej nieco nestalo .

monika2519
autor
16. feb 2015

@el6 počuli ste uz o niečom takom ?

dejnas
16. feb 2015

@monika2519 len sa chcem spýtať - si si istá, že určite spinkala? prečo si mala pocit, že nedýcha? ako dlho to trvalo?

livka_
16. feb 2015

ja som to prave hladala na nete pre zaujimavost, tak ano, stava sa ale suvisi to s namesacnostou, a to tak male dietatko nemoze byt asi namesacne. kazdopadne. rano by som hned volala lekarke, lebo aj google aj ine maminky, nenahradia studovaneho doktora.

mirellka
16. feb 2015

aj mne sa to stalo vonku na prechádzke v kočíku...presne ako píšeš , nazrela som či drieme no mal očka otvorené, chcela som mu popraviť čiapku a všimla som si že nič neregistruje tak som hovorila na neho taktiež nič tak som ho rychlo v šoku vytiahla a zatriasla s ním a v tom sa prebral , spal s otvorenými normálne otvoenými očami...strašný pocit čo všetko mi prebeho v jednej sekunde hlavou.....má také stavy že sa zahladí na dosť dlhú dobu ani nemihne , podla mňa je to mikrospánok...

monika2519
autor
16. feb 2015

@dejnas no tak myslím že spinkala lebo sa nehýbala vôbec a nereagovala keď som s ňou zatriasla ale myslím že neprestala dýchať lebo keď reagovala nelapala po dychu ani nič par minút neviem presne ale nie dlho max 5-6 lebo som ležala pri nej

monika2519
autor
16. feb 2015

@livka_ no urcite mu zajtra zavolam aj ja som hladala ale nič moc som nenasla

monika2519
autor
16. feb 2015

@mirellka no ako hovorim doteraz mi je z toho zle aj moja sa zadiva ale keď sa jej prihovorim tak reaguje ale toto bolo divne uf stalo sa vám to ešte po tom niekedy ?

sashka22
17. feb 2015

Pamatam si, že moj mladší brat často tak spaval, aj ako mama bývala vystrasena, bolo to tak často, že ho potom aj prestala budit a len rukou zavrela oci, teraz má 20 r. a nedávno som ho zas zazrela s otvorenymi spat, je to sice desivy pohlaď, ale tak nejak mi to k nemu už patri.

bellamafia
17. feb 2015

@monika2519 kamoskin maly ma nieco podobne...zbehni s malou lekarke nech ta posle na detsku neurologiu aby ste sa vyhli zbytocnim komplikaciam....hlavne s nou netras....treba sa jej prihovarat a hladkat...nema u vas v rodine niekto epilepsiu?...nechcem ta zlatino strasit.....drzte sa a malej hooodne zdravicka prajem

atomica87
17. feb 2015

@monika2519 ja som ako decko tiez spavaka s otvorenymi. Zistili mi poruchu stitnej zlazy /hyperfunkciu/ a ked som sa zacala liecit preslo to. Inak nebolo to velmi prijemne, stale som sa cutila unavena a ked som vstala som si normalne pamatala ze co som videla. Ked nam niekto vosiel do izby kym som spala tak som to vzdy vedela 😀 😀 😀

feist
17. feb 2015

@monika2519 ahoj, u takýchto maličkých deti neviem,ale u trosku väčších to môže byt uplne normálne.viem z rozprávania ze som spávala s otvorenými očami.kym sa to ale uzavrie ze je to ok,treba najprv vylúčiť iné príčiny,hlavne neurologické. U cca 4rocnych deti je nieco takéto typické pre tzv epilepsiu s absenciami,je to typ epileptickeho záchvatu bez kŕčov.neviem ale,ci sa to vyskytuje aj u takýchto maličkých detičiek.urcite zájdi k lekárovi a trvaj na neurologickom vysetrenie,hadam to nic nie je a budes mocť byt kludna ze proste sem tam tak spinka.

el6
17. feb 2015

@monika2519 pripomenulo mi to môjho brata...ten spaval skoro vzdy s ocami napoly otvorenými...a vsetko v pohode...ale ako pisu baby, pre pokoj duse by som sa asi popytala doktorky...
inak neviem co znamena, ze si s nim zatriasla, mozno len jemnucko...ale mozno si pocula, ak nie - tak existuje syndrom traseného dietata...takze opatrne s tym...radsej posuchaj brusko, chrbatik, tvaricku, hlavicku...ale radsej asi netras...drzim palce, nech je vsetko ok

denisqaa
16. mar 2015

maly spi tiez niekedy s pootvorenimy ocami ,,staci mi , ked vidim ,, ako sa mu dviha hrudnik ,,ale pre istotu chodim radsej kontrolovat ,,, Raz ma velmi vystrasila sestra , ked mala cca 1 rok ,, Bola som s nou na prechadzke , ona v kociku ,,, a par minut sa nehybala,len oci otvorene , ani nimi nemykla a nehybala sa,, Strasne som sa zlakla a hned s nou utekala k mame ,,a v tom sa zacala malicka smiat ,,, To sa stava casto detom asi ,,,, 😒 Ale clovek nikdy nevie ...